Slaba posećenost forumu

Pravila foruma, predlozi, sugestije i kritike, uputstva za rad na forumu i slično.
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Slaba posećenost forumu

Post od micha56 »

Pa šta je ovo forumaši?
Prošli smo na novi hosting da bi nam bilo bolje i da bi smo mogli normalno da postavljamo nove linkove i kola, odnosno da komentarišemo razne probleme vezane za harmoniku, note ili tehniku sviranja - kad ono ...

Od momenta prelaska (22.02.2011.) do sada svaki od Vas je došao na forum, možda, jedan ili dva puta i ...
Nema više one aktivnosti ili želje da se nešto pita, kaže, odgovori ili postavi nešto ili je možda nešto sasvim peto u pitanju.
Ne znam šta je - ali ovako će forum da propadne i da se zatvori.

Ja sam na ovom forumu samo moderator - o ovome treba da brinu Webmaestro i Administrator, ali opet, čini mi se da bi to trebalo da bude briga svih nas.
Njih od prelaska na novi hosting uglavnom ili nikako nema, tako da ne mogu da se posavetujem ni sa njima o ovome, ali mogu da se posavetujem sa Vama, dragim forumašima.

Recite mi po Vašem mišljenju:

O čemu se radi?
Zašto je ovoliko mala posećenost forumu?
MladenIsakovic
120 basova
120 basova
Postovi: 212
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Šabac
Kontakt:

Re: Slaba posećenost forumu

Post od MladenIsakovic »

To je opšta pojava u poslednje vreme svuda, ne samo ovde. I kod mene forum, iako nema veze sa muzikom, u poslednjih godinu dana retko ko naiđe, i zatvoriću ga. Raste popularnost fejsu, i socijalnim mrežama, opada popularnost foruma. I mnogo toga je već rečeno ovde, samo se kači muzika, dođemo, skidamo, odemo, ovde - drugde slično, kod mene dođu, pokupe nekio howto kako šta da se odradi, koji sam ja skupljao i sa ekipom pisao - dođu, uzmu, odu. Takav je trend svuda.
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Slaba posećenost forumu

Post od micha56 »

Ma ja sam primetio da je u zadnje 2 - 3 nedelje - katastrofa.
A to se poklapa sa nasim prelaskom na drugi hosting.
Mozda gresim, ali ...

Pozzz.
MladenIsakovic
120 basova
120 basova
Postovi: 212
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Šabac
Kontakt:

Re: Slaba posećenost forumu

Post od MladenIsakovic »

Sumnjam da ima veze sa hostingom, možda se poklopio broj postova i poruka da je od tada opao, ali na svim forumima ima par stalnih, i više povremenih korisnika. A ima dosta i onih koji pitaju nešto, dobiju odgovor, i više nikada ne dođu.
Korisnikov avatar
boki80
48 basova
48 basova
Postovi: 86
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Slaba posećenost forumu

Post od boki80 »

I meni se to ucinilo, tj. od kako smo prebaceni na novi hosting da je malo opala posecenost foruma. Ne mora to nista da znaci, to je samo moje zapazanje. I dalje mislim da je dobra ideja da se koriste "hide" linkovi, iako sada ne vidim tu opciju, a sve iz razloga da bi samo registrovani clanovi mogli da vide linkove i da im pristupe. Ovako ljudi ne moraju ni da se uloguju, pokupe sta im treba... Mozda je cak i to objasnjenje ove situacije. Takodje, ne znam da li ovaj forum ima mogucnost da se podesi da tek nakon registrovanja odeljci foruma postanu vidljivi a da gostima bude vidljivo samo objasnjenje kako se registrovati i pravilnik foruma o ponasanju. Mislim da to ne bi bila losa ideja, ako je izvodljivo. Sto se tice Facebook mode, mislim da to nikako nece zameniti forum. Ja cak i nemam profil a i ne nameravam da ga napravim. Sve moje prijatelje imam u telefonu, tu su mejlovi, forumi, pa i Skype ali Facebook mi je totalno gubljenje vremena, sve se svodi na neko dodavanje prijatelja, znanih, neznanih, i baktanje oko toga sto vremenom postane slobodno receno obaveza a i neka vrsta zavisnosti. Tako da je to daleko od mene.
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Slaba posećenost forumu

Post od Bata Kanda 73 »

Mislim da je boki u pravu.Znate li koliko je samo onih koji ce iz neke licne koristi biti sa vama (dok ne dobije ono sto mu treba) ,pa tako i ovde na forumu!(mozda zvuci banalno,ali tako je). Sto kaze boki,dodju,skinu sta im treba i boli ih dupe.Epa i ja mislim da treba da se nekako "cenzurise" mateerijal na forumu i da nemoze svako da ga "skida"!Nego,registrovanje,pa malo ucestvovanje i kuckanje na tastaturi,pa malo da se ukljuce vijuge...pa tek onda posle par postova da se stekne uslov da nesto "maznes" sa foruma.Ovi ljudi sto su godinama skupljali dragocen materijal pa se onda potrudili da sve to spakuju u elektronskom obliku.oni li su blesavi il glupi sto to rade!? Po malo sam ljut sto se drustvo forumasa svodi na 10 ljudi a ovamo ih ima...Ako ce vec da koriste forum onda nek i pomognu malo oko njega! A to sto se to poklopilo sa promenama na i oko foruma mozda i nije slucajnost-jbga,znate ljudski mozak i psiha su cudni,vezuju se za boje ,formu necega,zvuk...pa i mene je nerviralo farbanje foruma i njegovo preuredjivanje,i dalje mislim da je stari forum (vizuelno) bio bolji,ali to neznaci da odustajem od foruma.Vec sam reko Webu da ovaj forum dozivljavam ko svoj tj.nas pa se tako i ponasam i krivo mi je sto se ovo desava.Tako da sam ja definitivno za uvodjenje reda na forumu pa i za cenzuru!Pozdrav drustvo.
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Slaba posećenost forumu

