Amer Šehić - Šeha

Harmonikaši na YouTubu - od amatera do profesionalaca.
Guerrini master
48 basova
48 basova
Postovi: 63
Pridružio se: 27 Okt 2011, 03:00

Re: Amer Šehić - Šeha

Post od Guerrini master »

Covijek ima strahovitu brzinu! Nisam jos sreo covijeka da sira klavirnu harmoniku vako brzo. Vidi se da je dosta,dosta vremena i truda ulozio da bi postigao ovu brzinu i tehniku. Mozda bi ipak bilo bolje da malo uspori jer tada nastupa vise tehnika i dobiva se ona takozvana "slatkoca" i tona i zivosti muzike.
Dizzy
Nema harmoniku
Postovi: 2
Pridružio se: 09 Maj 2013, 03:39

Re: Amer Šehić - Šeha

Post od Dizzy »

Guerrini master napisao:Covijek ima strahovitu brzinu! Nisam jos sreo covijeka da sira klavirnu harmoniku vako brzo. Vidi se da je dosta,dosta vremena i truda ulozio da bi postigao ovu brzinu i tehniku. Mozda bi ipak bilo bolje da malo uspori jer tada nastupa vise tehnika i dobiva se ona takozvana "slatkoca" i tona i zivosti muzike.
Ma ovdje se ima sto i cuti i vidjeti.Ovdje ima i puno osjecaja i tehnike.
Nema se sto oduzeti ni dodati.Cisto, virtuozno, ni pretjerano njezno a ni previse ostro, sve dozirano s mjerom, dinamicno,
ukrasi dovedeni do savrsenstva, sa puno osjecaja i kreativnosti.
Maestralno muziciranje i za svaku pohvalu.

http://www.youtube.com/watch?v=zBf21T7gPH8
http://www.youtube.com/watch?v=P9bQde6zhTE


Bravo
rodjak
16 basova
16 basova
Postovi: 46
Pridružio se: 12 Feb 2014, 08:19

Re: Amer Šehić - Šeha

Post od rodjak »

JasnaT napisao:Jao ne mogu da se slozim sa nekim komentarima na svirku ovog umetnika.
Bez obzira koliko neko ima pravo da o nekome diskutuje ili ne, lepo bi bilo pre svega upitati se
koliko je truda, rada i vremena ulozeno u ovako nesto.
Zavrsila sam odsek harmonike na konzervatoriju u Bratislavi ( Slovackoj ) i mislim da sam kompetentna reci svoje misljenje na ovu temu.
Pre svega, rastuzim se citajuci komentare " nekih " anonimnih tzv. komentatora koji nekako zvuce isuvise strogo i brzopleto u donosenju ocena necijeg dugogodisnjeg rada i truda, a ja znam koliko rada i truda su ulozili mnogi da bi postigli ovako nesto lepo i virtuozno.
Rastuzim se jer " neki kolege " bi trebalo prvo da se zapitaju gde su u odnosu na ovakve muzicare a onda bi trebalo da pronadju u sebi malo dobre volje i snage da kazu samo lepe stvari, za ovakav trud i rad.
Citajuci redom diskusije na temu o " nekim " harmonikasima i instrumentalistima ne mogu da se ne otmem utisku da su na neki nacin dosta iracionalne, vođene nekom vrstom blage sujete, a to sam i sama imala priliku u zivotu osetiti tokom skolovanja.
Izađite iz sene, ohrabrite se i postavite svoja umetnicka postigignuca, pokazite nam kako treba da se svira, a onda komentarisite.
Tako ne samo da cete steci postovanje i respekt, nego cete nas necemu i nauciti.

Treba zaista nemati dusu pa reci da je ovo otsvirano bez duse:
http://www.youtube.com/watch?v=tkiSshR7 ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=GBvGmn06 ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=wdQ85txt ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=Rmjx0ix0 ... re=related

Ovo je autenticno i prelepo i virtuozno.Nemam reci.
Od srca sve pohvale za Amer Sehic.
tema je teska za raspravu,naime postoji i nesto drugo osim tehnike dinamike i svih drugih elemenata koje moramo savldati..o cemu se konkretno radi ?o jednoj finesi koju i ne možes nauciti a možda bi se moglo nazvati muzikalnost,a da budem jos precizniji,pojam bar po meni odnosi se na taletiranost da se unutar pjesme kompozicije djela znaju umetenuti odredeni teh elementi svirke,znaci kako angazirati neku pjesmu,Sehic je teh izvrstan ali ali.. neke teh elemente gura u kompozicije koje veze nemaju s tim stilom,ja cim vidim da harmionikas 70 puta u 3 minute svira kromatiku u sevdahu gasim snimku.
Dizzy
Nema harmoniku
Postovi: 2
Pridružio se: 09 Maj 2013, 03:39

