Koliko sati dnevno vežbate?

Sve u vezi harmonike i muzike što ne spada u gornje podforume.
diak001
Nema harmoniku
Postovi: 4
Pridružio se: 06 Apr 2011, 19:49

Re: Koliko sati dnevno vežbate?

Post od diak001 »

..min-4h dnevno da bi se ostalo u formi :svirac:
Korisnikov avatar
Salle1010
120 basova
120 basova
Postovi: 134
Pridružio se: 23 Sep 2011, 14:02
Lokacija: Cuprija

Re: Koliko sati dnevno vežbate?

Post od Salle1010 »

Pa eto, ko resi da bude povratnik od 17h do sada ima poprilicno,....;-)
Korisnikov avatar
BOBAN-POLJANA
48 basova
48 basova
Postovi: 61
Pridružio se: 10 Okt 2011, 19:42

Re: Koliko sati dnevno vežbate?

Post od BOBAN-POLJANA »

od 2 do 3 sata, a kako rastem povecavacu.
Korisnikov avatar
DzoksySp
120 basova
120 basova
Postovi: 164
Pridružio se: 03 Apr 2012, 18:30
Lokacija: Stara Pazova

Re: Koliko sati dnevno vežbate?

Post od DzoksySp »

BOBAN-POLJANA napisao:od 2 do 3 sata, a kako rastem povecavacu.
Tako i ja kad sam poceo vezbao sam jako kratko otprilike pola sata a sada 2-3 sata... :svirac:
Tomina
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 388
Pridružio se: 08 Sep 2011, 11:35

Re: Koliko sati dnevno vežbate?

Post od Tomina »

od kako sam krenuo na poduke, počeo sam svakodnevno oko 2 sata vježbati.

Velika je prednost kad se krene svirati mlad, tam oko 10 godina, pa osim škole nema nekih obaveza i može se svirati više na dan.

A sad kad je žena, djete, posao, posao kod kuće, nekad ako uhvatim i pol sata sretan sam.

Sad eto, nakon 15 mjeseci samoukog sviranja ispravljam svoje greške, od položaja ruke, prebacivanja prstiju i prstoreda, sviranja basova itd.

Pa onda okačim 20 minuta tih vježbi, pa 2-3 pjesme da ne poludim, pa opet na vježbe itd.

Sve gledam da se ubacim nekam u folklor među tamburaše, tamo bih mogao steči dosta ikustva što se tiče harmonizacije i melodijskih linija.
The Accordeon Player
120 basova
120 basova
Postovi: 200
Pridružio se: 05 Jun 2012, 18:00
Lokacija: Крушевац

Re: Koliko sati dnevno vežbate?

Post od The Accordeon Player »

kada sam krenuo da sviram harmoniku oko 3 sata, kada sam svirao skoro godinu dana otprilike 5 sati, do prošle godine vežbao sam i po 8 9 sati, a sada skoro i ne vežbam :svirac: :svirac: :svirac: :svirac: :svirac: :svirac: :svirac: :svirac: :svirac: :svirac: :svirac: :svirac: :svirac: :svirac:
Tomina
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 388
Pridružio se: 08 Sep 2011, 11:35

Re: Koliko sati dnevno vežbate?

Post od Tomina »

kaže mi kolega da kad više nokti ne rastu, da se onda dosta vježba.

nemam pojma jel istina :svirac: :ijuju:
Ionika
16 basova
16 basova
Postovi: 22
Pridružio se: 28 Maj 2012, 02:34

Re: Kolio sati dnevno vežbate?

Post od Ionika »

MladenIsakovic napisao:Nekada dok sam baš vežbao i imao velike planove, vežbao sam u proseku 8 sati dnevno.
U zadnje dve-tri godine to je znatno ređe, a u poslednje vreme vežbam 1-2 sata na 10-15 dana :D
Potpisujem, takodje...
I danas mi se zna zalomiti 7-8 sati u jednom danu, ali onda 3-4 dana nikako, pa 1-2 sata, pa opet 2 dana nikako.
Sreca da se u medjuvremenu (jos uvijek) aktivno svira, pa ostane dosta "pod rukom".
Sto se tice vjezbanja, trenutno imam ponovo neku neopisivu zelju da vjezbam sve one preteske instrumentale, ali za to treba 6-8 sati svaki dan - a ne kao ja svakih 3-5 dana, pa stignem otprilike 1/3 onoga sto bih volio.
Teska vremena, sta ces...porodica, firma, socijalna kriza, borba za zivot koja ne priznaje umjetnost. Ali se nedamo jos !
8-)
nemampojma
16 basova
16 basova
Postovi: 35
Pridružio se: 29 Sep 2012, 14:51

Re: Koliko sati dnevno vežbate?

Post od nemampojma »

bitno je vjezbati to je osnovno kod muzike,a sad 8 sati hm ja mislim da ipak strada covjeku mozak od toliko vjezbanja,vidio sam ljude koji su pukli od toliko vjezbanja,ne treba pretjerivati,najbolje covjek svira kad mu je odmoran mozak i prsti.
Odgovori