Pomoc :(

Sve u vezi harmonike i muzike što ne spada u gornje podforume.
Danilo
Nema harmoniku
Postovi: 8
Pridružio se: 19 Jun 2011, 00:53

Re: Pomoc :(

Post od Danilo »

Mozda sam i dosadan:P :D..moze neko da mi da link da skinem tu knjigu?ili sta da radim? :)
Danilo
Nema harmoniku
Postovi: 8
Pridružio se: 19 Jun 2011, 00:53

Re: Pomoc :(

Post od Danilo »

Skinuo sam ovo..malo sam "glup" kad su u pitanju ove muzicke stvari...shvatam onu kao lestvicu od C do H..i note koje idu do H..ali ima na 4 i drugim crtama nekih nota kojima ona linija ide na dole ne na gore? :(..malo sam se zbunio...posebno kad imaju za basove one neke 3 note jedna ispod druge.. :(..moze neko da pojednostavi? :(
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Pomoc :(

Post od Webmaestro »

To sto je na notama koje se nalaze na trecoj liniji notnog sistema odozdo i iznad nje vrat napisan prema dole a ne na gore nemoj da ti skrece paznju. Te note su iste kao i ove sa vratom okrenutim na gore, samo se tako zapisuju u notnom sistemu.
A ovo sto pitas za basove sa tri note jedne iznad druge, to je zabelezen akord koji odsviras pritiskom na samo jedno dugme na basovima. Dakle, te tri note predstavljaju akord koji dobijas kad pritisnes durski bas, ili molski, ili septakord bas, ili umanjeni septakord. (Za osnovni i terc bas imas samo jednu notu). Evo raspored basova:

http://img63.imageshack.us/img63/9338/s ... spored.jpg
Danilo
Nema harmoniku
Postovi: 8
Pridružio se: 19 Jun 2011, 00:53

Re: Pomoc :(

Post od Danilo »

ok...ali idu note.. C D E F sve do H..i to dodje cini mi se treca linija..a ima nota koje su na 4,5 liniji?..ako razumete sta pitam? :(
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Pomoc :(

Post od Webmaestro »

Najbolje reci gde je to sto te muci, u kojoj knjizi i koja vezba?
Danilo
Nema harmoniku
Postovi: 8
Pridružio se: 19 Jun 2011, 00:53

Re: Pomoc :(

Post od Danilo »

Prva knjiga http://www.muzikaharmonike.com/viewtopic.php?f=22&t=60
izbrisala mi se knjiga..ne mogu sad da je nadjem...te prve vezbe su u pitanju ? :(
Odgovori