Re: Amer Šehić - Šeha

Post od Dizzy »

Ma kakvih 70 puta u tri minute kromatiku ??? Evo ja sam preslusao sve numere i jos neke druge koje su postavljene na youtube. Ne cujes dobro izgleda ili nisi slusao osobu o kojoj govorimo ?
Nema ovdje nista tesko za razgovor niti nejasno.Covjek svira za cistu desetku, stilski, osjecajno i umije da se prilagodi muzickom zanru koji svira, a koliko sam mogao cuti po Youtube svira sve i svasta. Sve je na mjestu, ukrasi, cistoca sviranja, dinamika, artikulacija, kreativnost a sto se tice hromatike i ostalih elemenata koje koristi u sviranju, pa sta bi ti ti ziv bio ??? Pa nece valjda svirati ko osnovac?? Evo najbolje je da ti postavis neki svoj klip na kome sviras sevdah, posto ti to izgleda tumacis najbolje, pa nas pouci kako se to svira sevdah a onda nam onda potanko objasni na osnovu toga sto si otsvirao kako bi mi to trebali cuti i osjecati po tebi ?
Bezveze skroz i nema mi veze s logikom, barem po onome sto sam cuo. Meni su inace smijesni i zalosni tipovi koji umanjuju i omalovazavaju neciji trud i rad.
Sreca takvih nije puno.Slazem se sa JasnomT iz prethodnog posta u potpunosti.
Harmonika2
Nema harmoniku
Postovi: 6
Pridružio se: 22 Avg 2011, 19:24

Re: Amer Šehić - Šeha

Post od Harmonika2 »

Gospodo, ako se toliko komentarise ovaj covek, a vidim vise negtivno nego pozitivno, i to ne samo na ovom forumu, kazuje da prosto u njegovoj svirci ima nesto sto bode usi. Svaka cast na trudu i vezbi kojom je postigao brzinu ali kao sto svi pravi muzicari znaju brzina nije sve u muziciranju na bilo kom instrumentu. Koliko sam primetio, ovaj covek koristi iste ukrase svuda cime je narusio same kompozicije odakle dolaze, takodje i njegovim stilom, koji se zasniva samo na preletanje prstiju preko klavijature, cime i dobija na brzini i nem avremena da odrzi i jedan ton koliko treba a time automatski gubi i na dinamici, u tome je cela teorija. Gospodja, koja sebe naziva kompetentnom pitam, da li u Bratislavi uce dinamiku sviranja, jer ako je ona ovde cuje, onda postoji veliki problem na toj akademiji. Mozda sam previse grub u iskazivanju misljenja, ali da stavimo na stranu ukus. Pravi muzicari ce se isto sloziti sa mnom, bez uvrede za prave muzicare smatram one koji poznaju prvo geografiju, narodne obicaje, dusu naroda i nacin njihovog zivota, jer sama muzika sve to odslikava i nosi. Na kraju svega toga dolazi ona rec "originalna interpretacija" muzike tog naroda u kojoj spadaju pravilno odsvirani ukrasi, sa odredjenom dinamikom i brzinom.... Naravno svaki muzicar ima svoj stil izvodjenja ali stil ne sme da narusi pravila kompozicije odakle dolazi. Ako mi neko kaze da je Medeno kolo odsvirao perfektno ili ovu rumunsku pesmu npr, ili da je Nedzada Salkovica odpratio odlicno, ne zelim da gubim vreme u objasnjavanju. Ja sigurno nemam brzinu kao ovaj gospodin, ali kada sviram svi me razumeju sta sviram, mislim da sam bio jasan.
Patalo Mali
Nema harmoniku
Postovi: 5
Pridružio se: 04 Apr 2017, 23:08

Re: Amer Šehić - Šeha

Post od Patalo Mali »

Javljam se iz BL , pozdrav za sve forumase.

