Pomoc :(

Sve u vezi harmonike i muzike što ne spada u gornje podforume.
Danilo
Nema harmoniku
Postovi: 8
Pridružio se: 19 Jun 2011, 00:53

Pomoc :(

Post od Danilo »

Ja sam iz Prijepolja..93 godiste...cale mi je dok je bio moje godiste bio poceo uciti svirati harmoniku..naucio osnove i neke stvari su se desile tako da je prestao..to jest zaboravio ono sto je naucio...harmonika je 20 godina sakupljala prasinu..nez tacno koja je ali znam da je u to vreme bila oko 500maraka...sve je ovo nebitno samo sam zeleo da kazem da u mom gradu nema zasad niko da i strucno objasni i pokaze neke stvari u vezi harmonike a ja imam veliku zelju da naucim?..jeli moguce neke osnove sam da naucim? :|...koliko je vremena prosecno potrebno da bi se savladala harmonika?...ne ms da se bavim ozbiljno..nego za svoju dusu i dusu ortaka :jdishddf: ..
Danilo
Nema harmoniku
Postovi: 8
Pridružio se: 19 Jun 2011, 00:53

Re: Pomoc :(

Post od Danilo »

niko :pudc8: :cry:
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: Pomoc :(

Post od Ukika »

Moguce je. sad sam u frci, napisacu sutra koje knjige da uzmes. tj sve ih imas ovde na forumu. pogledaj delove

viewforum.php?f=18
viewforum.php?f=20
viewforum.php?f=22
Danilo
Nema harmoniku
Postovi: 8
Pridružio se: 19 Jun 2011, 00:53

Re: Pomoc :(

Post od Danilo »

hvala na linku...cekam jos odgovora :depkvk: ....i ja imam ovu neku weltmeister serino cini mi se..nez koliko ima basova..ne znam ni kako da vidim :pudc8:
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Pomoc :(

Post od Bata Kanda 73 »

Danilo,ukika ti je vec reko da najbitniji (ujedni i vr.kvalitetnu literaturu) imas ovde na forumu,i js puno toga.Koliko vremena? E,mnogo pitas-nema nista odredjeno,zavisi od svake osobe ponaosob.Nekom treba ovoliko,nekom-onoliko,ali jedno je sigurno,potrebno je puno vremena i truda da se savlada instrument sa zadovoljavajucim rezultatom.
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Pomoc :(

Post od alibaba40 »

Postovani Danilo samo da se prikljucim Ukuki i BataKandi oni su ti sve rekli , a i ovo : ovo je forum po mom misljenju jedan od najboljih do sada,ako imas imalo volje odavde mozes sve da naucis ne samo osnovne stvari nego puno toga,znaci bitna je volja i trud pa ti sad izvoli. :ijuju:
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: Pomoc :(

Post od Ukika »

ja sam radio note sa uciteljom, pa batalio svirku pa se sad vratio pre par meseci... moglo bi se reci da sam se na intertnetu i opismenio valjano, nabavio osnove muzicke teorije, fakina, terzicku itd, dosta toga naucio iz Bata Kandinih, Skypijevih (i ostali koje nisam spomenuo) pisanija, sto odgovra na moja sto na tudja pitanja... samo uci, vezbaj, i pitaj sta god da treba uvek sam uz pocetniike (pa i sam sam ucenik) i pomocicemo svi sigurno kad god mozemo ;) samo napred, i ne odustaj treba MNOGO truda i rada i vezbe ali MNOGOO!
Danilo
Nema harmoniku
Postovi: 8
Pridružio se: 19 Jun 2011, 00:53

Re: Pomoc :(

Post od Danilo »

ok momci..hvala vam..videcu da nadjem nesto pa da pocnem polako..sa cim da pocnem je najbolje?..da ucim one akorde? :|
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Pomoc :(

Post od Webmaestro »

Najbolje je da pocnes sa onim s cim se pocinje u nizoj muzickoj skoli. U moje vreme je to bio Albin Fakin. Sad ne znam po kojim knjigama rade, ali Fakin je nezamenjiv. Obavezno pocni od prve knjige, ne preskaci gradivo. Jeste mozda malo dosadan al je vrlo delotvoran, zato ne odustaj. ;)
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Pomoc :(

Post od Bata Kanda 73 »

Eto Danilo cuo si i naseg Web.-a koji prilicno iskusan i "nacitan" i covek je dugo u tim vodama-poslusaj ga.I u moje vreme je A.Fakin bio ( a po meni i po mnogima ) i ostao zakon. Znaci Albin Fakin pa dokle stignes.Pozdrav i PUUNO srece! :depkvk:
Odgovori