bas i snizilice

Pitajte sve o teoriji muzike i teoriji harmonike.
Odgovori
danex
Nema harmoniku
Postovi: 2
Pridružio se: 19 Jul 2013, 17:12

bas i snizilice

Post od danex »

pocetnik sam na ovome i zanima me konkretno ,pri sviranju osmina ,npr.ako je do-re dve osmine i fa jedna cetvrtina dvocetvrtinskom u taktu,da li sviram C na notu do i dur na notu fa. Odnosno kako se sviraju basovi na cetvrtine ,posto mi je nelogicno da moram brzo da osviram dve osmine i za to vreme da svriram C (bas)...obicno sniram prvu osminu i C a druga osmina ostane *prazna* bez basa ,,ako me razumete :hmmm: i drugo pitanje vezano je za snizilice/povisilice,radi se o noti si koja treba da se svira sa snizilicom ,kako se to radi :) hvala unapred
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: bas i snizilice

Post od dugmetarac78 »

Pozdrav drugar. Kao prvo moraš razgraničiti notnu Abecedu i Solmizaciju, dakle u svirci se koristi C D E F G A H C. A u solfeđu Do Re Mi Fa itd.... Tako da nemožeš svirati C bas na notu Do, tako sam sebe zbunjuješ. Znači koristiš ABECEDU. Dalje probaj da vežbaš tako što ćeš u sebi ili naglas razbrojavati, ako je 2/4 znači brojiš : prva - druga, prva- druga.... bas sviraš na prva, a akord na druga, a desnom rukom sviraš vrednosti note onako kako su napisane, u primeru koji si naveo, tonove C i D sviraš u prvoj, a F u drugoj, (MISLIM NA RAZBROJAVANjE). Probaj da navežbaš bas da sviraš i legato i stakato. :pudc8: Drugo nota Si = H a sa snizilicom je B, znači pola stepena niže. :svirac:
danex
Nema harmoniku
Postovi: 2
Pridružio se: 19 Jul 2013, 17:12

Re: bas i snizilice

Post od danex »

hvala :depkvk:
Odgovori