Harmonika2 promasio si totalno. Sa njegovim sviranjem sve je u redu.Ocigledno nesto nije u redu s tvojim sluhom. Tehnika cista i besprijekorna, dinamika i osjecaj za muziciranje takodje. To mogu reci iz licnog iskustva jer poznajem tog covjeka. Svirali smo skupa. Poznaje daleko vise tehnika sviranja nego sto si cuo ovdje i svira daleko ljepse i dinamicnije uzivo. Tvoje ocjene su dosta sture i ne bih rekao da su uopce dobronamjerne.
Meni to vise zvuci kao rijeci nekoga ko je veoma zavidan nego na objektivnom misljenju. Cinjenica da ne iznosis stav nego pokusavas nametnuti svoje misljenje ljudima koji su vjerovatno daleko muzicki obrazovaniji i strucniji od tebe ( ne samo ovdje nego i na drugim forumima ) govori vise o tvojoj nekulturi i moralu negoli o tvojoj (ne ) struncnosti i muzickoj ( ne )pismenosti.

Na drugim forumima takodje pise se dosta pozitivno, koliko sam mogao vidjeti i komentari na youtube takodje. Valjda su tipovi poput tebe veoma rijetki, srecom malo vas ima.
Lijepo bi bilo da postavis neki svoj klip kako sviras, pa da cujemo koliko si strucan, prije nego sto glupo i neobjektivno komentarises sviranje ljudi koji zaista imaju znanje.
Takodje , ljudski je i lijepo, kad kritikujes i istices lose strane pohvaliti i pronaci nesto lijepo , a toga uvijek ima i moze se naci ukoliko si ti kao kriticar normalna i zdrava osoba.
Izostanak i nedostatak takvih stvari u tvom izlaganju takodje ne ide u prilog tebi.


Da bi zaista procijenio nekoga moras ga upoznati i slusati uzivo. Koliko sam primjetio ovi snimci svakako nisu mjerilo, opet kazem govorim iz licnog iskustva.
Amer Sehic je u rangu velikih instrumentalista i nije jedini koje Bosna ima.


Svaka cast gospodine Sehicu, samo naprijed.



Zile BL
Korisnikov avatar
Administrator
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 142
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Amer Šehić - Šeha

Post od Administrator »

Skrecem paznju na Pravila Foruma i molim da se diskusije vode uz postovanje prema drugim clanovima. Zadrzimo na ovom sajtu duh prijateljstva i tolerancije kojeg, na zalost, nema na fejsbuku i ostalim "drustvenim" stranicama ;) :pozdrav:
Mrgud
Nema harmoniku
Postovi: 5
Pridružio se: 06 Apr 2017, 02:36

Re: Amer Šehić - Šeha

Post od Mrgud »

Slazem se sa Patalom.

Predajem harmoniku i godinama vodim decu na takmicenja.
Ipak, malo su me zaintrigirali komentari nekih na ovom forumu, pa sam odlucio da pregledam neke klipove i obratim paznju na ovog umetnika.
Izdvojio sam par snimaka kao prilog mojoj tvrdji da se uopste ne slazem sa doticnim gospodinom pod nadimkom " Harmonika ".
Koliko sam mogao primetiti na ovom snimku, iza spomenutog Sehica ne stoje kafanski pevaci ni pevaljke, nego ocigledno akademski umetnici.
Covek ne svira nesto bezveze, nego klasicnu kompoziciju poznatog kompozitora G.Dimicua uz simfonijski orkestar i to dovoljno govori za sebe.
Mislim, nema svaki harmonikas priliku ni sansu da zasvira sa simfonijskim orkestrom, sto znaci da ga neko negde veoma ceni i uvazava.
To bi recimo bilo lepo uzeti u obzir kada neko zeli umanjiti neciju vrednost ovde.
Sehic je ocigledno akademski muzicar i veoma daleko od proseka u koji ga neki ovde verovatno nedobronamerno pokusavaju ugurati.
Ne bih ulazio dalje u polemiku, nakon sto sam pogledao ovih nekoliko klipova, svaki je komentar suvisan.


https://www.youtube.com/watch?v=eR1IycZ4ZHA


https://www.youtube.com/watch?v=YdVYo7CcGP4
https://www.youtube.com/watch?v=P9bQde6zhTE
https://www.youtube.com/watch?v=zBf21T7gPH8

Ovo je po meni natprosecno i maestralno otsvirano.Ima ovde i duse i osecaja, a bogami i lepog znanja.
Ajde da se malo naucimo kulturi i pokazemo barem minimum pristojnosti kada ocenjujemo druge,
pogotovo kad je sasvim jasno da je neko ulozio veoma mnogo truda u svoj rad i umece.
Kapa dole za ovog umetnika.
Odgovori