Predstavljanje članova

Pravila foruma, predlozi, sugestije i kritike, uputstva za rad na forumu i slično.
Odgovori
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Predstavite se

Post od micha56 »

Dobrodosao serdjo86!
Eto, jos jednom se potvrdjuje nesto sto nije pravilo. Za muziku nikad nije kasno, iako kazu da za harmoniku moze do jedanaeste (tako primaju u muzickoj skoli cini mi se) i posle je kasno.

Druzicemo se mi jos i svakako mozemo jedni od drugih i po nesto da naucimo.

Pozdrav.
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Predstavite se

Post od Bata Kanda 73 »

Dobro nam doso serdjo86! :psdda: Sta da ti kazem nego samo napred,kasno jeste za neke ozbiljne ciljeve ili krupnije "zahvate" :) ali za svirku za svoju dusu ili za dobro drustvance nikad nije.Jer ako postoji ljubav (a kod tebe je to sigurno!),pa jos imas "kliker" epa onda samo napred i puno,puuno srece!Svi smo tu da tebi (a i ostalima) pomognemo sve sto mozemo i koliko umemo ;)
Veliki pozdrav i svako dobro! :ijuju:
serdjo86
Nema harmoniku
Postovi: 2
Pridružio se: 25 Apr 2011, 13:33

Re: Predstavite se

Post od serdjo86 »

Ljudi sta da vam kazem osim Veliko Hvala za podrsku,nadam se da cu uspeti a poznavajuci sebe verujem da hocu.Drago mi je da smo se upoznali pa makar na ovkav nacin :) Verujem da cete mi biti od velike koristi...pozzzzz :psdda:
drakcemuz
Nema harmoniku
Postovi: 3
Pridružio se: 27 Apr 2011, 21:52

Re: Predstavite se

Post od drakcemuz »

Pozdrav svima,

Ja sam Dragoslav Nikolić iz okoline Paraćina. Po zanimanju sam NASTAVNIK MUZIČKE KULTURE. Radim u jednoj osnovnoj školi.
Harmoniku - dugmetaru sam svirao od 5. razreda osnovne škole. Inače imam 45 godina. Učio sam kod Slobodana Jovanovića iz Paraćina, inače kuma pokojnog Mije Krnjevca. Na ''usavršavanje'' sam išao više kod Mijinog sina Ace, nego kod Mije. Posle završene osnovne škole završio sam srednju muzičku školu u Nišu, a kasnije i Višu muzičku školu, takodje u Nišu. (3. generacija).
Razlog, zbog kog Vam se javljam je taj što sam i ja iskusio ''tremu'' sviranja na letnjoj pozornici u Sokobanji i to: 1981. - 6. mesto- junior, 1984. - šesto mesto - junior, 1992. -duet -finale, 1993. duet - finale. (duet sa Slavoljubom Živadinovićem - Batom-poznatim muzičkim pedagogom iz Paraćina). Od svih ovih takmičenja, najlepše mi je POLUFINALE 1984. kada sam NAJBOLJE ODSVIRAO svoje numere: ''DVIJE SU SE VODE ZAVADILE'' i ''MORAVSKE VARIJACIJE'' ,PA AKO NEKO IMA TAJ SNIMAK POLUFINALA 1984. kada je gostovala LEPA BRENA I SLATKI GREH, NEKA MI POŠALJE NA E-MAIL: [email protected], mada je tada malo bilo onih koji su snimali, ali se sećam, iako je davno bilo da su bile dve amaterske video kamere.
Od 1988. sam počeo da tezgarim i to prekinuo za vreme studiranja, ali sam nastavio kasnije do 1997. kada sam prodao harmoniku (zbog nepredvidjenih smrtnih slučajeva u porodici). 2000. godine počeo sam da sviram klavijature-dugmetarske -NARAVNO I SVE DO 2005. KADA SAM TOTALNO PRESTAO DA SE BAVIM TEZGOM. a VIŠE SE I NE ISPLATI. Sve je kompjuterizovano: matrice, fajlovi, boje i NAŽALOST od muzike nema ni slovo M.
JA SE BAŠ RASPRIČAO.
SVI VI KOJI STE NA FORUMU,MOLIM VAS, RASPITAJTE SE O OVIM SNIMCIMA, PA MI IH POŠALJITE.

