skylionM

Ovde možete otvoriti temu sa snimcima vaše svirke.
Pravila foruma
Kada postavljate temu sa snimcima vaše svirke naslov teme treba da nosi vaše korisničko ime na forumu. Svaki član može da ima samo jednu temu u kojoj će postavljati sve svoje snimke.
Odgovori
chemist
120 basova
120 basova
Postovi: 170
Pridružio se: 03 Apr 2012, 16:36

Re: skylionM

Post od chemist »

Savrseno Miki....bice to lep cd....balkanske muzike :svirac:
Korisnikov avatar
teacher
16 basova
16 basova
Postovi: 31
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: skylionM

Post od teacher »

Od svih kompozicija koje sam Miki cuo od tebe daleko najbolja mi je Oro sa Balkan planine.
Jako dobro uradjeno i odsvirano. Sve pohvale za tvoje muziciranje i ocekujem brzi izlazak CD-a.

Pozdrav.
Korisnikov avatar
skylionM
120 basova
120 basova
Postovi: 142
Pridružio se: 08 Apr 2013, 23:56
Kontakt:

Re: skylionM

Post od skylionM »

teacher napisao:Od svih kompozicija koje sam Miki cuo od tebe daleko najbolja mi je Oro sa Balkan planine.
Jako dobro uradjeno i odsvirano. Sve pohvale za tvoje muziciranje i ocekujem brzi izlazak CD-a.

Pozdrav.
Hvala najlepše teacher, gospodine Ivice. Mislim da Vam se Oro najviše sviđa upravo zbog toga što svirate klarinet, a oro "vrišti" za jednim živim klarinetom (na snimku je klarinet živi sempl koji sam odsviro na klavijaturi).
Dodao bih nešto o ovom svom delu: Oro sa Balkan planine i jeste zamišljeno kao pozdrav bugarskom, posebno šopskom, narodu i sećanje na lepe dane u gradu Perniku koje sam proveo 2000 god. sa KUDom.
Takođe, kao što sam u opisu na youtubu naveo, oro je pozdrav i Petru, izvanrednom starom klarinetisti bugarskog porekla sa kojim sam svirao u KUDu i od koga sam dosta naučio.
Oro sam komponovao u to vreme, po povratku iz Pernika, ali kao deo šopskog spleta (od laganog do bržeg 2/4 ritma koje na kraju prelazi u 7/16, tj. ovo oro), a šopski splet sam komponovao po uzoru na muziku iz koreografije "šopske igre" koja je bila zaštitni znak KUDa Nikola Tesla iz Beograda i koju sam obožavao da sviram u duetu sa Perom klarinetistom.
Na kraju, 2/4 takt sam izbacio i ostalo je samo ovo oro, malo doterano i ulepšano.

Lep pozdrav za Vas, i još jedan ogroman pozdrav za moje drugare koji me prate ovde i stalno daju podršku, za Chemista, Srksa, Vladu i ostale!
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: skylionM

Post od Webmaestro »

Pratimo te prijatelju, i cenimo tvoj rad! :cheers:
Pozdrav tebi i Teacher-u. Dugo ga nije bilo na Forumu ali drago mi je što je opet tu :beer:
Korisnikov avatar
Shop
120 basova
120 basova
Postovi: 197
Pridružio se: 08 Avg 2011, 09:39
Lokacija: Petrovac na Mlavi

Re: skylionM

Post od Shop »

Evo mene opet,malo sam bio odsutan pa nisam mogao da prokomentarisem... :D

Bravo Miki legendo,svaka cast ne stajes (sto je lepo)...

Jedinstven stil i nove ideje,nista kopirano i ukradeno..Jos jednom svaka cast


veeeeeeeliki pozdrav :svirac: :cool:
Korisnikov avatar
skylionM
120 basova
120 basova
Postovi: 142
Pridružio se: 08 Apr 2013, 23:56
Kontakt:

Re: skylionM

Post od skylionM »

Pa di si Šope, mjkemi zabrinuo sam se!
Hvala ti, nekako mi fališ u mojoj temi na forumu, ti si mi prvi poželeo dobrodošlicu :-)
Nema krađe kod mene, ja sam rastao u Titovo vreme, "tuđe nećemo, svoje ne damo!" :D :D
Zezam se, samo mi milo što si opet s nama...
Napušta me po malko volja za snimanjem, ponajviše jer me redovni posao ubi u pojam, ali biće polako još toga, samo ću autorske stvari da prebacim u deo foruma youtube, a ovde da ostavim sobne snimke i zezancije
I za tebe pozdravčina, a pozdravčić za ostale :lol: opet se zezam......
Korisnikov avatar
zzivic
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 466
Pridružio se: 10 Sep 2013, 23:41
Lokacija: Indjija
Kontakt:

Re: skylionM

Post od zzivic »

Odlicna svirka Miki.

Meni tek predstoji ucenje.... al prvo da napravimo instrument :cool:
Korisnikov avatar
skylionM
120 basova
120 basova
Postovi: 142
Pridružio se: 08 Apr 2013, 23:56
Kontakt:

Re: skylionM

Post od skylionM »

Jedna pomoravska improvizacija koju sam posvetio prijatelju Vladi iz Oxforda, s obzirom da je 12 mojih numera gotovo i čeka neko lepo vreme za izdavanje, ovo kolo će se možda naći na nekom sledećem CDu, koji ću ako bude zdravlja i dobre volje nekada usnimiti u studiju "Maestro" u Pirotu :)
Ovo je odsvirano na brzinu pre dve godine, kada sam slabije svirao nego danas, jer sam se u tom periodu vratio aktivnom vežbanju i počeo rad na mojim autorskim kolima...eto, samo da ostane memorisano i zaštićeno na YT
Pozdrav za ekipu sa foruma, i sve ostale...

Vladina pomoravka
autor: Miki Perić
sva prava zadržana
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=wuVqaryyt74[/youtube]
Korisnikov avatar
srks69
120 basova
120 basova
Postovi: 288
Pridružio se: 07 Jan 2013, 13:31

Re: skylionM

Post od srks69 »

Bravo Miki, u svakom tvom delu postoje dionice koje ostavljaju tačno tvoj pečat. Odlika kvalitetnih muzičara je inspiracija a prosečnih samo mixanje postojećih kompozicija, zato te, sve ovo i izdvaja od ostalih harmonikaša.
U moru narodnih kola, teško je nešto napraviti novo i zadržati slušaoca da posluša još koji put.
Još jednom bravo :bravo: :respekt:
chemist
120 basova
120 basova
Postovi: 170
Pridružio se: 03 Apr 2012, 16:36

Re: skylionM

Post od chemist »

I ako je to snimak od pre dve godine, kada si kako kažeš slabije svirao..mislim da se to toliko ne primećuje...ukrasi na svom mestu, jako lepo upakovano...odlično Miki...čekamo cd...veliki pozdrav :pozdrav:
Odgovori