prof. Dragan Vasovic

Pitajte sve o teoriji muzike i teoriji harmonike.
Odgovori
CROharmonika
16 basova
16 basova
Postovi: 37
Pridružio se: 04 Apr 2012, 17:26

prof. Dragan Vasovic

Post od CROharmonika »

Na pocetku bih se ispricao posto neznam kud da smjestim ovu temu,
Zanima me po cemu je ovaj profesor tako dobar, koliko dugo radi, gdje daje satove, uostalom koliko kostaju satovi jer imam namjeru ici kod njega kad zavrsim srednju glazbenu skolu.
Lijep pozdrav svima. ;)
old_school
16 basova
16 basova
Postovi: 25
Pridružio se: 20 Dec 2012, 00:06

Re: prof. Dragan Vasovic

Post od old_school »

Ja sam se raspitivao za njega,ali sam jos prosle godine 5-6. mjesec saznao da vise ne predaje.Ugl iz osjeka bi putovao tamo...Ali ovo sto kazem mozda i nije tako,pa se ti najbolje obrati covjeku pod imenom Nikola Dodig...nađi ga na fejsu.On je isao kod Vasketa pa ce ti dati neke detaljnije informacije u vezi njega,a vjerujem i da ovdje na forumu ima Vasketovih ucenika,pa neka se jave...
CROharmonika
16 basova
16 basova
Postovi: 37
Pridružio se: 04 Apr 2012, 17:26

Re: prof. Dragan Vasovic

Post od CROharmonika »

Znam za Nikolu Dodiga, jedan moj prijatelj ide kod njega, ali je u Banja Luci, sada svaki mjesec u Zagreb dolazi Časlav Ljubenović koji je također učenik famoznog Vasketa, samo sto je dosta skup, makar nije ni to problem jer harmonika mi je sve na svijetu i neće mi biti problem odvojiti novce, nego sam mislio kad već učim da učim od najboljeg. U susjednom selu živi po mom skromnom mišljenju najbolji hrvatski harmonikaš Miroslav Navračić pa mogu i kod njega, ali tek sa završenom srednjom glazbenom školom, tako da moram pričekati još tri godine. Molio bih vas sve da me uputite kod koga je najbolje učiti narodnu glazbu cijelog Balkana puno bi mi značilo, isprike na malo dužem odgovoru i lijep pozdrav.
zvoneto
48 basova
48 basova
Postovi: 56
Pridružio se: 23 Nov 2011, 13:01
Lokacija: Mostar

Re: prof. Dragan Vasovic

Post od zvoneto »

Po meni nađi finog profesora i pređi albin fakin knjige što više to bolje. Nakon toga možeš uzeti bilo kojeg učitelja možda tad najbolje nekog vasovićevog učenika ako ti se sviđa taj stil. Znači, bilo koje preskakanje gradiva kasnije ti se obije o glavu u vidu nepravilnog razvlačenja mijeha do dinamike itd.. da ne nabrajam. A teško se vraćati na nešto što si davno preskočio.
zvoneto
48 basova
48 basova
Postovi: 56
Pridružio se: 23 Nov 2011, 13:01
Lokacija: Mostar

Re: prof. Dragan Vasovic

Post od zvoneto »

CROharmonika napisao: U susjednom selu živi po mom skromnom mišljenju najbolji hrvatski harmonikaš Miroslav Navračić pa mogu i kod njega, .
Zaboravih reći, ovaj ti je bolji od mnogih pomenutih ako uspiješ kod njega da te uputi u tajne harmonike bio bi pravi pogodak. Ali prvo Albin Fakin ;)
CROharmonika
16 basova
16 basova
Postovi: 37
Pridružio se: 04 Apr 2012, 17:26

Re: prof. Dragan Vasovic

Post od CROharmonika »

zvoneto napisao:
CROharmonika napisao: U susjednom selu živi po mom skromnom mišljenju najbolji hrvatski harmonikaš Miroslav Navračić pa mogu i kod njega, .
Zaboravih reći, ovaj ti je bolji od mnogih pomenutih ako uspiješ kod njega da te uputi u tajne harmonike bio bi pravi pogodak. Ali prvo Albin Fakin ;)
Poštovanje, ja nisam početnik, prvi sam razred srednje glazbene škole, znam već dosta stvari i netreba mi više Albin Fakin jer sam to odavno prošao, Navračić prima tek sa završenom glazbenom školom pa ništa još 3 godine, a do tad ću naći nekog iskusnog da mi pokaže neke cake narodne glazbe.
rodjak
16 basova
16 basova
Postovi: 46
Pridružio se: 12 Feb 2014, 08:19

Re: prof. Dragan Vasovic

Post od rodjak »

