Kako da oplitim dirke na klavijaturi??

Klavir, orgulje, klavijature, sintisajzeri, aranžeri...
Odgovori
stefan89
16 basova
16 basova
Postovi: 41
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Kako da oplitim dirke na klavijaturi??

Post od stefan89 »

kao sto sam vec napisao dobio sam klavijaturu Roland xp10 ali sada imam problem jer su mi dirke preduboke za moj ukus. eh sad cuo sam da neki majstori to rade da oplite klavijaturu pa da bude plica i dirke teze da se brze vracaju pa je zgodnije da se otsvira triler. Dali taj zahvat mogu sam da uradim kuci ili mi recite ako znate nekog ko radi to. Hvala unapred
Korisnikov avatar
accordionist
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 543
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Kako da oplitim dirke na klavijaturi??

Post od accordionist »

Uz malo vestine mozes i sam da oplitis i otezas dirke na Rolandu XP10. Ja sam to radio pre vise godina i to uz pomoc PERTLE i KOMADA OLOVA :jdishddf: :D

Da bi napravio da dirke budu plitke dovoljno je da najpre odsrafis donji deo sintisajzera kako bi ga otvorio. Koliko se secam tu ima malo podosta srafova nekih dvadesetak. :asdfnjo: Kada skines donji poklopac videces unutra gde bele dirke nalezu na deo oblozen tankim filcem. Sve sto treba da uradis je da podmetnes pljosnatu pertlu izmedju dirki i tog dela gde nalezu. Nema potrebe da lepis pertlu jer ce ona lepo da legne ispod dirki koje ce da je prikljeste uz vec postojeci filc. na ovaj nacin si oplitio samo bele dirke.rekao bih da je to dovoljno i nema potrebe da se to radi i za crne.

Sto se tice otezavanja uzmes komad olova, stanjis ga na nekih milimetar-dva i iseces kvadratice cije su stranice duzine kolko je bela dirka siroka. Treba ti takva olovna plocica za svaku belu dirku. Zalepis ih ispod dirke u udubljenje koje vec postoji s donje strane svake bele dirke i gotovo. I ovo sam radio samo na belim dirkama jer do crnih da bi stigao treba bas dosta da se razmontira sintisajzer a to nisam rizikovao jer i sa otezanim samo belim se dobija dobar rezultat.

Srecan rad :ijuju:
stefan89
16 basova
16 basova
Postovi: 41
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Kako da oplitim dirke na klavijaturi??

Post od stefan89 »

hvala na odgovoru mada to mi smesno zvuci uz pomoc pertle :D ali zvuci izvodljivo.Pokusacu pa javljam :jdishddf:
Korisnikov avatar
qwert
120 basova
120 basova
Postovi: 126
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Kako da oplitim dirke na klavijaturi??

Post od qwert »

Ovako,ja sam radio otezavanje dirki na PA50 Korgu i to uzpomoc olova za ribolov :) Na bele dirke sam stavljao 10 grama a na crne po 5grama. Tegove sam lepio super lepkom i drzi evo vec vise od godinu dana.Posebno treba obratiti paznju na crne dirke da tegovi budu cvrsto slepljeni jer ako se odlepi moze da padne na elektroniku unutra i napravi kurc-shlus. Bele dirke nisu tako opasne.Klavijatura mi je sada teza za tacno 36 x 10 + 25 x 5 = 486 grama pa ako je budem prodavao na kilo bice dobre zarade :D Sve u svemu zadovoljan sam dobijenim rezultatom jer se sad dirke brze vracaju i lakse je za sviranje trilera. Otezana klavijatura je po osecaju ispod prstiju mnogo bliza harmonici :svirac:
Odgovori