Pobednici Prve harmonike u Sokobanji

Ljudi bez kojih harmonika ne bi progovorila. Biografije harmonikaša.
Pravila foruma
Ukoliko imate biografiju nekog harmonikaša koji se još uvek ne nalazi u ovom delu foruma, slobodno postavite novu temu sa tekstom biografije. Cilj je da ovde sakupimo biografije svih naših i svetskih harmonikaša.
Odgovori
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Pobednici Prve harmonike u Sokobanji

Post od Bata Kanda 73 »

Boki sinko,mislim da je neko od nasih prijatelja (fado ili shop ili micha) izbacio bas skoro Micu Jovanovica.Prelistaj forum.I ne lomataj glavu,pametan si decko,sporednim stvarima(dal je klavirac ili dugmetarac),nego uci od svih sta god mozes.A sta bi mi klavirci trebalo da radimo-da pucamo od besa i muke sto na prva tri mesta istorije harm.ovih prostora stoje dugmetarci (cika M.krnjevac,cika J.Petkovic,baka Radojka).Ili sto dominantno su istoriju srpske muzike pisali dugmetarci (ovde uveliko spomenuti).Sta mislis? Naravno da nemamo nista protiv.Ja sam presrecan sto pripadam balkanu i ovim prostorima gde su muziku stvarali toliko takvih (pomenutih i nepomenutih) imena uz pomoc balkanskog naroda i svevisnjeg! Ziv ti nama bio i nije lose da nas malkice i poslusas u nekim savetima i sugestijama.Puno pozdrava! :depkvk: :svirac:
Korisnikov avatar
BOBAN-POLJANA
48 basova
48 basova
Postovi: 61
Pridružio se: 10 Okt 2011, 19:42

Re: Pobednici Prve harmonike u Sokobanji

Post od BOBAN-POLJANA »

Hvala na savetima , veliki pozdrav... :depkvk: :svirac:
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Pobednici Prve harmonike u Sokobanji

Post od micha56 »

BOBAN-POLJANA napisao:Zasto niko nije nista izbacio od pokojnog Mice Ivanovica coveka koji je imao skolu harmonike i koji je imao vise od 50 svojih ucenika koji su pobedjivali u Sokobanji u raznim kategorijama.
Ma slabo ti citas ovaj nas forum. "Izbacen" je Mica u vise navrata i to na sledecim stranicama:

viewtopic.php?f=6&t=275&p=1791&hilit=mi ... ovic#p1791, pa:
viewtopic.php?f=6&t=582&p=5398&hilit=mi ... ovic#p5398

Tako da to nije tacno - ima ga ovde, a bice jos, posto sam sad video da imam jos neke snimke od njega ...

Pozdrav.
Korisnikov avatar
Shop
120 basova
120 basova
Postovi: 197
Pridružio se: 08 Avg 2011, 09:39
Lokacija: Petrovac na Mlavi

Re: Pobednici Prve harmonike u Sokobanji

Post od Shop »

Kako mrzim raspravu dugmetarac-klavirac.....ufffffff


Malo vi sto komentarisete klavirce negativno,jel ste culi kako svira Zoran Paunovic,Borko Radivojevic,Bane Vasic,Petar Ralcev,Ionika Minune,Ljubisa Pavkovic,kako je svirao Tomica Miljic i da ne nabrajam dalje!Nije lepo ogovarati kolegu i pricati lose ma koliko on lose svirao!I to dali svira dugmetaru ili klavirnu harmoniku sasvim je sve jedno,ako je pravi covek i umetnik!


pozz
Korisnikov avatar
BOBAN-POLJANA
48 basova
48 basova
Postovi: 61
Pridružio se: 10 Okt 2011, 19:42

Re: Pobednici Prve harmonike u Sokobanji

Post od BOBAN-POLJANA »

Svaka cast klavircima ali narodnu muziku su stvorili Mija Krnjevac dugmetarac, Jovica Petkovic dugmetarac, Radojka dugmetarac..........
MladenIsakovic
120 basova
120 basova
Postovi: 212
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Šabac
Kontakt:

Re: Pobednici Prve harmonike u Sokobanji

Post od MladenIsakovic »