CROharmonika napisao:Znam za Nikolu Dodiga, jedan moj prijatelj ide kod njega, ali je u Banja Luci, sada svaki mjesec u Zagreb dolazi Časlav Ljubenović koji je također učenik famoznog Vasketa, samo sto je dosta skup, makar nije ni to problem jer harmonika mi je sve na svijetu i neće mi biti problem odvojiti novce, nego sam mislio kad već učim da učim od najboljeg. U susjednom selu živi po mom skromnom mišljenju najbolji hrvatski harmonikaš Miroslav Navračić pa mogu i kod njega, ali tek sa završenom srednjom glazbenom školom, tako da moram pričekati još tri godine. Molio bih vas sve da me uputite kod koga je najbolje učiti narodnu glazbu cijelog Balkana puno bi mi značilo, isprike na malo dužem odgovoru i lijep pozdrav.
gle ovako,postoji tu nesto..naime sta ti vrijedi da ides i kod naj naj veceg majsotora ako ti on ne zna pokazati.Ljudi su isli kod pavketa placali instrukcije 100 eura i opet nista nisu naucili..pavke ,tako kazu ode u drugu sobu dok oni sviraju,ima ih ih nekad i dva tri odjednom...i svi su na jednom satu..zato ti je moj savjet ,možda nadi nekoga tko i nije tako razvikan,neki decko sto svira gaze lokalni majstor..sta se tice ljubenovica mani ga se,za njega kazu da je on najveci antitalenat za harmoniku i cini mi se da je glazbeno nespismen,-tako kazu
rodjak
16 basova
16 basova
Postovi: 46
Pridružio se: 12 Feb 2014, 08:19

Re: prof. Dragan Vasovic

Post od rodjak »

CROharmonika napisao:
zvoneto napisao:
CROharmonika napisao: U susjednom selu živi po mom skromnom mišljenju najbolji hrvatski harmonikaš Miroslav Navračić pa mogu i kod njega, .
Zaboravih reći, ovaj ti je bolji od mnogih pomenutih ako uspiješ kod njega da te uputi u tajne harmonike bio bi pravi pogodak. Ali prvo Albin Fakin ;)
Poštovanje, ja nisam početnik, prvi sam razred srednje glazbene škole, znam već dosta stvari i netreba mi više Albin Fakin jer sam to odavno prošao, Navračić prima tek sa završenom glazbenom školom pa ništa još 3 godine, a do tad ću naći nekog iskusnog da mi pokaže neke cake narodne glazbe.
navracic uzmima 100 eura po satu i opet naglsavam da neces nista naucit od njega a zasto?ti ces trazit da ti on pokaze npr neko kolo i on ce ti pokazati ,ali ti ces se plomit da to odsviras izgubit ces puno vremena i neces ga naucit.Zasto?jer je pretesko za tebe,pocni svirat najlakse pjesme npr sijem zito i to ,i polako na tome gradi tehniku ,pocni od najlakseg jer ces samo tako napredovati.
mamula
120 basova
120 basova
Postovi: 173
Pridružio se: 16 Jun 2011, 07:57

Re: prof. Dragan Vasovic

Post od mamula »

navracic uzmima 100 eura po satu i opet naglsavam da neces nista naucit od njega a zasto?ti ces trazit da ti on pokaze npr neko kolo i on ce ti pokazati ,ali ti ces se plomit da to odsviras izgubit ces puno vremena i neces ga naucit.Zasto?jer je pretesko za tebe,pocni svirat najlakse pjesme npr sijem zito i to ,i polako na tome gradi tehniku ,pocni od najlakseg jer ces samo tako napredovati.
uf, taj Navracic u najmanju ruku kao da je pavke! Nazalost, daleko je on od Pavkovica. Po meni je Davor Horvat za klasu bolji od njega, i 5x jeftiniji!
rodjak
16 basova
16 basova
Postovi: 46
Pridružio se: 12 Feb 2014, 08:19

Re: prof. Dragan Vasovic

Post od rodjak »

mamula napisao:
navracic uzmima 100 eura po satu i opet naglsavam da neces nista naucit od njega a zasto?ti ces trazit da ti on pokaze npr neko kolo i on ce ti pokazati ,ali ti ces se plomit da to odsviras izgubit ces puno vremena i neces ga naucit.Zasto?jer je pretesko za tebe,pocni svirat najlakse pjesme npr sijem zito i to ,i polako na tome gradi tehniku ,pocni od najlakseg jer ces samo tako napredovati.
uf, taj Navracic u najmanju ruku kao da je pavke! Nazalost, daleko je on od Pavkovica. Po meni je Davor Horvat za klasu bolji od njega, i 5x jeftiniji!
prijatelju svi su oni majstori nad majstorima to je neupitno,ne znas koji je bolji od koga,ali Mireku nije potrebno davat instrukcije,ako hoces da ti pokaze to je cijena,ja znam i druge koji daju instrukcije, i vaze kao ok harmonikasi ali opet bilo je deckiju kod njih koji nista nisu naucili,isli su godinama,npr dosao decko kod Samija i lik mu pokaziva pazi pocetniku neka teska kola,lik jasno da nije napredovao ni milimetra,jer jednostavno ne može to odsvirati ,nema jos ni tehniku ni znanje i ne ide pa da mu platis i 2000 eura nikad to neces tako naucit.Ja se bas razmisljam ovih dana..naime imam ponudu da ucim jednog gospodina svirati..problem je sta nema harmoniku ,jedan od problema,takoder znam sta bih mu pokazivao prvih mjesec dana,iskljucivo bih se bazirao da razradi prste,ritam i bar da može odsvirati prvih pet tonova ljestvice zajedno s basom..sve drugo vise dolazi s vremenom mjerenom u godinama rada i znoja
Odgovori