• NOTNA LITERATURA
  •  
    slika

Pedagoski rad i greske prilikom rada sa ucenicima

O tehnici sviranja.
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Učlanjen: 27 Maj 2011, 21:25

Re: Pedagoski rad i greske prilikom rada sa ucenicima

Post od Dallape 1960 » 19 Jun 2018, 09:46

Kolega apsolutno se slazem sa tobom.. Jedan od primera koji mi je zapao za oko i za koga mislim da ce zavrsiti kao upropasteni veliki talenat ako nastavi ovako je mali Boban Zivkovic.. Izuzetno mi je zao ali tako je. U poslednje vreme ke prilicko nazadovao tehnicki umesto da napreduje, prvenstveno zbog pretrpavanja sa 1000 stvari koje bi da sto pre navezba i odsvira a drugo svo postovanje za Novicu Negovanovica ali to po meni nije stil kojem bi danas trebao da tezi jedan decak koji planira da bude ozbiljan harmonikas iz vise razloga..

Ulični_Muzičar
Nema harmoniku
Učlanjen: 05 Sep 2018, 23:56

Post od Ulični_Muzičar » 06 Sep 2018, 00:41

Generalno je danas problem sa vaspitavanjem dece (a nije to do dece nego do roditelja i sistema vaspitanja). Deca vise namaju postovanja, ili da ne kazem strahopostovanja prema starijima, a o poremecenom sistemu vrednosti u drustvu i da ne pricamo. Kao sto je za zivot vazno opste vaspitanje, tako i za bavljenje muzikom je vazno muzicko vaspitanje. Muzicki nevaspitano dete nikada nece postati veliki muzicar (kao sto nevaspitano dete nikada ne moze da odraste i sazre u velikog coveka). Zalosno je i zastrasujuce kad pomislim kuda sve to vodi, jer na mladjima svet ostaje.

mali harmonikas
Nema harmoniku
Učlanjen: 15 Nov 2018, 08:12

Post od mali harmonikas » 15 Nov 2018, 08:48

Dallape 1960 je napisao:
19 Jun 2018, 09:46
Kolega apsolutno se slazem sa tobom.. Jedan od primera koji mi je zapao za oko i za koga mislim da ce zavrsiti kao upropasteni veliki talenat ako nastavi ovako je mali Boban Zivkovic.. Izuzetno mi je zao ali tako je. U poslednje vreme ke prilicko nazadovao tehnicki umesto da napreduje, prvenstveno zbog pretrpavanja sa 1000 stvari koje bi da sto pre navezba i odsvira a drugo svo postovanje za Novicu Negovanovica ali to po meni nije stil kojem bi danas trebao da tezi jedan decak koji planira da bude ozbiljan harmonikas iz vise razloga..
Pozdrav novi sam pa malo lutam po forum tražim postove koji imaju sličnosti koliko toliko s mojim muzičim životoma..N e znam tko je Boban ali prepostavljam da znam zasto je nazadavo ..problem u "okolnom svijetu" sto je to okolni svijet to su ljudi pojedinci koji se vrzmaju oko muzicara,to mogu biti drugi muzicari publika rodbina i svakavi "stručnjaci" sto oni zapravo rade?Savjetuju muzicara sta kako i zasto i sta ne valja..koliko oni zapravo veze imaju s muzikom jasno vam je..oni koji najvise mene nerviraju su muzicari..ja sam se naslusao stvarno svakvih bisera od tih muzicara..do te mjere da mi kad pocnu te "priće" tlak naraste di te mjere da uopce ne zelim kontaktirati s strukom..zasto?Njihovi savjeti meni a vjerujem da je to i slusaj s Bobom da moram znati bar 250 pjesama jer ako to ne znam da nemam sta traziti na svirci.da ih oni znaju ..sad zamislite sta se mota meni po glavi ,prvo se osjecam jadno jer ne znam 250 forspila i sta sad radimo Boban i ja?Nista skidam dnevno po 2,3 pjesme samo da bih i ja imao 250 pjesama ,nemojte ni zamisljati kako to zvuci..

Odgovori