Helou!

Neobavezno ćaskanje o bilo čemu.
Odgovori
dugi68
120 basova
120 basova
Postovi: 209
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Helou!

Post od dugi68 »

Posušak 21 napisao:Ja sam isto tako počeo iz svog gušta i tako za ekipu svoju da mogu zasvirat al sad se neki drugi vidici otvaraju kod nas se još uvik more proć solidno s harmonikom po svatovima mislim po danu svirat pred kućom ništa u sali.
Ja sam isto bio uporan i preko jednog drugog foruma sam stekao par jarana koji su mi stvarno puno pomogli
a litos sam bio u somboru kod jednog profesionalca pa sam vidio kolko neznam al za naše podneblje i načine kako i ko sve svira ja dobar
Sretno s učenjem ako mogu kako pomoć pitaj pa ako sam u mogućnosti pomoć ću
Pozdrav svima
ok, živio :)
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Helou!

Post od Webmaestro »

dugi68 napisao:meštre, kave su šanse da nam postaviš malo video snimaka gdje se objašnjavaju trileri Slika
Još pre godinu dana sam imao u planu da napravim jednu školicu za trilere, pa nadam se da ću uspeti da realizujem to.
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Helou!

Post od Bata Kanda 73 »

AAA dobro je ,drustvo je na okupu a koliko vidim radi se,vezba a boga mi i napreduje-SUPER!Jbga-carapan narezao knjige,muziku boga oca a onda mu pao...sistem,onolkom coveku ;) !Cim ga digne :)(da prostite) postavljamo-kolko umemo-sve ono sto je "skinuo".Ja sad malo danu dusom od obaveza pa opet (sta bi drugo) :D drz za bugare,ovog puta Martin Lubenov!Tip je blesav( a i ima Scandalli! Slika ).Mada cini mi se da vecina danasnjih harmonikasa i onih "sveckih",polazu na tehniku a da je u toj svirki sve manje osecaja i duse;saberi-oduzmi niko kao Krnjevac i Radojka i eventualno Jovica Petkovic.Ali kad se pomenu i neka stara imena(Miskovic,Miletic,Zilic...) i koja je Web.dao u ranijim postovima,i kad se to cuje(doduse na plocama),ona i ova muzika se ni u najvecem ludilu nemoze uporediti(nemislim na grand i na slicna sra..) Naravno da sve ide u korist one stare,bez obzira sto i medju ovom novom ima dobrih stvari i izvodjaca.
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Helou!

Post od Webmaestro »

O da, treba obuzdati svu tu silnu tehniku kako ne bi sputavala dušu i srce :) Pravo kazes Bata Kando, a mogao si medju tim starim imenima da spomenes i Vladetu Kandića. Jer istina je da srcem svira Bata Kanda! :) Medju mladjim harmonikasima ima dosta tehnički nabildovanih (pa mogu slobodno da kazem i jačih od Bata Kande u tom pogledu), ali problem je sto nemaju taj neki šmek i sve te divne ideje koje je imao Kanda, ne sviraju baš iz srca nego sve matematički i željni dokazivanja sopstvene tehnike :( Izuzetak su neki harmonikasi koji idu putem starijih kolega, kao na primer Vlada Panović...
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Helou!

Post od Bata Kanda 73 »

Jes boga ti,zaboravih samog sebe Slika ,ma ima tu jos dosta njih,koji i u ona vremena nisu bili dovoljno exponirani a bili su pojam za harmoniku (eto Tomica Milic).A ovo sad sto ti kazes nabildovani i to narocito u levu ruku da bi moglli sto jace da razvlace a pri tome leva ruka ko mrtva p...pa od svirke ispadne silovanje instrumenta i muzike!Il kad cujem ove za ciganiju,te Aca-Cergar,te onaj Mocart a svi su oni lipov K,u odnosu na recimo gosn.Gulu (Bog da mu dusu prosti) prvi i zadnji umetnik koji je tu ciganiju svirao BAS kako treba-iz duse i od srca,nezno i melanholicno,lagano ko perce!Skoro videh jedan snimak on (Gula) i Vida Pavlovic,o ljudi moji ono je da se najezis i rasplaces,niko kao oni;tako da ovi sa ovom "ciganijom" nek se poklope s'usi :) i nek se malo spuste na zemlju!A kad smo vec i kod leve ruke nek malo pogledaju i DOOBRO poslusaju cika Jovicu Petkovica pa kad se bar malo priblize tom nivou onda nek se kurce!
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Helou!

Post od Webmaestro »

Da, ni ciganija nije vise ono sto je nekad bila... :cry: :( :evil: :)
Korisnikov avatar
accordionist
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 543
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Helou!

Post od accordionist »

Hej haj ima li koga?
Korisnikov avatar
accordionist
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 543
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Helou!

Post od accordionist »

Svirate svi negde? Radni ljudi Slika
dugi68
120 basova
120 basova
Postovi: 209
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Helou!

Post od dugi68 »

alo bata kando, šta se radi :)
dugi68
120 basova
120 basova
Postovi: 209
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Helou!

Post od dugi68 »

pozdrav anti. ti pošto si novi bio bi red da ispališ neki vic Slika
Odgovori