Slobodan-Boban Spasojevic

Ljudi bez kojih harmonika ne bi progovorila. Biografije harmonikaša.
Pravila foruma
Ukoliko imate biografiju nekog harmonikaša koji se još uvek ne nalazi u ovom delu foruma, slobodno postavite novu temu sa tekstom biografije. Cilj je da ovde sakupimo biografije svih naših i svetskih harmonikaša.
Odgovori
MK-2691
Nema harmoniku
Postovi: 2
Pridružio se: 21 Nov 2011, 21:43

Slobodan-Boban Spasojevic

Post od MK-2691 »

Rodjen 1949g. u Beogradu.Kao ucenik muzicke skole ucio je klavir normalno uz harmoniku.Inace otac mu je Ilija i stric Milija a ujak Buca Jovanovic.Ranih sedamdesetih je svirao duet sa Tomicom Milicem,kasnije svirao u orkestru Branimira Djokica i vodio njegov orkestar dok je ovaj bio u vojci.Sa svojim orkestrom je u periodu izmedju 1978-1985 bio veoma aktivan i ucestvovao na mnogim muzickim saborima i manifestacijama.Kao sto rece nas kolega veliki umetnik Caslav Ljubenovic:"harmoniku sam ucio od prof. Vasovica , Ljubise Pavkovica,Tomice Milica,Bata Kande,Slobodana Bozinovica i Bobana Spasojevica!Boban se bavi pedagoskim radom,zivi u Beogradu na banovom brdu.
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Slobodan-Boban Spasojevic

Post od Dallape 1960 »

Svaka ti cast na temi druze..Steta bi bilo da jedan ovakav umetnik nema svoju temu.. usput bih pitao Ukiku : Druze ako se ne varam pomenuo si da ces mozda na casove kod ovo majstora.. Sta bi sa tim? Jesi li krenuo?
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: Slobodan-Boban Spasojevic

Post od Ukika »

eee, ja tek sad videoo.. krenuo evo drugi mesec vec sam kod njega! Vratio me covek na Fakina dvojku, kaze imas ok prstored pristojnu tehniku, ajd da sredimo ovo... inace strasan muzicar jos bolji covek :D sta da vam pricam kad sve znate....
Odgovori