Albin Fakin za početnike

Pitajte sve o teoriji muzike i teoriji harmonike.
Odgovori
Neven Radanovic
16 basova
16 basova
Postovi: 28
Pridružio se: 25 Sep 2019, 01:12

Albin Fakin za početnike

Post od Neven Radanovic »

Pozdrav svima, prošao sam skoro čitav forum, pa vidim da većina vas preporučuje knjige Fakina za početnike, da je to najbolji temelj za početak, sada mene interesuje da li postoji ikakva metoda kako da se to sve predje za nas koji neznamo note??
mali harmonikas
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 318
Pridružio se: 15 Nov 2018, 08:12

Re: Albin Fakin za početnike

Post od mali harmonikas »

Neven Radanovic napisao: 22 Apr 2020, 12:56 Pozdrav svima, prošao sam skoro čitav forum, pa vidim da većina vas preporučuje knjige Fakina za početnike, da je to najbolji temelj za početak, sada mene interesuje da li postoji ikakva metoda kako da se to sve predje za nas koji neznamo note??
bez nota tesko..nije problem nauciti note
guerini
120 basova
120 basova
Postovi: 276
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Albin Fakin za početnike

Post od guerini »

Fakin je zakon za klasiku al tu nema ni N od narodne muzike, al to je dobar temelj za dalje ucenje narodnjaka, pretpostavljam da ti je narodna muzika cilj :) A bez znanja nota je svirac mnogo uskracen ne samo za ovo na sta se odnosi pitanje nego i za mnoge druge stvari u muzici.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Albin Fakin za početnike

Post od Koca »

Mozes uzeti casove harmonike.
Korisnikov avatar
accordionist
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 543
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Albin Fakin za početnike

Post od accordionist »

Skola za klavirsku harmoniku Albin Fakin koja ima ukupno 4 knjiga je ranije koriscena u osnovnim muzickim skolama za harmoniku. Prva knjiga je koriscena u prvom razredu sto znaci da su je koristili pocetnici, ima tu i objasnjenja za note. Sad jedino sto u muzickoj skoli ima nastavnik koji uceniku pojasni neke stvari (mada i to zavisi od nastavnika koliko je dobar, neki i ne razjasni :D ) a samostalno je teze. Ali za pocetak obavezno treba nauciti note, nije to nikakva nuklearna fizika, relativno je lako ;)
mali harmonikas
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 318
Pridružio se: 15 Nov 2018, 08:12

Re: Albin Fakin za početnike

Post od mali harmonikas »

accordionist napisao: 22 Apr 2020, 22:10 Skola za klavirsku harmoniku Albin Fakin koja ima ukupno 4 knjiga je ranije koriscena u osnovnim muzickim skolama za harmoniku. Prva knjiga je koriscena u prvom razredu sto znaci da su je koristili pocetnici, ima tu i objasnjenja za note. Sad jedino sto u muzickoj skoli ima nastavnik koji uceniku pojasni neke stvari (mada i to zavisi od nastavnika koliko je dobar, neki i ne razjasni :D ) a samostalno je teze. Ali za pocetak obavezno treba nauciti note, nije to nikakva nuklearna fizika, relativno je lako ;)
Kod Fakina ima jedan drugi problem,on nije harmonikas on je zavrsio violinu a vjerovatno u to vrijeme nije bilo nikoga tko bi preuzeo ucenje harmonike a da zna note i da je muzicki pismen...ja nisam ucio po Fakinu iz jednog razloga ne zato sto je to loše vec sto se stjece dojam da se ponavlja nesto..cijelo to gradivo je kao zaokruzeno i nije linearno ...treba pronaci liniju izmedu ponavljana i ucenje novog gradiva..
Odgovori