Vlada Panović

Ljudi bez kojih harmonika ne bi progovorila. Biografije harmonikaša.
Pravila foruma
Ukoliko imate biografiju nekog harmonikaša koji se još uvek ne nalazi u ovom delu foruma, slobodno postavite novu temu sa tekstom biografije. Cilj je da ovde sakupimo biografije svih naših i svetskih harmonikaša.
Odgovori
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Vlada Panović

Post od Bata Kanda 73 »

Dobar je Panovic ALI...ni blizu onoga kako je zvucao (i zvuci) Pavkovic! JBGa ima nesto sto nikakvo vezbanje ni poznavanje nota nemoze da nadoknadi a to je...SRCE!!! A Pavke ga ima i to ohohooooo!Nek je ziv stoo godina!Pozdrav.
guerini
120 basova
120 basova
Postovi: 276
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Vlada Panović

Post od guerini »

Zasto svi ocekuju od Panovica da svira potpuno isto kao Pavkovic? Pa ne postoje na svetu dva harmonikasa koji sviraju identicno potpuno isto. Panovic jeste preuzeo dosta stila od Pavkovica ali i pavkovic je svojevremeno dosta fora pokupio od Radojke pa niko onda nije trazio od njega da svira isto kao ona. Dobro je u redu je ok,Pavkovic je bolji ali zato jer je stariji i ima vise svirackog iskustva.Dosta vise uporedjivanja.Umesto da hvalite coveka koji je sigurno u ovom trenutku najblizi svirci velikog Pavkovica a to nije nimalo lako jel da?I jos covek neguje pravi izvorni zvuk za razliku od nekih Mocarta i Betovena iz Cortanovca.zasto to niko ne spomene? Ne zameram vam se ali eto to je moje misljenje pa kome se svidja -svidja, kome ne... :depkvk:
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Vlada Panović

Post od Dallape 1960 »

guerini napisao:Zasto svi ocekuju od Panovica da svira potpuno isto kao Pavkovic? Pa ne postoje na svetu dva harmonikasa koji sviraju identicno potpuno isto. Panovic jeste preuzeo dosta stila od Pavkovica ali i pavkovic je svojevremeno dosta fora pokupio od Radojke pa niko onda nije trazio od njega da svira isto kao ona. Dobro je u redu je ok,Pavkovic je bolji ali zato jer je stariji i ima vise svirackog iskustva.Dosta vise uporedjivanja.Umesto da hvalite coveka koji je sigurno u ovom trenutku najblizi svirci velikog Pavkovica a to nije nimalo lako jel da?I jos covek neguje pravi izvorni zvuk za razliku od nekih Mocarta i Betovena iz Cortanovca.zasto to niko ne spomene? Ne zameram vam se ali eto to je moje misljenje pa kome se svidja -svidja, kome ne... :depkvk:
Bata Kanda 73 napisao:Dobar je Panovic ALI...ni blizu onoga kako je zvucao (i zvuci) Pavkovic! JBGa ima nesto sto nikakvo vezbanje ni poznavanje nota nemoze da nadoknadi a to je...SRCE!!! A Pavke ga ima i to ohohooooo!Nek je ziv stoo godina!Pozdrav.
U Pravu ste drugari oboica.. ovu temu sam cinimi se vec negde komentarisao.. ono sto Izuzetno cenim i kod Panovica, i Pavkovica je sto neguju pravi, izvorni stil sviranja, za razliku od vecine, kako neko vec napisa.. Ali ne samo Panovic vec i svi ostali meni su ispod pavketa po tom pitanju.. Drugari..Pavketa treba dostici.. genije je to.. ne krivimo Panovica, sto to jos unekim segmentima ne uspeva..Ima vrenmena.. :jdishddf:
ljubav.moja
Nema harmoniku
Postovi: 1
Pridružio se: 22 Feb 2012, 02:50

Re: Vlada Panović - Bane Vasic

Post od ljubav.moja »

Mozda je glupo sto poredim ali eto malo uporedjujem nase najbolje harmonikase pa nadjoh ovaj zanimljiv post koji poredi Baneta Vasica i Vladu Panovica a za ovo sam vec cuo jer mi sin svira harmoniku a i sam sam nekada jeo taj hleb. Post sledi >

