Virusi i odbrana od njih

Pravila foruma, predlozi, sugestije i kritike, uputstva za rad na forumu i slično.
MladenIsakovic
120 basova
120 basova
Postovi: 212
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Šabac
Kontakt:

Re: Virusi i odbrana od njih

Post od MladenIsakovic »

Ne znam kakva ti je mašina, ja recimo u selu imam Sempron 3000 (64-bitni), 1.5GB RAM-a, 512 MB nvidia grafičku (računar kupljen tamo negde krajem 2006-te, plus grafička pre godinu ipo kupljena) - tamo imam Mint Linux, Call of Duty 4 radi skoro na max podešavanjima bez seckanja, Cod 5 na toj mašini i na windowsu radi na medium, tako da bi na linuxu verovatno moralo na najniža setovanja kvaliteta, ali verovatno bi radio, nisam probao. Radi tamo odlično Hitman blood money, Quake 3 na max, Need for Speed rekoh ne radi na linuxu nikako (bar ja nisam čuo da je neki proradio) ni jedna verzija, te ostale koje si nabrojao rade, e sad ne znam kakve su im hardverske zahtevnosti, ako su otprilike kao Cod4, radiće i na linuxu slično, makar na defaul medium setovanjima.
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Virusi i odbrana od njih

Post od micha56 »

Ma kakvi.
Procesor - AMD Athlon (tm) XP 2500+ (1833MHz)
RAM - 1 Gb
Ploca - Micro-Star International Co LTD MS-6570
Graficka - Radeon X1650 Series (512 Mb)

I od svega ovoga najjaca mi je graficka, ali sta vredi kad mi je slab procesor (32 bitni), a mala mi je i RAM memorija.
Izgleda da kompjuter radi po principu najmanje duge na buretu. Znas za tu pricu - drveno bure je sastavljeno od niza drvenih "dugi" - polukruznih letvi spojenih u krug jedna do druge.
I sad - dzaba su sve visoke 2 m, kad je samo jedna 0,5 m i bure moze da primi vodu samo koliko je ta najmanja - a preko voda istice iz bureta.
A kod mene su sve duge - na 1m, a graficka na 2m - voda ne moze preko tog 1m i gotovo.

Pozzz.
MladenIsakovic
120 basova
120 basova
Postovi: 212
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Šabac
Kontakt:

Re: Virusi i odbrana od njih

Post od MladenIsakovic »

Da, računar je jak koliko i najslabija karika, to je staro pravilo.
Pa pazi ovako, na toj mašini preko wine-a, Call of Duty 4 bi trebao da radi - na nekim srednjim do minimim podešavanjima. Quake 3 će raditi dobro, ostalo - zavisi od zahtevnosti. I sistemske memorije je malo, današnji linuxi hoće uglavnom 512 MB pa nadalje, ti sa 1 GB RAM-a, i još emulacija windows igara - bilo bi malo nategnuto :)
Odgovori