Bane Vasić - kontakt

Sve u vezi harmonike i muzike što ne spada u gornje podforume.
Neven Radanovic
16 basova
16 basova
Postovi: 28
Pridružio se: 25 Sep 2019, 01:12

Re: Bane Vasić - kontakt

Post od Neven Radanovic »

Niko ne očekuje da to bude džaba, daleko od toga jer ipak to i nije baš najlakša stvar da se nauči, da budemo iskreni, ali isto tako brate pretjeruju sa cijenama.. Ja sam čuo od jednog Banetovog bivšeg djaka da mu je naplaćivao 130€ za jedan čas
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: Bane Vasić - kontakt

Post od sampionce »

Pa, napisi ime tog sarlatana druze, da se i drugi ne za..bu i odu kod istog.
mali harmonikas
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 318
Pridružio se: 15 Nov 2018, 08:12

Re: Bane Vasić - kontakt

Post od mali harmonikas »

Marko04 napisao: 10 Jul 2020, 06:34 Da li vi možda imate neku preporuku, kod kog učitelja se isplati ići? Mislim, ja sam išao kod jednog šarlatana, učio me tu Vasketovu tehniku, ali mi je za svaki prst naplaćivao 1000 dinara.
Moj savjet ma pustiti ljude da vas uce kji dobro sviraju to ne znaci da je sposoban nauciti drugoga..
Marko04
16 basova
16 basova
Postovi: 22
Pridružio se: 05 Jul 2020, 17:29

Re: Bane Vasić - kontakt

Post od Marko04 »

sampionce napisao: 10 Jul 2020, 10:02 Pa, napisi ime tog sarlatana druze, da se i drugi ne za..bu i odu kod istog.
Zovu ga Bidža, a mislim da se on zove Aleksandar. Išao sam kod njega kad sam imao 12, 13 godine, pa sam prestao pod pritiskom roditelja, zbog kao što sam već rekao, cene.
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Bane Vasić - kontakt

Post od Dallape 1960 »

Ucenje putem video linka, skajpa i ostalih glupusti je besmisleno. Zna se sta je cas, i nema nista bez individualnog rada sa ucenikom, direkrnog pokazivanja detalja, ispravke itd.. svi bi da kaplje lova sa 10 strana sa sto manje muke. Svaki dobar pedagog kostace 200e mesecno sigurno. Bitno je da taj ucenik ispostuje taj novac, da zagreje stolicu slusa i radi. I ulozeno ce se isplatiti.
Marko04
16 basova
16 basova
Postovi: 22
Pridružio se: 05 Jul 2020, 17:29

Re: Bane Vasić - kontakt

Post od Marko04 »

Dallape 1960 napisao: 10 Jul 2020, 23:21 Ucenje putem video linka, skajpa i ostalih glupusti je besmisleno. Zna se sta je cas, i nema nista bez individualnog rada sa ucenikom, direkrnog pokazivanja detalja, ispravke itd.. svi bi da kaplje lova sa 10 strana sa sto manje muke. Svaki dobar pedagog kostace 200e mesecno sigurno. Bitno je da taj ucenik ispostuje taj novac, da zagreje stolicu slusa i radi. I ulozeno ce se isplatiti.
Upravo to. U potpunosti se slažem. Ne znam da li znate ko je Miloš Sekularac, možete pogledati kako svira YouTube-u. On čas naplaćuje 13 evra, a takođe se uči putem neke video platforme. Ja sam potpuno zbunjen, da li svi ti učitelji žele da samo za sada to bude tako zbog koronavirusa, ili to praktikuju i inače. Uopšte ne mogu da pronađem nekoga koga sam video na YouTube-u, znam da dobro svira, da se časovi održavaju "fizički" i da ne naplaćuje po 200 evra.
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Bane Vasić - kontakt

Post od Webmaestro »

Evo da kažem moje mišljenje na temu držanja časova "online". Mnogo ljudi me pita da li držim časove preko skajpa ili slično i moj odgovor je ne. Razlog je taj što u svemu što radim dajem celog sebe, a smatram da kod časova na daljinu to ne mogu da postignem. Imam nekoliko učenika koji lično dolaze kod mene u zavisnosti gde se trenutno nalazim jer nisam statičan u jednom mestu. Tu nastaje problem jer ne živim u glavnom gradu gde se apsolutno sve odvija, ali ljudi koji su zaista zainteresovani oni pređu i po nekoliko stotina kilometara, a mogu reći da dođu i sa drugog kontinenta. Dakle, nije nemoguće. :) I još da kažem, mnogo znači kada preko puta vas uživo svira neki majstor na svom instrumentu jer možete da osetite i upijate tu energiju koju je preko video snimka nemoguće doživeti. Ovo govorim iz ličnog iskustva jer imao sam prilike da u sobnoj atmosferi slušam mnoge naše ali i svetske virtuoze. A tek kada je reč o držanju časova, ništa ne može da zameni "oči u oči", jer je pored nekih tehničkih stvari veoma bitna i atmosfera i energija, a to je na daljinu nemoguće preneti.
Ipak, postoje i prednosti kod držanja časova na daljinu, a to je jedino u situaciji kada neko baš nema nikakvih mogućnosti da ode kod dobrog učitelja lično. Onda je možda bolja varijanta online kod dobrog učitelja nego uživo kod lošeg. Dobro je to što nam internet pruža mogućnost da lakše stupimo u kontakt i prisvojimo znanje od velikih majstora i pedagoga kao što je virtuoz iz naslova ove teme, ali ja sam uvek pre svega za "lični kontakt" :svirac:
Korisnikov avatar
zex
120 basova
120 basova
Postovi: 191
Pridružio se: 20 Nov 2011, 14:21
Lokacija: Beograd

Re: Bane Vasić - kontakt

Post od zex »

Upravo tako, skajp jeste i treba da bude alternativa. Jasno je svima da je produktivnost na individualnim casovima "uzivo" daleko veca, grupni casovi i online casovi su po meni moguci, ali samo u vanrednim okolnostima, ukoliko neko nije u mogucnosti da dodje licno ili sad zbog koronavirusa (da se premosti). Ukoliko celokupno ucenje bude iskljucivo zasnovano na online casovima, pa i grupnim casovima, verujem da je napredak daleko sporiji. Toga su, naravno, svesni i ucitelji/profesori.
Samo da se ogradim, ja nisam pedagog, daleko sam od toga, ali imao sam prilike da razmenjujem iskustva sa mnogim muzicarima kako harmonikasima, tako i drugim instrumentalistima. Sto se cene casova tice, uvek je tu bilo sareno i neizvesno :D Ali svakako, treba dobro obratiti paznju na odabir ucitelja.
mali harmonikas
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 318
Pridružio se: 15 Nov 2018, 08:12

Re: Bane Vasić - kontakt

Post od mali harmonikas »

Ima tu jedan kod nas necu imenovati,koji kao vazi za poznatnog i dobrog harmonikasa ,nisam cuo da ni jednu pjesmu odsvira u orginalu sve po svome nesto..mislim da ne može ni ne zna ..on daje satove sviranja..ali ok tko voli nek izvoli
bedel
Nema harmoniku
Postovi: 1
Pridružio se: 19 Jul 2020, 19:52

Re: Bane Vasić - kontakt

Post od bedel »

Postovanje !!! Tehniku profesora Dragana Vasovica predaje na svojim casovima Nenad Kovacevic, prva harmonika Nacionalnog ansambla Kolo. On zivi u Padinskoj Skeli. Na YouTube i Facebook-u mozete pogledati njegove izvedbe i tutorijale, a tu cete videti i broj telefona. Pozdrav !!!
Odgovori