skylionM

Ovde možete otvoriti temu sa snimcima vaše svirke.
Pravila foruma
Kada postavljate temu sa snimcima vaše svirke naslov teme treba da nosi vaše korisničko ime na forumu. Svaki član može da ima samo jednu temu u kojoj će postavljati sve svoje snimke.
Odgovori
Korisnikov avatar
srks69
120 basova
120 basova
Postovi: 288
Pridružio se: 07 Jan 2013, 13:31

Re: skylionM

Post od srks69 »

Ih bre Miki, sad ti mene rasplaka, a ja mislio da je do harmonike :D , ipak je majstorluk u pitanju.
Znači da još ne menjam ovu weltmaister superior 2.
Dobar ti je snimak, retko ko će podeliti ovakav tutorijal nesebično sa drugima.
Trileri su baš onako kako bi i trebali i biti, video sam ja od ranije da ti leže. Ipak si ti profesionalac u amaterskoj koži. :ijuju:
chemist
120 basova
120 basova
Postovi: 170
Pridružio se: 03 Apr 2012, 16:36

Re: Tanano oro tutorial

Post od chemist »

skylionM napisao:E pa Srks, ovo sam usnimio zbog tebe i za tebe, pa sam ipak rešio da podelim i sa ostalima, možda može nekome da koristi.
Kako mi amateri možemo ovo da sviramo, jedan od načina......

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=FT54b2Epk-g[/youtube]

pozz društvo!
Ovo je odlicno Miki....ti ce koristiti sigurno mnogima, a ovakva nesebicnost je za pohvalu. Mislim da bi bilo dobro da postoji deo foruma koji bi se mozda zvao "Video skola" (harmonika, klavijatura...) i da mogu forumasi usporeno da prikazuju, (poput MIkija), neke od tajni izvodjenja, narodnih kola, pesama itd....mislim da bi to svima koristilo, a samim tim dodatno povecalo popularnost sajta. :)
Korisnikov avatar
skylionM
120 basova
120 basova
Postovi: 142
Pridružio se: 08 Apr 2013, 23:56
Kontakt:

Re: skylionM

Post od skylionM »

Srđane Chemist (ima vas dvojica :-) ), ideja ti je lepa u skladu sa osećajem nas amatera i zaljubljenika u harmoniku, ali to je mač sa dve oštrice i mislim da tako kako si zamislio nije u potpunosti ostvarivo :-(
Evo zašto, prvo, svako znanje se plaća, a ima ljudi koji žive od davanja časova (što ne znači da ima mnogo onih koji i umeju da sviraju ili prenesu neko znanje). Drugo, ali stvarno iskreno 100% kakav sam ovde uvek, ni ja nisam baš spreman da tek tako delim neke stvari koje sam učio godinama i za koje sam trošio svoje tinejdžersko vreme (to ne znači da sebe nešto mnogo cenim kao nekog instrumentalistu, mislim da ste to skontali, već jednostavno cenim svoje vreme, talenat i uloženi trud).
To se Srđane naravno ne odnosi na tebe, Srksa, Vladu, Shopa, sa vama bih mogao po ceo dan da sedim, svirkam i da hvatamo cake jedan od drugog, jer mi smo posebni zaljubljenici i već formirani svirači. To se odnosi na mnoge druge za koje ne znam da li vredi ili ne deliti neke cake teškom mukom naučene....nadam se da me razumeš prijatelju :|

Srks, ova amaterska koža mi se nešto sve tesnija, ne znam da li je od onog frižidera :-) :D
Webmaestro napisao:E to je ono: "U rukama Mandušića Vuka, svaka puška biće ubojita" :) :svirac:
:oops: :oops: :oops:
chemist
120 basova
120 basova
Postovi: 170
Pridružio se: 03 Apr 2012, 16:36

Re: skylionM

Post od chemist »

U pravu si u potpunosti prijatelju...u trenutku mi je sinula ta ideja i nisam se puno udubljivao.....sve je tacno sto si napisao....Sto se tice Caletovih narodnih kola (ora), Tanano je jako lepo, ali je njegovo Pleteno vrh....bar po mom ukusu :D
Korisnikov avatar
skylionM
120 basova
120 basova
Postovi: 142
Pridružio se: 08 Apr 2013, 23:56
Kontakt:

Re: skylionM

Post od skylionM »

evo mene malo opet, nek se svira.....prvo nešto "soft" u kabini

Snimljeno u mojoj prostoriji za slobodne i "vanbračne" aktivnosti odmah posle krečenja pre 20tak dana. Bila je prazna soba pa je lepo "odzvanjalo" od zidova :-), morao sam da odsviram nešto pre nego što vratim stvari, pa je izbor pao na Rgočanku, kolo legende Božinovića. Da se ne vadim sad kako je bilo veče posle krečenja, kako mi je ruka bila umorna, itd....ne mogu mnogo bolje ni kada sam odmoran. Pa evo, malo mog originalnog prstoreda od pre 20jes godina kada sam ovo skidao sa singlice :-)

