Sviranje basova u molu

Pitajte sve o teoriji muzike i teoriji harmonike.
Odgovori
Stiven8981
Nema harmoniku
Postovi: 14
Pridružio se: 25 Jul 2012, 03:32

Sviranje basova u molu

Post od Stiven8981 »

Pozz..zanima me kad neka pjesma ide iz mola,kako se tada sviraju basovi,znam koje tipke na basovima su molovi..al ne zvuci mi to onako pravo kad sviram,molim pomoć :cry:
Tomina
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 388
Pridružio se: 08 Sep 2011, 11:35

Re: Sviranje basova u molu

Post od Tomina »

Možda krive sviraš, ako su ti za C dur basovi F,C,G - sviraš onda drugi red i treći.

Onda uzmi A mol koji je paralelan sa C durom, i na basovima samo pomakni ruku za tri reda gore, znači svira D,A,E - ali drugi i četvrti red, znači molske basove.
Stiven8981
Nema harmoniku
Postovi: 14
Pridružio se: 25 Jul 2012, 03:32

Re: Sviranje basova u molu

Post od Stiven8981 »

Ma znam to sve koji mol di pripada,samo me muči izvođenje..nezz dal se mol svira samo s tipkama u 2 i 4 redu na basovima ili se i neke druge stišču? :S
Tomina
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 388
Pridružio se: 08 Sep 2011, 11:35

Re: Sviranje basova u molu

Post od Tomina »

Stiven8981 napisao:Ma znam to sve koji mol di pripada,samo me muči izvođenje..nezz dal se mol svira samo s tipkama u 2 i 4 redu na basovima ili se i neke druge stišču? :S
a probaj izmjenični ubaciti, recimo A mol akord, znači A - amol - E - amol.

A ima još jedna fora, tj. vezano za onaj dodatni red na 140 basova harmonikama, no ne mogu se sad sjetiti.

A gle, molske pjesme su jedne od najza.ebanijih pjesama, jer se u njima koristi najviše po 6 basova, dok na durskima možeš skoro sve na 3 odsvirati.

Recimo pjesma, Pozdravi je pozdrav, foršpil, i večina dio pjesme se svira sa A mol, D mol itd, znači molski basovi, dok kad dođe refren digne ga na normalnu tercu od C dura i koristiš C dur basove, C, F, G.
Stiven8981
Nema harmoniku
Postovi: 14
Pridružio se: 25 Jul 2012, 03:32

Re: Sviranje basova u molu

Post od Stiven8981 »

Okej,probat cu tako,hvala :)
Odgovori