Otkazivanje svirke *Korona virus*

Neobavezno ćaskanje o bilo čemu.
guerini
120 basova
120 basova
Postovi: 276
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Otkazivanje svirke *Korona virus*

Post od guerini »

Da li se kod vas otkazuju svirke / tezge / gaze zbog ove novonastale situacije u svetu, kakva je situacija kod vas?
guerini
120 basova
120 basova
Postovi: 276
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Otkazivanje svirke *Korona virus*

Post od guerini »

Nema odgovora ali sada vec postaje jasno da su sve svirke i svuda otkazane, pa evo povodom te teme novog pitanja a to je kako podnosite i provodite izolaciju i bavite li se ikako muzikom za to vreme, mislim na vezbanje ili nesto drugo?
čeda 5
Nema harmoniku
Postovi: 2
Pridružio se: 02 Mar 2019, 10:33

Re: Otkazivanje svirke *Korona virus*

Post od čeda 5 »

Još niko nije konkretno pozvao i otkazao svirku. Podrazumeva se da su otkazane dok traje vanredno stanje. VIdećemo šta će biti za koju nedelju. Trenutno, se dosađujem i vežbam, ali nemam neku jaku volju. :)
mali harmonikas
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 318
Pridružio se: 15 Nov 2018, 08:12

Re: Otkazivanje svirke *Korona virus*

Post od mali harmonikas »

ja vjezbam ko da su sutra svirati a sigurno necu do 6 mjeseca a ne vjerujem da ce biti i poslije..
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Otkazivanje svirke *Korona virus*

Post od Koca »

Ja isto vezbam i ako nikada necu svirati za pare, i to samo iz razloga sto volim harmoniku. Ko hoce da se bavi muzikom a jos i da impresionira druge treba da radi kao i svaki drugi radnik tj 8 sati dnevno. Ovo je izjavio Milan Jabucanac u emisiji Pesma kao lek posto je uzivo odsvirao Kemisovu Prstolomku bez greske. Isto i od samog instrumenta zavisi koliko ce neko nesto dobro da uvezba.
Korisnikov avatar
salele
48 basova
48 basova
Postovi: 81
Pridružio se: 12 Okt 2012, 22:06

Re: Otkazivanje svirke *Korona virus*

Post od salele »

Vezbam ko da cu da se prijavim na Sokobanju (a mozda i ocu) :lol:
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Otkazivanje svirke *Korona virus*

Post od Koca »

Pa u ovoj izolaciji vezbam i klavirnu i dugmetaru na smenu.
mali harmonikas
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 318
Pridružio se: 15 Nov 2018, 08:12

Re: Otkazivanje svirke *Korona virus*

Post od mali harmonikas »

Koca napisao: 01 Apr 2020, 13:22 Isto i od samog instrumenta zavisi koliko ce neko nesto dobro da uvezba.
Da u pravu si..ja ne mogu odsvirati jedan prelaz u pravoj brzini cini mi se samo zbog harmonike..pretvrda tipka a prelaz prebrz
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Otkazivanje svirke *Korona virus*

Post od Dallape 1960 »

Tako je Koco. Kao i svaki drugi posao. Ako hoces da suvereno vladas instrumentom na svakom terenu, da blistas na bini, i budes harmonikas AL' PRAVI danas moras samo time da se bavis i da provodis sa instrumentom optimalno jedno 5h dnevno.
mali harmonikas
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 318
Pridružio se: 15 Nov 2018, 08:12

Re: Otkazivanje svirke *Korona virus*

Post od mali harmonikas »

Dallape 1960 napisao: 03 Apr 2020, 23:50 Tako je Koco. Kao i svaki drugi posao. Ako hoces da suvereno vladas instrumentom na svakom terenu, da blistas na bini, i budes harmonikas AL' PRAVI danas moras samo time da se bavis i da provodis sa instrumentom optimalno jedno 5h dnevno.
Ne mora biti slusao sam ja harmonikase koji su cijeli zivot svirali pa su losi...sve to ovisi i o ucitelju i kako taj ucitelj sam zna svirati ima tu fora puno
Odgovori