Rgočanka kolo Slobodan Božinović
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=uYm-eU7UKws[/youtube]

pa nešto "hard" u sopranu (jedini piskavi koji imam na dvokabinskoj harmonici :-( )

Pozdrav svim dugmetarcima i ljubiteljima Mirka Kodića! :ijuju:
E pa došlo vreme da otkrijem svoju "mračnu klavirsku prošlost" :-) Da, da, voleo sam neka kolca najprljavijeg i najoštrijeg dugmetarca ikada, čoveka za koga kažu da svira srpsko-vlaški stil trilera, učenika Vite Životića, čuvenog MIRKA KODIĆA! Biću iskren kao uvek, mnogo je običnih brljotina napravio Mirko, ali u svom stvaralačkom opusu ima fin broj melodijski i harmonski lepih kola, posebno laganih, kojima je njegov oštar stil utisnuo originalnost. Ja sam ih kao mlad skidao i pokušavao da izvedem tako oštro, što je apsolutno nemoguća misija na klavirnoj harmonici (sve što postignem je da mi se ukoče prsti posle 10tak pokušaja :-) ). Jedno od njih je Rubin kolo, moje omiljeno, u pokušaju....

Rubin kolo Mirko Kodić
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=sGP_K61C1xw[/youtube]

:svirac:
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: skylionM

Post od Webmaestro »

Bravo kolega. Bolje zvučiš i od nekih "profesionalaca" :svirac:
A i efekte si potrefio, šteta će biti kad uneseš stvari :pozdrav:
chemist
120 basova
120 basova
Postovi: 170
Pridružio se: 03 Apr 2012, 16:36

Re: skylionM

Post od chemist »

Rgocanka kao Bozinovic a Rubin u Kodicevom stilu, ali mekanijem i po meni prijatnijem za uvo...odlicno, kao i uvek :cool:
Korisnikov avatar
skylionM
120 basova
120 basova
Postovi: 142
Pridružio se: 08 Apr 2013, 23:56
Kontakt:

Re: skylionM

Post od skylionM »

chemist napisao:Rgocanka kao Bozinovic a Rubin u Kodicevom stilu, ali mekanijem i po meni prijatnijem za uvo...odlicno, kao i uvek
Hvala Chemist! Kodića hteo ne hteo, moram da sviram prijatnije jer su mi mile dirke na harmonici iako filcovi otišli skroz, što se i čuje :) Ali, eto, da zaliči 8-) Pozdravljam te!
Webmaestro napisao:Bravo kolega. Bolje zvučiš i od nekih "profesionalaca" :svirac:
A i efekte si potrefio, šteta će biti kad uneseš stvari :pozdrav:
Icepah se za efekte :lol: :lol: , pa javi se da ti kažem kako da podesiš ekvilajzere ;)

Ako mislimo na istog "profesionalca", neskromno moram da ti kažem da znam da bolje zvučim iako mi je harmonika 20jes godina neservisirana i razakana, a on svira Settimio ;) Neke stvari ni najbolji učitelji, a ni 35 tona vežbanja dnevno ne mogu da te nauče, jednostavno ili imaš ili nemaš.

Moram da ti kažem nešto u vezi stilova na šta sam ponosan: kad sam prvi put pre oko jedne i po godine otišo kod Pajića, prosvirao mu neka kola, on me je pitao "kod koga si učio", a ja rekao "pogodite po stilu?"...Ponosan sam na odgovor majstora Pajića, čoveka koji jako teško živi danas, a zaista je jedan od najboljih Pavketovih učenika, koji je pored tehnike uspeo da uhvati i Pavketov MEH i dinamiku (to može da čuje onaj ko ga sluša uživo). Odgovorio je: "jbm li ga Periću, ima tu i Novice Negovanovića, i Božinovića i Pavketa, i Kodića, bata Kande, Kočo, Ibro, po stilu nemam pojma..."
Ja sam mu rekao da je pogodio, to su moji učitelji! E, o tome ti pričam Vlado....pozzzz
Korisnikov avatar
srks69
120 basova
120 basova
Postovi: 288
Pridružio se: 07 Jan 2013, 13:31

Re: skylionM

Post od srks69 »

Ne vraćaj stvari nazad, super zvučiš u toj ogoljenoj prostoriji. :cool: :jump:
Korisnikov avatar
skylionM
120 basova
120 basova
Postovi: 142
Pridružio se: 08 Apr 2013, 23:56
Kontakt:

Re: skylionM

Post od skylionM »

tenkjuverimač srks, lepa zamisao....probao sam da ostavim stvari u dvorištu, braon boja nameštaja se lepo slaže sa travicom ispod jabuke, ali kad padne sneg stilski i tematski će odudarati od okoline i bele boje, pa sam ipak rešio da ga vratim....
hheheh 8-)

i ovaj smajli sa bacanjem je haos :D pozz
Odgovori