Nick Ariondo accordionist virtuoso

Harmonikaši na YouTubu - od amatera do profesionalaca.
Odgovori
Korisnikov avatar
skylionM
120 basova
120 basova
Postovi: 142
Pridružio se: 08 Apr 2013, 23:56
Kontakt:

Nick Ariondo accordionist virtuoso

Post od skylionM »

Slučajno nabasah na ovo izvođenje španske muzike, jer inače obožavam flamenko gitaru, Pako de Lusiju i španske "majstore" za mene anonimne koje nalazim po Youtubu....

Ko misli da je harmonika seljački instrument koji svira samo šumadiju i ora, nek razmisli ponovo...

Harmonika je SVETSKI instrument, koji u rukama majstora može da proizvodi fantastične zvukove! Po mom mišljenju, a zadražavam pravo na svoje mišljenje i uz dužno poštovanje svim instrumentima, harmonika je i jedan od svega nekoliko savršenih instrumenata, sposobna da vodi melodiju i harmonski prati samu sebe.... :roll: 8-)

Praktično, instrument koji je u rukama majstora dovoljan sam sebi za ceo koncert, bez pratećih instrumenata....

Uživajte...

MALAGUENA

http://www.youtube.com/watch?v=S92u7uA_VEo
chemist
120 basova
120 basova
Postovi: 170
Pridružio se: 03 Apr 2012, 16:36

Re: Nick Ariondo accordionist virtuoso

Post od chemist »

Covek stvarno razbija, a evo i bumbarovog leta, koji on izvodi malo drugacije, mozda malo sporije od ostalih verzija, ali je to i zbog maksimalne uposljenosti leve ruke. :jdishddf:
http://www.youtube.com/watch?v=FxTOwXEy2Mo
Korisnikov avatar
skylionM
120 basova
120 basova
Postovi: 142
Pridružio se: 08 Apr 2013, 23:56
Kontakt:

Re: Nick Ariondo accordionist virtuoso

Post od skylionM »

Za ovog Nika stvarno nikad čuo nisam i totalno slučajno nabasao na njega, ali dobar je zaista! Ima čovek stav sa harmonikom, cela harmonika kod njega svira, i leva i desna i bariton i meh, dinamika, simpatični umetnički pogled koji govori da ima apsolutni respekt prema harmonici, kao Paganini prema violini recimo :-) Vidi se da uživa u harmonici, da voli harmoniku i da nije folirant, igra se sa njom kao sa devojkom...
Koliko sam skontao, ovo su njegovi aranžmani....
Bumbarov let sam tek sada poslušao, levu ruku je otkinuo! I nisam uspeo da provalim gde menja registre u basu i kad uključuje bariton bas.
Pozdrav za tebe Chemist
chemist
120 basova
120 basova
Postovi: 170
Pridružio se: 03 Apr 2012, 16:36

Re: Nick Ariondo accordionist virtuoso

Post od chemist »

Veliki pozdrav i tebi skylionM....Nik je stvarno veliki umetnik, nisam ni ja za njega cuo, inace nekada sam i ja svirao Bumbarov let, bolje da ne pominjem pre koliko godina..haha.. (sa onih knjazevackih notnih zapisa), ali ovakav rad ruku i dinamika je stvarno vrhunski...ovo bi mogao jedino Bojan Jovanovic, posto je i on u tim vodama
Odgovori