Milenko Bujdo

Ljudi bez kojih harmonika ne bi progovorila. Biografije harmonikaša.
Pravila foruma
Ukoliko imate biografiju nekog harmonikaša koji se još uvek ne nalazi u ovom delu foruma, slobodno postavite novu temu sa tekstom biografije. Cilj je da ovde sakupimo biografije svih naših i svetskih harmonikaša.
Odgovori
Korisnikov avatar
ri-guerrini18
16 basova
16 basova
Postovi: 18
Pridružio se: 14 Sep 2011, 19:34
Lokacija: Rijeka

Milenko Bujdo

Post od ri-guerrini18 »

Pozdrav svima evo vidm da se pise o harmonikasima pa sam htio da dodam i ovoga gospodina Milenka Bujdu. Mada e znam previse o njemu imao sam ga prilike upoznati jer zivimo u istom gradu i trebao sam biti njegov ucenik al sam odustao zbog cijene. Jako je dobar harmonikas i svira cijeli zivot i cuo sam da je dosta poznat i u Srbiji pa me zanima dal neko zna nesto vise o njemu ko mu je bio profesor i koliko je zaista cijenjen u svijetu harmonike.
Korisnikov avatar
qwert
120 basova
120 basova
Postovi: 126
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Milenko Bujdo

Post od qwert »

Nisam ranije cuo za njega, evo sad sam malo procesljao po YouTube. Onako... ne mogu da kazem da sam odusevljen, al mozda je to zato sto ne volim da slusam taj stil sto sam cuo od njega na snimcima.
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Milenko Bujdo

Post od Dallape 1960 »

Dobro je ..lepo..dobar harmonikas.. :svirac:
Korisnikov avatar
ri-guerrini18
16 basova
16 basova
Postovi: 18
Pridružio se: 14 Sep 2011, 19:34
Lokacija: Rijeka

Re: Milenko Bujdo

Post od ri-guerrini18 »

pa citao sam po forumima i uvjerio sam s e da je dosta dobar harmonikas za moj pojam i on mi je trebao drzati sate harmonike jer u hr mislim da je malo malo njih za harmoniku boljih od njega.
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Milenko Bujdo

Post od micha56 »

Obicno se za harmonikase u ovom delu foruma pored imena i prezimena mora postaviti i kratka biografija, sa njegovim snimcima i td. To je neko pravilo za ovaj podforum.
Koliko vidim za Milenka Budja nema nista od toga. Hajde @ri-guerini18, posto si ti postavio ovu temu - potrudi se malo i izbaci nesto od biografije, snimaka, ploca, kaseta i td, za ovog harmonikasa.

Meni licno ovaj harmonikas nije poznat, ali ... izgleda da nije los, pa bas zbog toga i ova moja primedba.

Pozdrav.
RSbanjaLuka3
Nema harmoniku
Postovi: 5
Pridružio se: 07 Sep 2011, 21:21

Re: Milenko Bujdo

Post od RSbanjaLuka3 »

evo jedan snimak od milenka bujde pa ocijenite kako svira... po meni nije lose... [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=heLTFnrMW9U[/youtube]

PS:
Zatamnis link sa YouTube i kliknes na ikonicu youtube gore desno i onda se vidi odmah snimak, kao sto sam ja sada uradio sa tvojim linkom.
Pozdrav micha56.
Korisnikov avatar
BOBAN-POLJANA
48 basova
48 basova
Postovi: 61
Pridružio se: 10 Okt 2011, 19:42

Re: Milenko Bujdo

Post od BOBAN-POLJANA »

ja za Milenka prvi put cujem...
Malena
Nema harmoniku
Postovi: 8
Pridružio se: 29 Okt 2013, 23:03

Re: Milenko Bujdo

Post od Malena »

Milenko je mnogo dobar harmonikas . Nesto novije od njega sa Vasicem :)

https://www.youtube.com/watch?v=r1w7n9oPspI
Njonja81
Nema harmoniku
Postovi: 14
Pridružio se: 03 Nov 2013, 00:47

Re: Milenko Bujdo

Post od Njonja81 »

Milenko...mnogo dobar harmonikaš,evo ga ovde takodje sa Banetom... :svirac:
https://www.youtube.com/watch?v=WrUwxco8R0E
Njonja81
Nema harmoniku
Postovi: 14
Pridružio se: 03 Nov 2013, 00:47

Re: Milenko Bujdo

Post od Njonja81 »

Inače Milenko Bujdo rođen je 31 Marta 1971 u Banja Luci...danas sa svojom porodicom živi u Hr kod Opatije...
Milenko je inače samouk,sluhista koji kroz godine sviranja i druženja sa velikim harmonikašima stekao mnogo znanja i veliko iskustvo...surađuje i svira sa mnogim poznatim narodnim zvezdama širom balkana. Njegov veliki idol je među ostalog naša stara legenda Mirko Kodić.
Odgovori