Razlika u osecaju dva razlicita rasporeda

O tehnici sviranja.
Korisnikov avatar
zex
120 basova
120 basova
Postovi: 191
Pridružio se: 20 Nov 2011, 14:21
Lokacija: Beograd

Re: Razlika u osecaju dva razlicita rasporeda

Post od zex »

Naravno i pozicija registara, ali u svakom slucaju, ako provodis dovoljno vremena sa instrumentom naviknes se na sve. I kad znas napamet raspored registara pa se desi da promasis, takve stvari se desavaju :)

izmena: Inace, koja je ovo harmonika koju svira Pavkovic na snimku?
batadjero
48 basova
48 basova
Postovi: 75
Pridružio se: 14 Apr 2011, 13:00

Re: Razlika u osecaju dva razlicita rasporeda

Post od batadjero »

Naravno slazem se na sve se covek privikne neko rece nedelju do dve i legne to e to je ono sto me zanimalo ipak sam dugo svirao dallape klavijaturu ili ti tastaturu...malo je osecaj drugaciji meksa je ova dosta od dalapea...
Korisnikov avatar
eman
16 basova
16 basova
Postovi: 31
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Razlika u osecaju dva razlicita rasporeda

Post od eman »

zex napisao:Naravno i pozicija registara, ali u svakom slucaju, ako provodis dovoljno vremena sa instrumentom naviknes se na sve. I kad znas napamet raspored registara pa se desi da promasis, takve stvari se desavaju :)

izmena: Inace, koja je ovo harmonika koju svira Pavkovic na snimku?

Svira Bugari Armando model Artist, valjda mu bolja od Presidenta :)

http://www.bugariarmando.com/artistcass ... php?lng=en


Meni nekako elegantnije izgledaju harmonike sa crnim mijehom...
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Razlika u osecaju dva razlicita rasporeda

Post od Bata Kanda 73 »

Upravo tako,potrebno je vreme i navika a na dobro se covek lako navikne! :) Nego.jer ste primetili kako je Pavke docekan od orkestra (mada ne bas i Panovica),i sa kakvim je odusevljenjem Pavke proveo ovi 7 i nesto minuta?Eee to ti je velicina koja je obelezila jedan deo istorije muzike ovih prostora,vidi se ljubav prema onom sto je radio (mislim na narodni orkestar),postovanje prema onima sa kojim je radio kao i povratna pozitivna energija od njegovih kolega! Bravo Ljubisa,bravo maestro! :svirac:
Odgovori