Rumunska pesma

Sve u vezi harmonike i muzike što ne spada u gornje podforume.
Odgovori
ljupa
Nema harmoniku
Postovi: 7
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Rumunska pesma

Post od ljupa »

Sta mislite ko Rumunsku pesmu najbolje izvodi.
Moj glas bez dileme ide Pavketu.

Pozdrav.
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Rumunska pesma

Post od micha56 »

Pavke je jedan, ali cini mi se posle njega ni Zoran nije za bacanje i da je bolji od ove preostale dvojice, bez obzira sto je to napravio Vasile Pandalescu (ili bar ja mislim da je to njegova stvar).

Pozzz.
Korisnikov avatar
boki80
48 basova
48 basova
Postovi: 86
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Rumunska pesma

Post od boki80 »

Pavketovo izvodjenje je perfektno, Zoran je takodje odlican. A moje misljenje ko kod nas najbolje svira ovakve stvari je definitivno Caslav Ljubenovic. Na ovom snimku ima jedan mali deo Rumunske pesme tako da i nisam bas omasio temu. ;)
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ydI58IVJTko[/youtube]
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Rumunska pesma

Post od Bata Kanda 73 »

Pa dobro koliko ljudi toliko i misljenja.Po meni:Pavkovic,pa Pandelescu i Paunovic=egal,pa ostali.C.Ljubenov-ic je extra harmonikas (ima strasnu tehniku),ali....Pavkovic je jedan!
Paunovic je najblizi orginalnoj verziji a i trileraza mu je mozda i najorginalnija (a i to nosi u genima :) ) ali,opet kazem Pavkovic je jedan!
Korisnikov avatar
boki80
48 basova
48 basova
Postovi: 86
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Rumunska pesma

Post od boki80 »

Nismo se razumeli, Pavkovic je cinjenica i najkompletniji muzicar na ovim prostorima. Ali... i pored poznavanja svih stilova raznih muzickih podrucja i ogromnog muzickog znanja, ne leze svi stilovi svakome podjednako iako je zaista sve perfektno odsvirano bez ijedne zamerke. Samo sam spomenuo da je Caslav za Rumunske i Bugarske stvari ubedljivo najjaci harmonikas kod nas. U toj oblasti koju sam pomenuo nadmasio je svog ucitelja Pavketa. To je naravno samo moje misljenje. A sto se tice Caslava, poslusajte recimo Hora Ionika, Hora Pandalescu, Inimoara... i bice jasnije ovo o cemu govorim. Trileri, izvodjenje, jednostavno muzicki perfektno.
Korisnikov avatar
marijanica025
Nema harmoniku
Postovi: 14
Pridružio se: 18 Mar 2011, 23:16

Re: Rumunska pesma

Post od marijanica025 »

Rumunska pesma mi je omiljena kompozicija,sa njom ležem i sa njom se budim i mislim da je najbolje izvodi Pavković.To je moje mišljenje i moj ukus.
mikkaael
Nema harmoniku
Postovi: 1
Pridružio se: 23 Sep 2012, 14:36

Re: Rumunska pesma

Post od mikkaael »

No offence but you are ignorants. Vasile Pandelescu recorded his version that is called "Suparat am fost de mic" in 1969 (is his composition by the way) using a hohner accordion (verdi 2 if not mistaken) with a 48 bass system that cannot be compared with Guerrini or other accordions that the other uses.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=wDC2Sqzq3Ok[/youtube]
Odgovori