Izgled novog foruma

Pravila foruma, predlozi, sugestije i kritike, uputstva za rad na forumu i slično.
Korisnikov avatar
Administrator
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 142
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Izgled novog foruma

Post od Administrator »

Zanima me kako ste zadovoljni sa izgledom i kako se snalazite na ovom nasem novom forumu.Nadam se da cete biti zadovoljni i da cete i dalje biti redovni posetioci foruma Muzika Harmonike.Pozdrav svim clanovima i novim clanovima koji nam tek dolaze.
MladenIsakovic
120 basova
120 basova
Postovi: 212
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Šabac
Kontakt:

Re: Izgled novog foruma

Post od MladenIsakovic »

Lepo je, nemamo zamerki, s'tim što bih ja dodao 2 sitnice, koje možete da ubacite za 5 minuta, obe :)

- Instalirajte "quick reply box" plugin za phpbb (ja na forumu imam SMF, tamo se tako zove), da direktno odgovaramo na stranici, ne na odgovori, pa nova strana, pa opet nakon odgovora... itd, znate već na šta mislim.

- Ubacite u folder foruma neki favicon, da kad bookmarkujemo strane bude neka ikonica pored adrese, a ne prazna, lepše je ;)

poz
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Izgled novog foruma

Post od micha56 »

Ja bih dodao:

Ni jedan od linkova koji su postavljeni u postovima, tipa - ajd pogledaj ovde na forumu ___ tu i tu - NE RADI, jer ti linkovi direktno vode ka postovima sa starog foruma, a njih NEMA.

Pitanje - da li mozete ove stare linkove da povezete sa novim sajtom ili to mora direktno da se radi za svaki link posebno?

A vec sam negde pomenuo - ne radi ni embed (ugradi) funkcija sa YouTube, tako da se ne vidi uopste video, a tesko se razabire i sam link koji vodi ka mestu na YouTube gde se nalazi taj video.

Pozzz.
Korisnikov avatar
harmonikaš_ivan
96 basova
96 basova
Postovi: 97
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Izgled novog foruma

Post od harmonikaš_ivan »

meni je izgled odlican...sve pet....
Korisnikov avatar
Administrator
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 142
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Izgled novog foruma

Post od Administrator »

Hvala na predlozima. Bice favicona i quick reply box-a. Sto se tice linkova koji vode na stari forum, i to moze da se sredi ali rucno. Pokusacu to da uradim sad, pa ako neki link propustim, obavestite me ovde.
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Izgled novog foruma

Post od micha56 »

Administrator napisao:Hvala na predlozima. Bice favicona i quick reply box-a. Sto se tice linkova koji vode na stari forum, i to moze da se sredi ali rucno. Pokusacu to da uradim sad, pa ako neki link propustim, obavestite me ovde.
Ma nema problema :D
Mogu i ja nesto sto se secam gde je bilo.
Sve moze, ali polako i sigurno. Jel da?

Pozzz.
Korisnikov avatar
Administrator
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 142
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Izgled novog foruma

Post od Administrator »

Mozes da pomognes Micha. Ja sam za sada odradio linkove u podforumima Diskusije o instrumentu i Harmonikasi svetski i nasi.

EDIT: Linkovi su sredjeni. Ukoliko naidjete na neki koji sam slucajno propustio, javite ovde.
Korisnikov avatar
boki80
48 basova
48 basova
Postovi: 86
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Izgled novog foruma

Post od boki80 »

Dopada mi se izgled novog foruma, da li sada vise nema problema sa onim adf.ly prilikom postavljanja linkova ili je potrebno i dalje da budu u "code"? Pozdrav!
Korisnikov avatar
Administrator
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 142
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Izgled novog foruma

Post od Administrator »

Sada linkove mozete normalno da postavljate, nema potrebe za "code" tagom, nece se vise pojavljivati adf.ly
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Izgled novog foruma

Post od micha56 »

Administrator napisao:Mozes da pomognes Micha. Ja sam za sada odradio linkove u podforumima Diskusije o instrumentu i Harmonikasi svetski i nasi.

EDIT: Linkovi su sredjeni. Ukoliko naidjete na neki koji sam slucajno propustio, javite ovde.
Prosao sam i ja i neke preskocene linkove sredio.

Primetio sam da embed sa YouyTube i dalje ne radi.
U nekim slucajevima sam uspeo sa funkcijom Flash, ali ona ne ubacuje automatski visinu i sirinu videa, pa sam to radio rucno (dodavao), ali MUKAAAAA.
Kao da YouTube ima gremline u sebi. Nekad ovo uspe, a nekad ne.
Naravno u slucajevima kada je embed iskljucena od strane onog ko je postavio video onda ne moze, ali ima da nece i kad ova funkcija nije iskljucena.

Da li mozete ovu funkciju automatski da ubacite i da radi embed ili bar da postoji u ikonicama mogucnost za ubacivanje videa (kao i za slike).

Pozzz.
Odgovori