Tonatilet

Pitajte sve o teoriji muzike i teoriji harmonike.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Tonatilet

Post od Koca »

Jos bolje nece biti suza na rastanku. :lol:
E sad malo ozbiljno...
Dugmetara kao sto kaze Jaric_T Zivadin nije tako naivna kao sto svi misle pa i ja dok nisam poceo da je ucim da sviram pod stare dane. Tu postoji problem sto ruka ide levo - desno tj prelazi iz osnovnih u pomocne redove i obrnuto. I ako se svira iz osnovnog prvog reda pa se hoce transponovati da pocne iz 3. osnovnog reda dolazi se na primer da na levo nema dovoljno dugmadi pa se mora koristiti red u desno a u prvobitnom tonalitetu je bio red u levo. Tako da se menja raspored i te kako kod nekih slozenijih kompozicija. To i nije samo pomeranje ruke vec se trileri izvode totalno drugacije.
Somi20
Nema harmoniku
Postovi: 5
Pridružio se: 13 Nov 2019, 17:08

Re: Tonatilet

Post od Somi20 »

Hahah nisam ja ni htio da kazem da je laka dugmetara i da omalovazavam, nego sam cuo da se samo pomjeri ruka a vi ste me razuvjerili. A mogu li pjevaci/ce pjevati iz svih durova, postoje li takvi slucajevi? :lol:
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: Tonatilet

Post od sampionce »

Ti koji su mogli, nazalost, vise nisu medju nama.
Ostao je grand...
Jaric_T_Zivadin

Re: Tonatilet

Post od Jaric_T_Zivadin »

Sampionce, hvala Bogu jos uvek imamo Jovana Mihaljicu. "odakle da ti sviram brate? -Odakle hoces" :lol: I stvarno moze da peva kako hoce. A skine boju glasa od koga pozelis i kad zatvoris oci i slusas to je 1:1.
Somi20
Nema harmoniku
Postovi: 5
Pridružio se: 13 Nov 2019, 17:08

Re: Tonatilet

Post od Somi20 »

Hahahah. A od cega to zavisi, raspona glasa?
Odgovori