Predstavljanje članova

Pravila foruma, predlozi, sugestije i kritike, uputstva za rad na forumu i slično.
Odgovori
Tomina
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 388
Pridružio se: 08 Sep 2011, 11:35

Re: Predstavite se

Post od Tomina »

Nisam se ja predstavio, evo pozdrav svima, došao sam ovdje prvenstveno radi druženja i nabavke nove dallapice.

Pozdrav!
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Predstavite se

Post od micha56 »

Dobro ti nama dosao Tomina. A sto se tice dalapice - mi cemo svojim iskustvom i savetima da probamo da ti rasvetlimo neke nedoumice, ukilko ih imas, a i ako cujemo ili znamo da je neko prodaje da ti javnemo, a ti ipak kupujes instrument, koji se ne kupuje svaki dan, tako da treba dobro da razmislis.
Ma da smo mi svi zivi i zdravi i da se dugo druzimo uz harmoniku. A moze i drugi instrumenti, naravno.
Pozdrav.
Čapljina94
Nema harmoniku
Postovi: 2
Pridružio se: 22 Sep 2011, 23:06

Re: Predstavite se

Post od Čapljina94 »

Ja sam Adrian iz Čapljine(Bih) ... Imam 16 godina ...idem u srednju skolu...bla,bla... zanima me dali mi je kasno da pocnem svirati harmoniku ,? pjesme od 1972 do danas sve koje se sviraju na harmonici znam napamet, samo sto nemam glasa za pjevanje :/ :( da pocnem sada svirat neznam ima li smisla? :)
Korisnikov avatar
Salle1010
120 basova
120 basova
Postovi: 134
Pridružio se: 23 Sep 2011, 14:02
Lokacija: Cuprija

Re: Predstavite se

Post od Salle1010 »

Uh,....
- Iskreno umorih se, ali me nije mrzelo da procitam sve sto sam propustio do sada,...... neznam gde sam bio do sada kad nisam znao za ovako dobar skup ljubitelja harmonike,.....;-)
- Naime, evo me na pragu 29-e godine, trenutno radim kao suvlasnik jedne maloprodajne firmice, a harmoniku volim kao sto neko rece "od kad znam za sebe".
Jos kao klinac prizeljkivao sam da udjem u taj carobni muzicki svet i to bas kroz harmoniku, ali,....... skup je to sport bio da bi mi roditelji priustili kupovinu harmonike + casove kod nekog od "majstora".
Sudbina se ipak poigrala i samnom,........ doslo je do toga da se moji roditelji razvode, a onda u celoj toj zbrci ja sa svojih tada 16 godina dobijem prvu harmoniku dugmetaru Dalape 96 basova, odmah sutradan odem sa caletom kod lokalnog muzicara-tezgarosa, ucim 1 godinu i 7 meseci i bum,..... nemam vise volje za sviranjem! Zasto? Pa za svo to vreme znao sam svega 9 kola i jednu pesmu,.....uzas. Da ne govorim o pogresnom prstoredu itd. Nakon mesec dana odem kod drugog "majstora", sada vec pokojni Misko-Ribarac i za 3 meseca krenem na svoje prvo takmicenje!
Nije da sam mnogo znao tada, ali napredak je bio neverovatan. I kao sto je vec bilo reci, na takmicenja sam vrlo brzo prestao odlaziti, jer nadsviravati se sa nekim zato sto je ziri tako odlucio gde cela sala zvizdi nema smisla.
Vozio ja tako po akordima sve do vojske 2003-e i tu je bio kraj svemu, jer harmoniku u vojsku nisam mogao odneti, jer nisam imao "vezu" za vojni orkestar.

- Evo sada nakon 8 godina, ja se ponovo latio harmonike, znate ono kad coveku nesto "kvrcne" u mozgu i kaze sebi: "A sto ne bih, kad znam da mogu!" Evo, aktivirao sam se pre 5 meseci i mogu vam reci da su se "ruke neverovatno vratile u formu",....;-)

A nisam hteo ovoliko da duzim (majke mi) al eto ispade tako,....

pozz
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Predstavite se

Post od micha56 »

Dopbro nam ti dosao @Salle1010.
Pa lepo kaze pesma - prva ljubav zaborava nema ...
Ha, salim se, ali kod tebe su morale prvo da se sklope kockice i kad se to desilo - vidis i sam, vratio si se bez problema toj prvoj ljubavi (u muzici naravno).

Videces vec, ovde ima raznih stvari oko harmonike, a, Boga mi, i drugih instrumenata, tako da sve sto te interesuje - pitaj, sto nemas - trazi, sto imas, a nekome treba - daj i nema nikakvih problema. Ovim mislim na muziku, note, snimke, knjige, programe, savete i sl.
Najvaznija stvar ovde je da volis harmoniku i muziku - sve ostalo ce se srediti.

Pozdrav.
Korisnikov avatar
bojannis
16 basova
16 basova
Postovi: 22
Pridružio se: 01 Okt 2011, 21:48

Re: Predstavite se

Post od bojannis »

pozdrav svima,
ja sam Bojan iz Nisa sam '87 godiste...
nikada nisam imao ozbiljniji kontakt sa harmonikom,
svoju muzicku karijeru poceo sa 7 god u nizoj muslickoj skoli - klavir
posle nekoliko godina klasike, (inace odlican sluhista) shvatio da to nije za mene i prebacih se na narodno...doduse samouko...(roland g600)

sada se svira samo za svoju dusu inace veliki sam ljubitelj "dugmetare" imam u planu da nabavim dugmetarski master i da pokiusam da sviram malo na njemu...

nekoliko godina pauze ucinilo svoje...i slucajno naleteh na vas forum i vratiste mi volju za svirkom.....

veliki pozdrav za sve vas
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Predstavite se

Post od Webmaestro »

Pozdrav Bojane. Nisi ni prvi ni poslednji kome smo ulili volju za svirkom :) Samo napred, i sve sto ti treba tu smo koliko mozemo!!!!
Korisnikov avatar
bubamara
48 basova
48 basova
Postovi: 48
Pridružio se: 06 Okt 2011, 23:24

Re: Predstavite se

Post od bubamara »

Cao muzicari. Ja sam zavrsila osnovnu muzicku skolu za klavir nakon cega sam se udaljila od sviranja a onda sam naisla na neke note za klavir na netu i evo me opet u muzici :) Klavir mi je do skoro sluzio samo kao polica i komoda u sobi a sad opet sluzi pravoj svrsi i drago mi je zbog toga, i tako eto me i ovde na ovom forumu :)
Korisnikov avatar
Salle1010
120 basova
120 basova
Postovi: 134
Pridružio se: 23 Sep 2011, 14:02
Lokacija: Cuprija

Re: Predstavite se

Post od Salle1010 »

Dobro ti nama dosla bubamaro
Kao sto vidis ima ovde za svakog po nesto
:svirac:
Korisnikov avatar
bubamara
48 basova
48 basova
Postovi: 48
Pridružio se: 06 Okt 2011, 23:24

Re: Predstavite se

Post od bubamara »

Hvala na dobrodoslici :)
Odgovori