Bane Vasic - Pobedio je na Siwa takmičenju za prvu harmoniku Srbije, u Aranđelovcu, bio sam prisutan (tada je i dobio onu Siwa harmoniku, sa kojom smo ga do skoro često viđali). Bio je ubedljivo najbolji, ali se nakon proglašenja Vlada Panović pobunio, pa su izveli samo njih dvojicu - Vasića i Panovića, na ponovno ocenjivanje - da ne dužim, Vasić ga je razbio na svim poljima, svima je bilo jasno, i žiri je potvrdio svoju prethodnu ocenu, a svi prisutni su aplaudirali, na šta je Panović spakovao instrument i napustio salu, osvojivši drugo mesto.

Ukusi su razliciti tako da je poredjenje ove dvojice vrsnih harmonikasa vrlo diskutabilno
The Accordeon Player
120 basova
120 basova
Postovi: 200
Pridružio se: 05 Jun 2012, 18:00
Lokacija: Крушевац

Re: Vlada Panović

Post od The Accordeon Player »

Slika :svirac:
MladenIsakovic
120 basova
120 basova
Postovi: 212
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Šabac
Kontakt:

Re: Vlada Panović

Post od MladenIsakovic »

Oho, Settimio Soprani, ima se može se :D
mamula
120 basova
120 basova
Postovi: 173
Pridružio se: 16 Jun 2011, 07:57

Re: Vlada Panović

Post od mamula »

MladenIsakovic napisao:Oho, Settimio Soprani, ima se može se :D
otišla je ova settimio od njega ima pola godine, uzeo je Borko Radivojević, :svirac:
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: Vlada Panović

Post od Ukika »

ne mogu da shvatim da je prodao SS da svira na Prezidentu, mada doooooobro je u plusu :D
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Vlada Panović

Post od Dallape 1960 »

Ma ima on 3 prezidenta :-) Nije mu za pare.. Nego nesto mi nije jasno,skoro je izbacivao neke slike sa S Soprani, bas cu se raspitati... rece da je te Setimio iz 58 godine, dali je to ta harmonika?
stefilazic
Nema harmoniku
Postovi: 1
Pridružio se: 14 Jun 2011, 19:22

Re: Vlada Panović

Post od stefilazic »

Gospodo draga i veliki umetnici, (čast izuzetcima na korektnim komentarima) čitam ove vaše komentare i mogu vam reći da je zavist i zloba koja iz vas izlazi veoma strašna stvar.
Sve se oprašta sem uspeha. Vi ovom čoveku nemožete da oprostite uspeh. A on je uspeo. I to verovatno zasluženo.
A vi? Gde su vaši uspesi? Ni šatorskim uspesima se ne možete pohvaliti, jer vas ni otuda ljudi ne pamte.
Šta ste vi postigli u životu, i gde se to pokazaste i dokazaste? Otkuda vam pravo da sudite jednom vrsnom i priznatom umetniku? Priznatom u svetu pošto ga vi ne priznajete.
Da li vas je sramota što ga omalovažavate a u nebesa dižete tamo neke druge? Stvarno nemam ništa protiv ljudi koje vi toliko favorizujete i poštujem svačiji trud i rad, al nešto ne štima u tim vašim komentarima. Obožavam Borka Radivojevića, poštujem Baneta Vasića i mnoge druge, a iskreno, da li vi mislite da su oni baš pravi N.O.? Da li vi znate, da li shvatate šta je Narodni orkestar? Ljudi nemojte se zamajavati, to je ozbiljna institucija i ne može se od nje praviti cirkus, ni vašarište ni šator.
Toliko ishvaliste lik i delo gospodina Pavkovića, a na kraju ga srozaste i praktično rekoste da ni on nije niko i ništa, polazeći od činjenice da je on doveo gospodina Panovića za svog zamenika u Narodni orkestar. Da li mislite da gospodin Pavković nije čuo za Baneta, Borka, kao i za ostale nepobrojane majstore harmonike? Čuo je sigurno ali je izabrao baš njega, gospodina Panovića i zato ako cenite maestra Pavkovića nemojte omalovažavati maestra Panovića. On je trenutno broj 1. ovde u ovoj našoj lepoj zemlji Srbiji sve dok vi ne stasate i dodjete na njegovo mesto. I upamet se braćo harmonikaši.
Odgovori