Da li moze solidno da se zaradi sa muzikom?

Sve u vezi harmonike i muzike što ne spada u gornje podforume.
guerini
120 basova
120 basova
Postovi: 276
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Da li moze solidno da se zaradi sa muzikom?

Post od guerini »

Ili je pored sviranja neophodno da se ima jos koji posao? Jel moze da se zivi od muzike? Kod mene to nije moguce jer kad izracunam u proseku mesecno od muzike mi kapne tek nekih 150 evra, gore - dole.
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Da li moze solidno da se zaradi sa muzikom?

Post od Dallape 1960 »

E to bas i nije dovoljno druze.. :roll: Ne znam koliko godina imas, i koliko ozbiljno se bavis muzikom, ali ja sam uvek za to da se oizbiljno bavis jednim poslom, dakle bavi se samo muzikom ali uci, trudi se, radi vise..malo je to para..pa to je jedna prosecna tezga..dobar muzicar bi trebao da izbije na hiljadarku mesecno, a to ti je valjda dovoljno.. :D pozzz i samo napred :svirac:
Korisnikov avatar
zvrk555
120 basova
120 basova
Postovi: 133
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Da li moze solidno da se zaradi sa muzikom?

Post od zvrk555 »

Dallape 1960 napisao:E to bas i nije dovoljno druze.. :roll: Ne znam koliko godina imas, i koliko ozbiljno se bavis muzikom, ali ja sam uvek za to da se oizbiljno bavis jednim poslom, dakle bavi se samo muzikom ali uci, trudi se, radi vise..malo je to para..pa to je jedna prosecna tezga..dobar muzicar bi trebao da izbije na hiljadarku mesecno, a to ti je valjda dovoljno.. :D pozzz i samo napred :svirac:
slažem se malo je to lovice, ne znam točno kakva je situacija kod Vas u Srbiji ali u HR su cijene svirki dosta niske (ili bar ja uvijek tako potrefim) jer ima puno bendova i konkurencija je velika, doduše ima nekolicina top sastava koji mlate pravu paru, ali prosječni muzičar baš i ne zarađuje nešto.
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Da li moze solidno da se zaradi sa muzikom?

Post od Webmaestro »

U juznijim krajevima Srbije nema sanse da zivis iskljucivo od muzike. Mozes da sviras k'o zmaj, da vezbas tolko da ti se dupe oguli od stolice, nikada neces imati hiljadarku mesecno, to sto Dallape 1960 kaze. Ne znam odakle je on, mozda moze kod njega, al ovamo JOK MORE! :(
Korisnikov avatar
zvrk555
120 basova
120 basova
Postovi: 133
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Da li moze solidno da se zaradi sa muzikom?

Post od zvrk555 »

kad smo već kod toga koliko su prosječne cijene svirke u Srbiji za recimo svadbu, krštenje, momačko večer...? Kod nas je recimo svadba (govorim o prosječnom bendu) cca 1200€, krštenje, momačko i sl oko 250€
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Da li moze solidno da se zaradi sa muzikom?

Post od Webmaestro »

Oko 300-400 evra u proseku za svadbu, i to ako je bend u punom sastavu (bubnjevi, gitare i tako dalje)
Korisnikov avatar
zvrk555
120 basova
120 basova
Postovi: 133
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Da li moze solidno da se zaradi sa muzikom?

Post od zvrk555 »

onda stvarno moraš biti pun ko čep sa svirkama da bi dotjero do soma ko što je spominjao @dallape 1960. Jednostavna matematika, ako Vas je 4 u bendu svatko po glavi ima 100€, znači da bi onda bend trebao imati mjesečno 10 svadbi, :pudc8: a to stvarno onda mora biti opak bend ( na godišnji razini to je oko 110 svadbi!) Naravno u računici nisam ubrajao "talo" (bakšiš), ali poznavajući socijalni moment ne vjerujem da su ljudi nešto predarežljivi.
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: Da li moze solidno da se zaradi sa muzikom?

Post od Ukika »

tesko vreme ljudi nemaju para... a i ubise sa ovom elektronikom... -.-
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Da li moze solidno da se zaradi sa muzikom?

Post od Dallape 1960 »

Ma govorio sam o svemu ukupno-pogodba plus baksis :depkvk: ne moze samo od pogodbi naravno.. :(
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Da li moze solidno da se zaradi sa muzikom?

Post od alibaba40 »

Ne znam decki kako je dole kod vas u Srbiji ali vamo u inostranstvu sto se tice pogdbe inace je lose ali brate baksis ubio se.Prije otprilike dvije nedelje otiso sam prijatelju na krizmu kao gost pozvan,medjutim u neko doba uvalise mi Harmoniku i tuci ,tuci do neka 3 sata ujutro nako pijan i to dobro, :x strpam one pare u djep, ujutro kad sam se otrijeznio i probudio da reko pogledam sta ima
kad ono ravno 500 eurica, pa mogu reci da sam se i to dobro iznenadio. :ijuju:
Odgovori