Razgibavanje i zagrevanje prstiju

O tehnici sviranja.
Korisnikov avatar
Salle1010
120 basova
120 basova
Postovi: 134
Pridružio se: 23 Sep 2011, 14:02
Lokacija: Cuprija

Re: Razgibavanje i zagrevanje prstiju

Post od Salle1010 »

Kod mene je slucaj sledeci:
Volim da se igram sa akordima, trilerima, skalama, pa onda u nizu prvo nekih laganih skalica ubacujem razne trilere, gore, dole, levo, desno,..... :D , dok mi je u basu samo razvuceno hvatanje harmonije i po koji lagani prelaz, raznolikost u registraciji desne ruke, zatim sve to isto u laganoj dvojci, pa onda vezem neko lagano kolce,....... da ne davim za dalje, vec su se prsti zagrejali, pa po izboru :jdishddf:
Uglavnom tako pocinjem vezbu i sam kuci, pa se onda stekne navika da i kad ima nekog zvuci zanimljivo i kreativno, da bi se zadrzala paznja slusaocu! ;)
:svirac:
nemampojma
16 basova
16 basova
Postovi: 35
Pridružio se: 29 Sep 2012, 14:51

Re: Razgibavanje i zagrevanje prstiju

Post od nemampojma »

meni je tesko kad idem svirati a ono recimo jutro je oko 11 sati ja se tek dignuo iz kreveta nista mi je nije jos ugrijano a kamoli prsti,a nema se vremena zagrijavati i razgibavati, sviram kako se snadem ,prelaze nekad ni ne odsviram, treba mi sat vremena svirke da bih uopce prosvirao-ugrijao prste.
Korisnikov avatar
DzoksySp
120 basova
120 basova
Postovi: 164
Pridružio se: 03 Apr 2012, 18:30
Lokacija: Stara Pazova

Re: Razgibavanje i zagrevanje prstiju

Post od DzoksySp »

Kod mene je ovak' :-D : uzmem neku skalu kroz dve oktave nije bitno koju,pa onda njen trozvuk,pa onda malo trilere ,obično počinjem sa mordentom i praltrilerom,e pa tek onda kad to, onda jedno uzicko ili svilen konac.Sve zavisi kakvog sam raspoloženja... :-D :-)
Tomina
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 388
Pridružio se: 08 Sep 2011, 11:35

Re: Razgibavanje i zagrevanje prstiju

Post od Tomina »

ja nemam nekih prevelikih problema sa time, jer radim za računalo, i cijeli dan lupam trilere po tipkovnici :jdishddf:

Naravno, nije baš sve tako bijelo, prvih 10min mi je uvijek nekako nezakrpno dok prsti ne prođu po tipkama. hehe...Ali mi preveliko zagrijavanje ne treba.
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Razgibavanje i zagrevanje prstiju

Post od alibaba40 »

Savjet mladim sviracima kako zagrijati prste:

Samo stavite ruku, neko zeni, a neko curi medju noge , ko nema ni zene ni cure neka stavi sebi medju noge. :pudc8:
Odgovori