kako poceti?

Pitajte sve o teoriji muzike i teoriji harmonike.
Odgovori
Miskopisko
Nema harmoniku
Postovi: 4
Pridružio se: 23 Jun 2011, 02:35

kako poceti?

Post od Miskopisko »

Poz!!

Zavrsio sam osnovnu glazbenu skolu tako da note znam jako dobro ali mi je tlaka svirat po notama. nena ni to dusu :)
Nedavno sam si kupio klavijature i naucio sam ih dosta dobro ali po sluhu i tako bi tio i harmoniku..
Svak ko svira i klavijature i harm. kaze da su klavijature teze pa... meni je samo problem u basovima.. desnu ruku sviram ok tj. po sluhu mogu svaku pjesmu skinit jako brzo a da je pritom naravno znam..

Moze li mi netko zdravo-seljacki objasnit kako se ti basevi sviraju..naravno znam koji je koji ton kod baseva i dali se svira bas-akord akord kombinacija ili???
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: kako poceti?

Post od Ukika »

pogledaj zapise, uglavnom imas kombinaciju osnovni bas - akord.....

ako si na klavijaturi svirao bas i kontru to ti j e to isto ;)

ne znam od kolko basova ti ja harmonika ako je 140 imas redove molterc durterc osnovni dur mol 7 dim a 120 i manje (do 32) isto samo nemas molsku tercu... osnovni, udubljen ti je C pa onda imas gore za kvintu vise g, a dole f.. imas raspored ovde negde potrazi.. a sviras kao bas i kontru, pogledaj i zapise koji su bas za harmoniku (da imaju bas kljuc dole) i pici, ako ima nejasnoca pitaj o5
Miskopisko
Nema harmoniku
Postovi: 4
Pridružio se: 23 Jun 2011, 02:35

Re: kako poceti?

Post od Miskopisko »

kupio sam royal standard sa 80 basova i smatram da mi je to cisto dovoljno za *ajebanciju :)

tio bi halida svirat i tako neke narodne popularne za prijatelje...

pokusavam skinit od onu stvar od aleksandra olujica i razbio sam ju na tonove vcrs i shvatio da je prejednostavna ali puna ukrasa :) to ccu sutra naucit posto taj like ne koristi basove :))

skonto sam sva polja na basovima i znam kooji je koji ton itd. samo mi bas ne ide pritiskanje a i ne znam pogotovo za takve od halida kako...
Korisnikov avatar
zvrk555
120 basova
120 basova
Postovi: 133
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: kako poceti?

Post od zvrk555 »

Miskopisko napisao:kupio sam royal standard sa 80 basova i smatram da mi je to cisto dovoljno za *ajebanciju :)

tio bi halida svirat i tako neke narodne popularne za prijatelje...

pokusavam skinit od onu stvar od aleksandra olujica i razbio sam ju na tonove vcrs i shvatio da je prejednostavna ali puna ukrasa :) to ccu sutra naucit posto taj like ne koristi basove :))

skonto sam sva polja na basovima i znam kooji je koji ton itd. samo mi bas ne ide pritiskanje a i ne znam pogotovo za takve od halida kako...
koega ti odma Halid :svirac: , probaj za početak malo lakše stvari dok ne uđeš u griff, kad svladaš osnove onda raspali po Halidu :ijuju: :svirac: za početak probaj npr kopa cura vinograd ili sl
Miskopisko
Nema harmoniku
Postovi: 4
Pridružio se: 23 Jun 2011, 02:35

Re: kako poceti?

Post od Miskopisko »

ima li neko da se je snimio kako svira neku poznatiju od halida da vidim kako zvuci? :)
Odgovori