Dečko, sviraj i uživaj, a kad porasteš pa sve ponovo pročitaš - sve će ti biti jasno ;)
Poz i samo napred!
robert-plana
16 basova
16 basova
Postovi: 32
Pridružio se: 13 Avg 2011, 00:12

Re: Pobednici Prve harmonike u Sokobanji

Post od robert-plana »

U bre Boki opet si promasio Bata Kandu Prva harmonika Nisa. :jdishddf: :jdishddf: :jdishddf: Ne Leskovca ili Lebana.
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Pobednici Prve harmonike u Sokobanji

Post od Bata Kanda 73 »

:) EE,moj robert-plana,svakim narednim postom pokazujes koliko si(sto se tice harmonike) "plitak" a muzički nepismen.Poznaješ Patala i misliš da znaš sve o muzici i harmonici.Ja jos uvek nemislim da znam toliko mnogo (ko ti) a 30g. sviram harmoniku,a i imao sam zadovoljstvo i privilegiju da jos kao dete (sa mojim ocem) budem u drustvu J.Petkovica,Mikice Markovica (sa kojim sam i prijatelj),sa maestrom Lj.Pavkovićem.Ibro lolovim a od skoro i da budem poznanik takvog genija (P.Ralchev).
Ali o.k.znaš kako naš narod kaže: "sačuvaj me Bože proste pameti i komplikovanog shvatanja časti".
Kako god,zaista,svim forumašima želim sve naj-najbolje! Pozdrav!
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Pobednici Prve harmonike u Sokobanji

Post od Dallape 1960 »

Momci..Pozdrav posle par dana odsustva.. Par recenica samo prvo za Roberta : Druze svaka cast tebi na ljubavi prema muzici i harmonici.. ali malo me ova situacija sa tobom i malim bobanom podseca na onu sa sinovima Mice Ivanovica ikad je dosao onaj Menadzer i trazio Pavketovo izizece.. :asdfnjo: Prilicno vas je koji ne svirate harmoniku, a ipak mislite da sve znate.. Ime Ljubise Pavkovica, I Branimira Djokica, i jos nekih slicnih velikana ne izgovara se sedeci kada je narodna muzika u pitanju.. To su ljudi koji su u jednom danu ucinili vise za narodnu muziku nego sto ce neko uciniti za ceo zivot, iza njih su stotine sati mukotrpnog rada i vezbe, a to je za postovanje.. 90 posto tih pesama koje si ti pustao na radiju i kola koje danas slusamo te velicine su stvorile..nisu oni na tv-u "200 godina" iz meraka.. nego da bi stvorili nekog dostojnog da ih zameni.. Poslusaj malo narodni orkestar sa Pavketom i Bez Pavketa kako zvuci, pa ces shvatiti da jos nije trebao da ode ako imas sluha.. imam jos sto sta da kazem zali za sada toliko.. Boki.. sinak Bata Kanda ti je u par recenica sve rekao.. nemam sta da dodam.. I Taj Patalo I Meneka, koji su zaista vrhunski tandem, ostavili su puno iza sebe..ali ti potpisujem da nebi dozvolili da neko prica nebuloze o jednom Pavkovicu i da mu skidaju kapu za sva vremena..
Korisnikov avatar
Salle1010
120 basova
120 basova
Postovi: 134
Pridružio se: 23 Sep 2011, 14:02
Lokacija: Cuprija

Re: Pobednici Prve harmonike u Sokobanji

Post od Salle1010 »

Bravo pojednicima za odgovore,..... medjutim,...... :?
"Muzicki velikani" - kao sto rece kolega "cije se ime ne izgovara sedeci" :D nisu vodili polemiku da li je ovaj ili onaj bolji ili najbolji ili sampion ili, ne znam ni ja sta vec,...... VEC SU LJUDI UZELI INSTRUMENTE I VEZBALI :svirac: SATIMA :svirac: I SATIMA :svirac: I SATIMA :svirac: I SATIMA,...... :lol: :lol: :lol:

:svirac: :svirac: :svirac: :svirac: :svirac: :svirac: :svirac: :svirac: :svirac: :svirac: :svirac:

Pozdrav svima na forumu :depkvk:
Odgovori