POZDRAV SVIMA.
UNAPRED HVALA.
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Predstavite se

Post od micha56 »

Dobrodosao komsija Drakce.
Necemo mi da se druzimo samo zbog tih snimaka - mislim da cemo da ih pronadjemo, ali jedno je sigurno - ti volis muziku i harmoniku, a to je ono osnovno sto povezuje sve nas ovde.
Ja sam Cupricanin, tacnije Senjanin i nekad sam svirao sa dosta Paracinaca. Eto i ja sam prestao sa profesionalnom svirkom, pa nikom nista. Sad smo opet kolege, jer ja radim u Cupriji kao profesor.
Prosetaj malo forumom, ostavi po neki komenatar na forumu (naravno tamo gde se pronadjes da mozes nesto da kazes) i tako ces steci uslov da mozes da skidas i muziku i sve ostalo.

Ugodan boravak ovde i ziveli.
drakcemuz
Nema harmoniku
Postovi: 3
Pridružio se: 27 Apr 2011, 21:52

Re: Predstavite se

Post od drakcemuz »

KOLEGA,
Ja radim u Popovcu kao matičnoj školi, Stubici i Buljanu izdvojenim odeljenjima. Predajem muzičku kulturu. Mislim da te poznajem, ako se ne varam Vaš orkestar je MOŽDA svirao jedno drugarsko veče 90-ih godina u Stubici u Domu kulture. Kažem, možda, jer nisam siguran.
Ja sam, ako si čuo, Dragoslav iz Donje Mutnice. Svirao sam nekoliko stilova, pa i ''južnjake''. Bio sam ''strah i trepet'' za okolinu i kolege muzičare, ali bilo u prošlosti. Sto je bilo, više se ne vraća. Znao sam da vežbam i po 10 sati, detaljno. Frazu po frazu.
Pročitah komentar o MIJI KRNJEVCU. Mogu da dodam još i to da su u isto vreme kada je on učio da svira kod svog oca, harmoniku kod istog majstora još učili i VITOMIR ŽIVOTIĆ, JOVICA PETKOVIĆ i moj prvi učitelj harmonike SLOBODAN JOVANOVIĆ iz Paraćina - rodom iz Velikog Orašja.
Malo sam prošetao ovim sajtom i video da ima dosta korisnih programa.
Javiću se. Ima vremena. Tek sam se registrovao.
POZDRAV SVIMA.
Korisnikov avatar
Srdjanko
96 basova
96 basova
Postovi: 119
Pridružio se: 02 Maj 2011, 17:48

Re: Predstavite se

Post od Srdjanko »

Pozdrav svima!
Zovem se Srđan, imam 33 godine, živim i radim u Vršcu. Harmoniku sviram od malena, imam završenu nižu muzičku školu. Harmonikom se ne bavim profesionalno. Volim narodnu muziku, novokomponovanu mnogo manje. Sviram već duže vreme u nekoliko folklornih društava u Vršcu i okolini, i to ne baš redovno, zbog svojih obaveza. 90% pesama i kola koje znam, i koje sviram, sam naučio na folkloru, zajedno sa drugim muzičarima.
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Predstavite se

Post od micha56 »

E, dobro ti nama dosao.
I ja sam poceo kao folkloras i nikada rad u KUD-u nisam shvatao kao posao ili obavezu, vec kao radost, kao stil zivota i jedan od divnih nacina da nam se omladina skloni sa ulice i loseg zivota.
Ima na ovom nasem forumu dosta toga od svacega po malo, pa i oko folkolora.

Pozdrav i ugodan boravak na forumu.
Korisnikov avatar
Srdjanko
96 basova
96 basova
Postovi: 119
Pridružio se: 02 Maj 2011, 17:48

Re: Predstavite se

Post od Srdjanko »

Hvala, šefe! Kad će proba orkestra? ;)
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Predstavite se

Post od micha56 »

Ma sta ima da probamo - 3, 4 i udri. Sviramo bre sta hoces. :ijuju:
Profesionalci. Sta ces. :P
Odgovori