[POCETNIK] Pomoc

Pitajte sve o teoriji muzike i teoriji harmonike.
rahma
16 basova
16 basova
Postovi: 19
Pridružio se: 03 Mar 2015, 22:53

Re: [POCETNIK] Pomoc

Post od rahma »

Da evo ima, nisam ni primjetio znaci to je G, hvala puno na pomoci. idem vjezbati
Korisnikov avatar
Shop
120 basova
120 basova
Postovi: 197
Pridružio se: 08 Avg 2011, 09:39
Lokacija: Petrovac na Mlavi

Re: [POCETNIK] Pomoc

Post od Shop »

Ne,nije G! Treba da ima tri obelezena,gledano odozgore ide E,C i As! Iznad C se nalazi G! Najbolje ti je da drzis na klavijaturi ton g i da na basovima nadjes!
rahma
16 basova
16 basova
Postovi: 19
Pridružio se: 03 Mar 2015, 22:53

Re: [POCETNIK] Pomoc

Post od rahma »

Ma ja mislim da bi bilo najbolje da ne sviram basove jer na ovoj harmonici je ne moguce mnogo vazduha izlazi a ne mogu nikako uskladiti lijevu i desnu ruku... tako da cu samo svirati na klavijaturi
Korisnikov avatar
Harmonikašica Ivana
48 basova
48 basova
Postovi: 75
Pridružio se: 21 Apr 2014, 23:09

Re: [POCETNIK] Pomoc

Post od Harmonikašica Ivana »

Nakon svih peripetija oko objašnjavanja koji je koji bas, nakon truda koji je kolega Shop uložio da ti to sve označi i objasni ti doneseš odluku da nećeš svirati basove jer je nemoguće :zbunjen: !? Moje mišljenje je da mnogo griješiš!! Ako na mijehu postoje mjesta gdje nema kopči ( onih sjajnih metalnih "kutova" koji spajaju mijeh, to imaš na vrhu i na dnu mijeha, ne znam kako drugačije da ti objasnim ) to zalijepi selotejpom i manje će puštati! Lakše ćeš naučiti svirati basove na harmonici koja ima manje basova nego na onoj koja ima više! A i isto tako da znaš, velika većina nas nije imala ispravne harmonike kada smo počinjali učiti svirati, evo ja sam jedna! Na mojoj prvoj harmonici nisu radili svi tonovi kako su trebali, kajiševi su bili očajni, tipke klavijature su mehanički bile tako tako, mijeh je bio poderan..... ali sam se potrudila i koliko toliko je dovela u "svirljivo" stanje i počela! Pošto u to vrijeme nisam znala za ovaj forum ( ne znam ni dali je postojao ) za objašnjenja oko basova i svega ostaloga sam se snalazila kako sam znala! Starije kolege sam vukla za rukav i bila sam sretna ako bi mi netko pružio bilo kakvu pomoć! Rekla sam ti i ja, i kolega Shop ti je označio! Znači ovako! Rekao si da si skinio knjige Albina Fakina i da radiš po njima! U prvoj knjizi, na 21. stranici imaš sliku basova. Naziv slike ti je "Tabela za harmonike do 60 basova" i sve ti je lijepo nacrtano i označeno! Uzmi harmoniku u ruke, pomno pogledaj sliku, uzmi svoju harmoniku u ruke i broji!! Osnovni bac C ćeš prepoznati tako što je na otprilike polovin i udubljen je! Iznad njega ti je G, ispod C ti je F. Taj red basova, gdje je bas C udubljen se zovu osnovni basovu. A između ostalog, to ti je nacrtano u maloprije pomenutoj knjizi i na maloprije pomenutoj stranici u toj knjizi. :pozdrav:
rahma
16 basova
16 basova
Postovi: 19
Pridružio se: 03 Mar 2015, 22:53

Re: [POCETNIK] Pomoc

Post od rahma »

kako da znam kada su koji durovi tj kako se sviraju
https://www.youtube.com/watch?v=WMfEGPTt2WA ovo sam gledao ali nemam pojma o cemu govore
rahma
16 basova
16 basova
Postovi: 19
Pridružio se: 03 Mar 2015, 22:53

Re: [POCETNIK] Pomoc

Post od rahma »

Skontao basove.
Sta sada ovo znaci?
Slika
rahma
16 basova
16 basova
Postovi: 19
Pridružio se: 03 Mar 2015, 22:53

Re: [POCETNIK] Pomoc

Post od rahma »

Skontao basove.
Sta sada ovo znaci, da se sviraju zajedno?
Slika
Korisnikov avatar
Milke
16 basova
16 basova
Postovi: 27
Pridružio se: 22 Jan 2015, 07:43
Lokacija: Ogulin

Re: [POCETNIK] Pomoc

Post od Milke »

da u isto vrijeme sviras c i c dur
rahma
16 basova
16 basova
Postovi: 19
Pridružio se: 03 Mar 2015, 22:53

Re: [POCETNIK] Pomoc

Post od rahma »

aha, hvala.
kada pocnem svirati nesto i vamo na basovima prst mi se ukoci i ne zeli pomaknuti kako da poboljsam tehniku, postoji neki drugi nacin osim vjezbanja :D?
Korisnikov avatar
Milke
16 basova
16 basova
Postovi: 27
Pridružio se: 22 Jan 2015, 07:43
Lokacija: Ogulin

Re: [POCETNIK] Pomoc

Post od Milke »

mislim da nema ista drugo osim vjezbe samo radi te vjezbe po fakinu i vidit ces sve poslje
Odgovori