Koji je ovo harmonikas?

Harmonikaši na YouTubu - od amatera do profesionalaca.
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Koji je ovo harmonikas?

Post od micha56 »

Facko napisao:
guerini napisao:

Jel bi znao neko kako se zove harmonikas na ovom snimku?
Koliko ja znam, to je legendarni sarajevski harmonikas Muhamed Krilic, otac danasnjeg virtuoza Ede Krilica
Ovo je u ovoj istoj temi objasnio EMAN jos 18.10.2010.g.
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Koji je ovo harmonikas?

Post od Webmaestro »

micha56 napisao: P.S.
A sta kazete za ozvucenu harmoniku u 1945-oj godini ?????
BAU-BAU filmska greska :)
Pigini
Nema harmoniku
Postovi: 13
Pridružio se: 08 Apr 2011, 21:18

Re: Koji je ovo harmonikas?

Post od Pigini »

Ispravka, Mustafa Krilić, čovjek koji je djelovao odmah na početku rada Radio-Sarajeva, svirao u duetu sa Ismetom Alajbegovićem - Šerbom, prije dolaska Jovice Petkovića, a kada je Jovica došao, onda su njih 3 i Milorad Todorović činili čuveni Sarajevski kvartet harmonika koji je pratio mnoge pjevače. Njegov sin je Elvedin Edo Krilić, koji danas živi u Beču, uči djecu svirati harmoniku, a Edo je također jedno vrijeme bio i šef NO RTVBiH. Šteta što su Mustafu zaboravili, a svirao je skoro slično kao Šerbo...
nemampojma
16 basova
16 basova
Postovi: 35
Pridružio se: 29 Sep 2012, 14:51

Re: Koji je ovo harmonikas?

Post od nemampojma »

sve je to vrhunski nema da nema ne znas koji je bolji
nemampojma
16 basova
16 basova
Postovi: 35
Pridružio se: 29 Sep 2012, 14:51

Re: Koji je ovo harmonikas?

Post od nemampojma »

Pigini napisao:Ispravka, Mustafa Krilić, čovjek koji je djelovao odmah na početku rada Radio-Sarajeva, svirao u duetu sa Ismetom Alajbegovićem - Šerbom, prije dolaska Jovice Petkovića, a kada je Jovica došao, onda su njih 3 i Milorad Todorović činili čuveni Sarajevski kvartet harmonika koji je pratio mnoge pjevače. Njegov sin je Elvedin Edo Krilić, koji danas živi u Beču, uči djecu svirati harmoniku, a Edo je također jedno vrijeme bio i šef NO RTVBiH. Šteta što su Mustafu zaboravili, a svirao je skoro slično kao Šerbo...
mogu mislit kako rasturaju
korenita6
Nema harmoniku
Postovi: 3
Pridružio se: 04 Avg 2012, 10:11

Re: Koji je ovo harmonikas?

Post od korenita6 »

za guerinija ja mogu da dam tacan odgovor.Na snimku je Slavko Tesic iz Loznice i snimnjeno je u selu Vocnjak kod Loznice,inace Slavko Ima dve singlice sa kolima iz 1975 i 1978 a kola su Slavkovo, Kolo iz Kornite,Duskovo,Loznicki sevdah itd.Inace pokojni Slavko je otac Duška Tesica profesora muzike i pevaca.
korenita6
Nema harmoniku
Postovi: 3
Pridružio se: 04 Avg 2012, 10:11

Re: Koji je ovo harmonikas?

Post od korenita6 »

U filmu klopka za generala svira Slavko Tešić iz sela Korenita kod Loznice, inače ima 2 singlice sa kolima.
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Koji je ovo harmonikas?

Post od alibaba40 »

Pigini napisao:Ispravka, Mustafa Krilić, čovjek koji je djelovao odmah na početku rada Radio-Sarajeva, svirao u duetu sa Ismetom Alajbegovićem - Šerbom, prije dolaska Jovice Petkovića, a kada je Jovica došao, onda su njih 3 i Milorad Todorović činili čuveni Sarajevski kvartet harmonika koji je pratio mnoge pjevače. Njegov sin je Elvedin Edo Krilić, koji danas živi u Beču, uči djecu svirati harmoniku, a Edo je također jedno vrijeme bio i šef NO RTVBiH. Šteta što su Mustafu zaboravili, a svirao je skoro slično kao Šerbo...
Ispravka ,Gosp.Edo Krilic ne zivi u Becu nego u Imstu jedno manje mijesto pored Innsbrucka pokrajina Tirol,a u Innsbrucku drzi skolu za djecu i odrasle a kod kuce ima i svoj studio,osobno ga poznajem, bio sam na njegovim solo koncertima sa pjevacem Ramizom Brkicem koji jako dobro izvodi sevdalinke.Vjerujte uzavao sam to je nesto sto vam u istinu odmara usi. :harmonikas:
Odgovori