Marian Mexicanu

Ljudi bez kojih harmonika ne bi progovorila. Biografije harmonikaša.
Pravila foruma
Ukoliko imate biografiju nekog harmonikaša koji se još uvek ne nalazi u ovom delu foruma, slobodno postavite novu temu sa tekstom biografije. Cilj je da ovde sakupimo biografije svih naših i svetskih harmonikaša.
Odgovori
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Marian Mexicanu

Post od Bata Kanda 73 »

Mislim da smo malo zapostavili dva velika rumunska muzicara i harmonikasa:M.Mexicanu i I.Minune.
Pa ajdmo da malo ispostujemo obojicu tako sto ce mo postaviti (naravno ko ume :lol: )neke snimke,napisati par reci o njima...Mislim da su to ovi velikani harmonike zasluzili.Veliki pozdrav!
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Marian Mexicanu

Post od Bata Kanda 73 »

Bog te vido sam si pitam,sam si odgovaram :D :lol: ;) ce pomisle ljudi svasta :) Zaboravih da vam kazem,bacite pogled na Youtube stvar se zove tj.pise: mexicanu la gigi gogosaru din alexandria 1,posebno na njegovu pratnju klarinetiste i na levu ruku...leleee! :o

___________________________________________
Bata Kando 73 - da ti ne govorim na PP ili preko e-maila - evo bas ovako preko tvoje poruke da svi vide - mozda ce jos nekome da bude od koristi. Nemoj mi zameriti, molim te.

Kad si postavio svoju poruku - pa si se setio da treba jos nesto da dodas - samo na toj istoj poruci pritisni onaj taster "Izmeni post" i ponovo imas tu poruku, kao da je tek pises.
A kad hoces nesto da postavis sa YouTube - kopiras ceo link iz Adress Bara i u poruci u kojoj pises na nasem forumu - paste. E sad zatamnis taj link i pritisnes prozorce gore desno "youtube" i onda to izgleda ovako:


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=nUdUtgjh_t0[/youtube]

Pozdrav od miche56.
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Marian Mexicanu

Post od micha56 »

Ja napravio biografiju I.Minune. Evo ovde na forumu:

viewtopic.php?f=4&t=190

A za Marian Mexicanu - idem da trazim biografiju, pa ako nadjem ...

Imam jedno pitanje za Bata Kandu 73- koja je ovo harmonika, na kojoj svira Marian Mexicanu. Opasan ton ima i u levoj i desnoj strani. Rekao bih - ne podseca me uopste na Weltmeister (iako pise), vise naginje na Italy? Sta mislis ti o njoj?

Pozzz.
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Marian Mexicanu

Post od Bata Kanda 73 »

:lol: :lol: Ajooj koji sam ja....lik :mrgreen: .Micha kompjutor.micha kompjutor!! :) Epa super,malo po malo pa se nauce mnoge stvari-kad ima od koga! Hvala ti puno! Epa eto kako je ovaj nas forum dobar i koristan,nauci covek svasta ;) .Da ste mi svi zivi i zdravi stooo godina i provodili vreme u veselju uz....harmoniku-naravno!
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Marian Mexicanu

Post od Bata Kanda 73 »

Ja tek sad vido drugi deo posta i tvoje pitanje micha.Harmonika jeste Weltm. model Cantora,odlicna harm.,mada u principu slicna ostalim kabinskim weltm. pravljena je negde od '87(88) -91 tj.do raspada DDR-a,nakon toga je bio period krize pa se javlja:vermona,harmona...dok ponovo nije stala fabrika na svoje noge pa je opet danas Weltm.Cantora Ima tzv.cassoto efekat u basu (u slobodnom prevodu:kabinu,bas-kabinu) sto daje punocu i nekako mracnu boju tona,pogotovo to ima efekta kad se slusa na odstojanju (sam harmonikas koji svira nema toliki dojam :D ).Mada stara Supita (tzv.Supita I,ili "zero" ostaje neprevazidjena po mnogo cemu;zato su je i prozvali"gola istocne nemacke" ;) Sad na Sv.saboru sam se upozno i popricao sa P.Ralchevim i probao njegovu Weltm.Supitu II.
Odgovori