Predstavljanje članova

Pravila foruma, predlozi, sugestije i kritike, uputstva za rad na forumu i slično.
Odgovori
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Predstavljanje članova

Post od Koca »

Javi se u privatnu postu, poznajem coveka koji svira profesionalno harmoniku i klavijature.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Predstavljanje članova

Post od Koca »

I trubu umalo da zaboravim.
Hrga92
Nema harmoniku
Postovi: 10
Pridružio se: 25 Sep 2019, 20:26

Re: Predstavljanje članova

Post od Hrga92 »

Hvala na poruci ali nemogu da se javim u privatnoj posti😒 hvala na pomoci ako ikako mozes napisi ti meni privatnu poruku ili u forum hvala😊
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Predstavljanje članova

Post od Koca »

Poslao sam.
Hrga92
Nema harmoniku
Postovi: 10
Pridružio se: 25 Sep 2019, 20:26

Re: Predstavljanje članova

Post od Hrga92 »

Dobio sam hvala jos jednom😊👍🏼
BaroConcerto
16 basova
16 basova
Postovi: 16
Pridružio se: 21 Nov 2019, 19:54

Re: Predstavljanje članova

Post od BaroConcerto »

Pozz svima, zovem se Momir, imam 28 god i živim u Hrvatskoj. Harmoniku sviram otprilike 6,7 godina, a prije harmonike sam naučio svirati gitaru tako da sam već bio upoznat sa raznim šemama što se tiče harmi što mi je uveliko pomoglo kod sviranja basova. Dobio sam klavijature sa 7 god. i ubrzo naučio par pjesmica sve sam tako da sam u tom periodu od 7. - 21. godine u navratima sviruckao na klavijaturama ali ništa ozbiljno. S obzirom da nikad nisam ozbiljno trenirao prezadovoljan sam svojim napretkom, jer se sve svodi na max 2 sata, a nekad ne sviram po dva dana. S obzirom da sam u početku imao neke krševe od harmonika uvijek sam nešto prčkao i popravljao i to uspješno. Sad imam harmoniku za koju vjerovatno nitko nije čuo zove se Baro concerto beskabinska četveroglasna 96 basova.Harmonika je jako dobro očuvana, jasna, glasna, klavijatura na dvije osovine jako plitka, probavao sam dosta skuplje harmonike koje su tonski bolje ali ta klavijatura je nenadmašna, bar što sam svirao do sad, ubiti jedino je kod nove Sabbatini bila malo mekša ali i malo dublja a ton normalno neusporediv 😁.
E sad, u zadnjih par tjedana JAKO sam se zagrijao za popravljanje harmonika, mislim da sam pročitao sve i jedan post na ovom forumu i upijao sve brzinom svjetlosti kao spužva, imam osjećaj da idem na ispit o popravljanu da u teoriji sve znam, ali najveći je problem što ubiti ništa ne znam 😁. Popravljam neke dvije jeftine harmonike koje sam dobio za "bagatelu", i sve mi ide od ruke, što se tiče mehanike i estetike ali najviše me strah tonova, čini mi se da je najveće znanje i iskustvo potrebno u tom području. Ako ima netko od majstora voljan da mi objasni ponešto bio bih mu zahvalan.
Sarajevo20
Nema harmoniku
Postovi: 10
Pridružio se: 01 Jan 2020, 22:32

Re: Predstavljanje članova

Post od Sarajevo20 »

Evo ukratko nesto i o meni
Sviram pomalo od malih nogu, nesto malo formalnog obrazovanja iz muzike, sa skolom i obavezama harmonika pomalo bila u drugom planu. Iskljucivo sviram za svoju dusu, ponekad sa drustvom. U mladjim danima malo KUD, neki manji orkestri, ali nikad nista profesionalno.
Puno korisnih informacija iscitao sam sa ovog foruma i ovim putem hvala svima na dijeljenju i educiranju. Imam, kao i vecina i ja vise pitanja nego odgovora:)
drakcemuz
Nema harmoniku
Postovi: 3
Pridružio se: 27 Apr 2011, 21:52

Re: Predstavljanje članova

Post od drakcemuz »

Поштовани Стефане,

Ако сам пажљиво разумео Ваш текст, Ваш отац је Саша Николић из Брзог Брода. Завршио средњу и Вишу музичку школу. Зааједно смо завршили средњу музичку школу 1986. године. Полазник је 2. генерације Више музичке школе. У Сокобањи је 1984. освојио 1. место у категорији јуниора, а ја сам бољи од њега био у полуфиналу исте године, а он је био бољи у финалу. Иначе се зовем ДРАГОСЛАВ НИКОЛИЋ из ДОЊЕ МУТНИЦЕ код Параћина. У другој години средње музичке школе са нама је била и Радмила Мисић, а у 3. години је дошао из Баточине Душан Поповић - (оркестар МЕДЕНИ МЕСЕЦ)
ПУНО ПОЗДРАВА ЗА ВАС И ВАШЕГ ОЦА.
IgorSb
16 basova
16 basova
Postovi: 47
Pridružio se: 14 Nov 2020, 15:39

Re: Predstavljanje članova

Post od IgorSb »

Lijepi pozdrav svima,

isprika što se ovako kasno predstavljam

Igor,37g iz Slavonskog Broda,početnik za harmoniku,imam neko osnovno znanje nota,kao klinac svirao sam klavijature. U dužem periodu bio DJ i vrtio gramofonske ploče :),a sada vriejem je da sebe počastim neutaženom željom za učenjem i sviranje na harmonici
Lemi
Nema harmoniku
Postovi: 2
Pridružio se: 29 Jan 2021, 01:14

Re: Predstavljanje članova

Post od Lemi »

Pozdrav za ljubitelje harmonike😀. Ja sam Milan i zeleo bih da Vam se zahvalim na prijemu. Ja sam ovde zbog sina koji svira harmoniku. On je mlad ali mu dobro ide( za razliku od mene)😁. I ja sam svirao harmoniku, igrao u Kudu i volim muziku. Sin svira sada na Royal standard ali hocu da mu kupim malo bolju harmoniku. Ukazala mi se prilika da prijatelj ima jednu, Dallape, on dobio od strica kada je svirao sa 10 godina i tako. Godiste negde 1960. Potrebna mi je vasa pomoc i savet. Naime, u nju je usao mis i pojeo meh i ko zna sta jos. Koliko moze kostati max opravka te harmonike i gde da je u Srbiji odnesem na popravku? Da li je to dobra investicija, njegov stric je svitao dugo tu harmoniku, kaze prava je. Bio bih vam zahvalan na odgovoru a sin na novoj harmonici🥰. Ziveli
Odgovori