Post od micha56 »

Bata Kando - imam ja vec nekoliko ideja kako da se izvrsi cenzura na forumu, ali nazalost ne mogu to sam da uradim - nemam tu mogucnost u opcijama moderatora.
Ali nisam ja dobio te ideje sto sam mnogo pametan - nego gledam malo i preko ograde, kod komsija.
Na razne nacine se ljudi brane i dovijaju.
Na jednom forumu cak idu dotle da mozes da vidis apsolutno sve (i da skidas sve) tek posle 150 postova, a dotle - samo neke delove, cak do tih 150 postova nemas ni privatne poruke (slanje i primanje). I dotle prate tvoj rad (upload, download i ostalo), pa ako nesto zeznes - nema ni to.
Ne kazem da treba ovako da radimo, ali ...

Ma sve oko "cenzure" na forumu je moguce tek kada se pojave Admninistrator i Webmaestro. Bez njih - samo mozemo da se nerviramo i nista vise.
Kako kazes Bata Kando:
Vec sam reko Webu da ovaj forum dozivljavam ko svoj tj.nas pa se tako i ponasam i krivo mi je sto se ovo desava.
Isto je i kod mene - pa ja ovaj posao moderiranja radim kompletno za DZ, a zbog cega drugog, ako ne zbog toga sto volim harmoniku i ovakav vid druzenja sa istomisljenicima. I nista mi nije tesko oko tog posla, ali sad mi je doslo nesto tesko.
Forum se sveo na nas nekoliko - koji smo postavili postove u ovoj temi (MladenIsakovic, Bata Kanda 73, boki80) i jos nekih (dragan.koja, harmonikas_ivan, ljupa, arezina, milanm ...) i - gotovo.
Kad vec govorim o clanovima moram posebno da pohvalim dragana.koju - coveka koji je za manje od 10 dana (od 04.03.2011) postavio vise od 50 uploada raznih kola na harmonici - uglavnom rariteta.

Mnogi clanovi se pojave, napisu 2 - 3 reci i - CAOOOOOO!!!!!!
Sve ukupno sa forumom - nije to dobro - pod hitno mora nesto da se preduzima.

Pozdrav.
Korisnikov avatar
boki80
48 basova
48 basova
Postovi: 86
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Slaba posećenost forumu

Post od boki80 »

Ja se iskreno nadam da ce se ovo srediti, jer zaista ovaj forum sam bas doziveo kao mesto gde se okupljaju zaljubljenici u harmoniku i mogu slobodno da kazem da mi je drago sto smo se ovde na neki nacin upoznali, razmenili misljenja... Ima i drugih foruma, necu ih imenovati ovom prilikom ali se po njihovom sadrzaju vidi da klavijature sve vise uzimaju maha i da harmonika sve vise nestaje sa ovih prostora. Ovde mi se dopada jer smo svi harmonikasi ili volimo zvuk harmonike. Sto se mene licno tice, ja cu posecivati forum dok god bude trajao. Idemo dalje, zazivece i forum iskreno se nadam. Pozdravljam sve kolege!
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Slaba posećenost forumu

Post od micha56 »

boki80 napisao:Ja se iskreno nadam da ce se ovo srediti, jer zaista ovaj forum sam bas doziveo kao mesto gde se okupljaju zaljubljenici u harmoniku i mogu slobodno da kazem da mi je drago sto smo se ovde na neki nacin upoznali, razmenili misljenja... Sto se mene licno tice, ja cu posecivati forum dok god bude trajao. Idemo dalje, zazivece i forum iskreno se nadam.
Hvala boki80 na lepim recima - svi mi koji se ovde nalazimo sa tobom u ovim teskim vremenima imamo slicno misljenje i zarko zelimo da je vise ljudi na forumu i da se vise, dalje i jace cuje za harmoniku i tako joj pomognemo u trenutno neravnopravnoj borbi sa klavijaturama.
Ali ... dolaze bolji dani veruj mi - mora da ispliva kvalitet.

Pozzz.
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Slaba posećenost forumu

Post od Bata Kanda 73 »

Ma naravno da nema odustajanja-harmonika nas je odrazala njojzi hvala :D ;) (more,mene i bukvalno jeste inace bi popiz... :mrgreen: ).A za dragana nemam reci samo kapa dole i svo postovanje! Pa on je izbacio toliko i takvog materijala da na nekom forumu to nemozes da vidis godinama-alal vera dragane-K.ZIV BIO STO GODINA!
Micha ja ti poslao na email nesto (snimak od P.Ralcheva),jbga sta ce da ti stigne :D Nadam se da ces moci nesto da iscupas ;) Pozdrav!
Odgovori