skylionM

Ovde možete otvoriti temu sa snimcima vaše svirke.
Pravila foruma
Kada postavljate temu sa snimcima vaše svirke naslov teme treba da nosi vaše korisničko ime na forumu. Svaki član može da ima samo jednu temu u kojoj će postavljati sve svoje snimke.
Odgovori
Korisnikov avatar
skylionM
120 basova
120 basova
Postovi: 142
Pridružio se: 08 Apr 2013, 23:56
Kontakt:

skylionM

Post od skylionM »

Dragi prijatelji, ljubitelji harmonike, dozvolite da se predstavim:

ime: Miroslav Miki Perić
profesija: diplomirani farmaceut
hobi: harmonika :svirac: , grafički dizajn :pudc8: , pisanje poezije i proze :roll: , slikanje i sve što ima ikakve veze sa umetnošću! :pudc8:
internet nickname: skylion

Voleo bih da kažem više o sebi, ali večeras nemam vremena, pa ću editovati post kasnije....

Za sada, da podelim sa vama moje dve autorske numere sa youtuba, da čujem vaše komentare da li i koliko vredi moj hobi! ?
Korisnikov avatar
skylionM
120 basova
120 basova
Postovi: 142
Pridružio se: 08 Apr 2013, 23:56
Kontakt:

Ognjeno oro

Post od skylionM »

Ognjeno oro
-komponovano u duhu makedonske narodne muzike, posvećeno mom sinu Ognjenu:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=BC-np7RphjQ[/youtube]
Korisnikov avatar
skylionM
120 basova
120 basova
Postovi: 142
Pridružio se: 08 Apr 2013, 23:56
Kontakt:

Opleti kolo

Post od skylionM »

Opleti kolo
-posvećeno starim majstorima dugmetare Radojki i Tinetu, Buci, Krnjevcu, i svima koji vole da igraju i slušaju srpsku "dvojku", pre svih, mojim roditeljima!

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=J8BkCk1lm8s[/youtube]
Korisnikov avatar
skylionM
120 basova
120 basova
Postovi: 142
Pridružio se: 08 Apr 2013, 23:56
Kontakt:

Re: Miki Perić, autorska kola

Post od skylionM »

Ako sam omašio podforum, molim moderatora da moj thread pomeri u drugi, a ovaj post izbriše.....hvala
Korisnikov avatar
Shop
120 basova
120 basova
Postovi: 197
Pridružio se: 08 Avg 2011, 09:39
Lokacija: Petrovac na Mlavi

Re: Miki Perić, autorska kola

Post od Shop »

Pre svega dobrodosao na forum Miki i nadam se da cemo se lepo i prijatno druziti uz harmoniku!

A sto se tice numera koje si postavio sta reci.......Sviras za desetku!

Steta sto sviras samo iz hobija!

Zanima me samo kako bi svirao da ti je to profesija a ne hobi! :)

Ja iskreno ne mogu da verujem da ovako svira neko kome je to hobi! :pudc8:


pozdrav
Korisnikov avatar
skylionM
120 basova
120 basova
Postovi: 142
Pridružio se: 08 Apr 2013, 23:56
Kontakt:

Re: Miki Perić, autorska kola

Post od skylionM »

Lepi momče sa lepom Dallapom, kada nešto radiš sa ljubavlju, bez materijalne koristi, to je onda hobi, i na moju veliku žalost, harmonika mi je zaista hobi, jer radim u apoteci i od toga živim.

Ali, daleko sam od amatera, pa da dopišem nešto što noćas nisam stigao:

završio sam nižu muzičku, trebao da upišem srednju i nastavim dalje, ali, ne sreću, roditelji su me odvratili. Davne 1986, (možda tad nisi ni bio rodjen ako je ovo tvoja slika) sam osvojio drugu nagradu u Srbiji i treću u bivšoj Jugoslaviji u klasičnoj muzici.

Pored svega što sam radio, i na studijama u BGu, nikada nisam ostavljao harmoniku, svirao za sebe i društvo.
Učitelja narodne muzike nemam, samo uvo, slušanje, vežba i talenat.

Od 1998-2002, tokom studiranja, sam bio šef malog ali "slatkog" narodnog orkestra KUDa Nikola Tesla GSP Beograd, i to su mi najlepši dani u BGu.
To je KUD u kome su počinjali karijeru Dragan Aleksandrić, Tomica Miljić, a makedonsku i bugarsku muziku i trilere sam "skinuo" od Petra Rangelova, fenomenalnog klarinetiste bugarskog porekla koji je i svirao sa ovom dvojicom harmonikaša, za koga se nažalost ne zna. Sad ima preko 70 godina, i dalje svira u KUDu!, i iako nema internet, ja ga i ovde pozdravljam!

Eto prijatelju, hvala ti mnogo na lepim rečima, zaista mi je puno srce kad tako nešto čujem, i hvala na dobrodošlici!

veliki pozdrav i tebi, Miki
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Miki Perić, autorska kola

Post od Webmaestro »

Bravo i ovde MULTIMEDIJALNI kolega :jdishddf:
Korisnikov avatar
skylionM
120 basova
120 basova
Postovi: 142
Pridružio se: 08 Apr 2013, 23:56
Kontakt:

Re: Miki Perić, autorska kola

Post od skylionM »

hvala (web)maestro!
Upućujem samom sebi ogromnu zamerku što mi je, upravo zbog moje multimedijalnosti, promakao ovako dobar forum!
Ali, sada ću lagano i sa uživanjem da nadoknadim propušteno!
Pozdrav! :-)
Korisnikov avatar
skylionM
120 basova
120 basova
Postovi: 142
Pridružio se: 08 Apr 2013, 23:56
Kontakt:

Re: Miki Perić, autorska kola

Post od skylionM »

Dok ne stigne neko novo moje autorsko kolo, evo malo mojih snimaka sa youtuba, da podelim sa kolegama (možda je cela tema za drugi podforum "snimci forumaša", ako jeste, molim admina da je prebaci tamo :pudc8: )

Ovo je prvo skidanje Majinog ora, bez vežbanja pa nemojte mnogo da kritikujete, jednostavno mi se toliko dopalo da sam morao da ga prosviram.....da bi se skinulo 100% i odsviralo sa basom :? ...pa, potrebno je "malo" mnogo više vežbe. Za to je zaslužan kompozitor Vlada Veselinović :-)

Vlado, sledećeg puta nešto prostije molim :lol:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=xh5rsuzii-4[/youtube]
Korisnikov avatar
skylionM
120 basova
120 basova
Postovi: 142
Pridružio se: 08 Apr 2013, 23:56
Kontakt:

Re: Miki Perić, autorska kola

Post od skylionM »

Moj prvi youtube video, snimak od pre 5 godina, kada moj klinac nije ni bio rodjen, a ja sam uveliko mislio da ću harmoniku kompletno napustiti, jer sam svirao tek nekoliko puta godišnje, i to kad me društvo nagovori....

rumunska pesma, kako sam je ja "brljao" :svirac:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=CVw-s9sMxUk[/youtube]
Odgovori