VELIKA kabina gore, ili MALA kabina dole

O tehnici sviranja.
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: VELIKA kabina gore, ili MALA kabina dole

Post od Dallape 1960 »

Iskocicu iz teme malo samo zbog jednog dobronamernog saveta.. Decko kabina ne da igra ulogu u akusticnom sviranju nego je najbitnija. Na akustici i sam kad sviras za 40 ljudi nije najbitnije da budes jak, nego da nateras publiku da te slusa, prati, i uziva i peva sa tobom. U prvom planu si ti kao pevac, vodja, i izbor pesama, harmonika je tvoja pratnja i cim krene pevanje mora da bude ili ravna tebi ili tisa. Ali dobro to je rutina, ovo ti tvrdim na osnovu jedno 1000 odsviranih veselja tog tipa. Izvinjavam se ako sam skrenuo sa teme..
mali harmonikas
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 318
Pridružio se: 15 Nov 2018, 08:12

Re: VELIKA kabina gore, ili MALA kabina dole

Post od mali harmonikas »

Dallape 1960 napisao: 02 Okt 2019, 21:39 Iskocicu iz teme malo samo zbog jednog dobronamernog saveta.. Decko kabina ne da igra ulogu u akusticnom sviranju nego je najbitnija. Na akustici i sam kad sviras za 40 ljudi nije najbitnije da budes jak, nego da nateras publiku da te slusa, prati, i uziva i peva sa tobom. U prvom planu si ti kao pevac, vodja, i izbor pesama, harmonika je tvoja pratnja i cim krene pevanje mora da bude ili ravna tebi ili tisa. Ali dobro to je rutina, ovo ti tvrdim na osnovu jedno 1000 odsviranih veselja tog tipa. Izvinjavam se ako sam skrenuo sa teme..
Kolega,malo zvuci sluzbeno- kolega,nazalost nemam snimke uzivo gdje sam svirao na kabini ,ali publika se zalila da se harmonika ne cuje..razumijem sto ti zelis reci a radi se o dinamici ,ali pokusaj zamisliti da sav taj nastup je nista drugo nego vise manje samo da se cuje ..napisao sam u temi moj prvi nastup moje dozivljaje na zivoj svirci s kabinom..tada sam bio manje iskusan pa mi se desila pogreska ,zato samo mussete glasno krestavo i to je to
mali harmonikas
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 318
Pridružio se: 15 Nov 2018, 08:12

Re: VELIKA kabina gore, ili MALA kabina dole

Post od mali harmonikas »

Koca napisao: 02 Okt 2019, 12:24 Cekaj nisi razumeo. Nista ne kvaris ukljucis organ i rukom povuces onu kao viljusku sto izlazi od ispod registara i spaja se sa onom elipsastom kucicom na sredini patosa a ima ih 2 spolja i 2 u kabini. Jednu od te 2 spolja trebalo bi biti ona kraca je sopran a duza pikolo. Ako pogresisi nista nisi pokvario ponovo ukjucis organ i trazis sopran da dodas rucno preko te viljuske a ne preko registra. To sto si tako ukljucio je ostri harmonijum i dalje svaki registar radi kao i pre a organ vise nece ukljucivati harmonijum SVE SE VRACA NA STARO.
Ti si genije sto drugo reci osim sto sviras razumijes se u svaki milimetar harmonike
mali harmonikas
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 318
Pridružio se: 15 Nov 2018, 08:12

Re: VELIKA kabina gore, ili MALA kabina dole

Post od mali harmonikas »

Koca napisao: 02 Okt 2019, 12:24 Cekaj nisi razumeo. Nista ne kvaris ukljucis organ i rukom povuces onu kao viljusku sto izlazi od ispod registara i spaja se sa onom elipsastom kucicom na sredini patosa a ima ih 2 spolja i 2 u kabini. Jednu od te 2 spolja trebalo bi biti ona kraca je sopran a duza pikolo. Ako pogresisi nista nisi pokvario ponovo ukjucis organ i trazis sopran da dodas rucno preko te viljuske a ne preko registra. To sto si tako ukljucio je ostri harmonijum i dalje svaki registar radi kao i pre a organ vise nece ukljucivati harmonijum SVE SE VRACA NA STARO.
Mislim da shvatio sto se time dobiva,zapravo jednoj "boji" dodajes vise druge boje,koji nisu po deafaltu
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: VELIKA kabina gore, ili MALA kabina dole

Post od Koca »

Ma insistiram da probas :svirac: Radi se o snazi ne samo o boji. Do duse ne znam kako ce zvucati posto je sopran povisen kod Supite, kod ravnog stima je zvuk fenomenalan. Kod Supite je taj postojeci "mutavi" harmonijum ugladjen jer su ta 3 glasa na istoj fregvenciji. Ali svakako pokusaj mozda ti dobro dodje za galamu, kako opisujes svirku na suvo pa ga i izvedes kao samostalni registar.:) Smisao foruma je druzenje kao i da nesto novo otkrijes.
mali harmonikas
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 318
Pridružio se: 15 Nov 2018, 08:12

Re: VELIKA kabina gore, ili MALA kabina dole

Post od mali harmonikas »

a sta da ti kazem nego da si super..meni je uvijek sopran kod supite zvucao extra uzasno..nikad ga koristim tih bezveze zvuci..ko melodika
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: VELIKA kabina gore, ili MALA kabina dole

Post od Koca »

E ako je tako neces imati nikakav efekat.
mali harmonikas
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 318
Pridružio se: 15 Nov 2018, 08:12

Re: VELIKA kabina gore, ili MALA kabina dole

Post od mali harmonikas »

Dallape 1960 napisao: 02 Okt 2019, 21:39 Iskocicu iz teme malo samo zbog jednog dobronamernog saveta.. Decko kabina ne da igra ulogu u akusticnom sviranju nego je najbitnija. Na akustici i sam kad sviras za 40 ljudi nije najbitnije da budes jak, nego da nateras publiku da te slusa, prati, i uziva i peva sa tobom. U prvom planu si ti kao pevac, vodja, i izbor pesama, harmonika je tvoja pratnja i cim krene pevanje mora da bude ili ravna tebi ili tisa. Ali dobro to je rutina, ovo ti tvrdim na osnovu jedno 1000 odsviranih veselja tog tipa. Izvinjavam se ako sam skrenuo sa teme..
U ponedljak smo imali svirku i sjetio sam se bas tvoje recenice u kabini..svirao sam na masteru pa su mi govorili da se slabo cuje..zamisli tek sta bi bilo da sam svirao s kabinom..
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: VELIKA kabina gore, ili MALA kabina dole

Post od sampionce »

Za pijano drustvo nisi nikad dovoljno glasan...
Zajebi glasnocu, ispostuj sebe pa ce te i drugi postovati!
Ova sranja i egzibizionizam (sviranja na ledjima, naopako, i razne druge cirkuske atrakcije koje izvode "renomirani" harmonikasi) nisu muzika.
cupavac
120 basova
120 basova
Postovi: 152
Pridružio se: 04 Jan 2012, 18:14
Lokacija: Dalmacija

Re: VELIKA kabina gore, ili MALA kabina dole

Post od cupavac »

sampionce napisao: 09 Okt 2019, 13:19 Za pijano drustvo nisi nikad dovoljno glasan...
Zajebi glasnocu, ispostuj sebe pa ce te i drugi postovati!
Ova sranja i egzibizionizam (sviranja na ledjima, naopako, i razne druge cirkuske atrakcije koje izvode "renomirani" harmonikasi) nisu muzika.
Potpisujem!
Odgovori