Koju harmoniku imate?

Sve u vezi harmonike i muzike što ne spada u gornje podforume.
Odgovori
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: Koju harmoniku imate?

Post od sampionce »

Nikad mi nije bilo jasno zasto bas ovoliko fusere i otaljavaju unutar instrumenta! :?
Mislim, vidljivo je da je u pitanju "domaca Dalapa" (kako ono rece Amleto Dallapè u onom intervjuu na Youtubu) ali bas ovoliki fuseraj...
TIRKE123
Nema harmoniku
Postovi: 3
Pridružio se: 10 Jan 2019, 23:04

Re: Koju harmoniku imate?

Post od TIRKE123 »

Guerrini Superior 3 i Paolo Soprani Super Italy troglasna
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Koju harmoniku imate?

Post od Dallape 1960 »

Dallape Supermaxima B iz 58 godine top stanje. 🙂 Nedavno zamenio, dao organtonku iz 60-e i doplatio mesto para. 🙂
Korisnikov avatar
bpodnar
96 basova
96 basova
Postovi: 96
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Koju harmoniku imate?

Post od bpodnar »

Nakon dugo vremena izbivanja sa ovog foruma, vratio sam se ali ovaj put sa drugom harmonikom. Prije godinu i pol dana došao sam (konačno) u posjed originalne Dallape Supermaestro. Tu harmoniku sam oduvijek želio imati, doduše pikirao sam stari model iz 70-tih godina, ali igrom slučaja naišla je ova i nisam čekao ni sekunde jer takav instrument se danas jako teško može naći pogotovo ako uzmemo u obzir činjenicu da je Dallape na ex-yu prostorima bila jako često plagirana. Ova harmonika bila je u privatnom vlasništvu jednog čovjeka koji ju je svirao samo kod kuće, doslovno je kao nova izvana i iznutra i evo uveseljava me svaki put kad je uzmem u ruke. Mogu konstatirati da je neopisiv osjećaj imati tako nešto u svom vlasništvu naročito kad si ispuniš životnu želju. Nisam dobio papire od harmonike jer ih prijašnji vlasnik nije ni imao, ali nedvojbeno je originalna.

Evo par slika
SlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlika
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Koju harmoniku imate?

Post od Koca »

Lepa harmonika, kollio para si dao?
Korisnikov avatar
bpodnar
96 basova
96 basova
Postovi: 96
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Koju harmoniku imate?

Post od bpodnar »

Nebih javno o cijeni, ako te baš zanima taj podatak javi se privatnom porukom.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Koju harmoniku imate?

Post od Koca »

Ne, samo sam ovako pitao, cene variraju po instrumentu dosta tako da okvirno znam kako se krecu. Neko kupuje kad mu legne harmonika i ne pita za cenu a drugi po kriterijumo samo da je jeftino, a ulaganja nisu bitna.
Korisnikov avatar
Džoga
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 385
Pridružio se: 14 Jun 2018, 10:29
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Koju harmoniku imate?

Post od Džoga »

bpodnar napisao: 02 Sep 2023, 21:56 Nakon dugo vremena izbivanja sa ovog foruma, vratio sam se ali ovaj put sa drugom harmonikom. Prije godinu i pol dana došao sam (konačno) u posjed originalne Dallape Supermaestro. Tu harmoniku sam oduvijek želio imati, doduše pikirao sam stari model iz 70-tih godina, ali igrom slučaja naišla je ova i nisam čekao ni sekunde jer takav instrument se danas jako teško može naći pogotovo ako uzmemo u obzir činjenicu da je Dallape na ex-yu prostorima bila jako često plagirana. Ova harmonika bila je u privatnom vlasništvu jednog čovjeka koji ju je svirao samo kod kuće, doslovno je kao nova izvana i iznutra i evo uveseljava me svaki put kad je uzmem u ruke. Mogu konstatirati da je neopisiv osjećaj imati tako nešto u svom vlasništvu naročito kad si ispuniš životnu želju. Nisam dobio papire od harmonike jer ih prijašnji vlasnik nije ni imao, ali nedvojbeno je originalna.

Evo par slika
SlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlika
Opasan instrument, imas li neki snimak kako sviras da cujemo kako radi?
Korisnikov avatar
bpodnar
96 basova
96 basova
Postovi: 96
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Koju harmoniku imate?

Post od bpodnar »

Imam snimaka nekoliko, poslao sam ti na PP pa poslušaj. lp
Korisnikov avatar
Džoga
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 385
Pridružio se: 14 Jun 2018, 10:29
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Koju harmoniku imate?

Post od Džoga »

Ekstra je, malo vezbe i uzivancija :D :D
Odgovori