triton le problem

Klavir, orgulje, klavijature, sintisajzeri, aranžeri...
Odgovori
riki_korg
Nema harmoniku
Postovi: 7
Pridružio se: 16 Nov 2011, 01:06

triton le problem

Post od riki_korg »

Imam ga i zadovoljan sam do sada a imam ga dosta dugo i koristim ga maksimalno mislim na solo. Ali sada imam jedan problem naime evo izasli su setovi kao ovaj na sajtu ali ja neznam da na kartici prebacim stanje koje imam u klavijaturi. Jer kartica pamti semplove a boje koje sam ja pravio njih nigde nema. To mi se desilo jednom pa sam morao ponovo da ih radim mislim na ove mandovske koje sluze preteznio za improvizacije. I zato imam praznu karticu na koju bih usnimio drugi set pa posle nekog vremena mozda bih da vratim opet stari set ali da mi stanje bude kao sto je bilo. Ako ste voljni da mi pomognete hvala ako ne pa opet isto.
Korisnikov avatar
zex
120 basova
120 basova
Postovi: 191
Pridružio se: 20 Nov 2011, 14:21
Lokacija: Beograd

Re: triton le problem

Post od zex »

Nadam se da sam razumeo u cemu je problem, pa cu pokusati da pomognem.
Kad upalis klavijaturu, i naravno ucitas set sa kartice. Potrebno je da formatiras karticu iz same klavijature (pretpostavljam da znas sta znaci formatiranje - brisanje svih podataka iz memorije kartice kako bi spremio karticu za cuvanje novih podataka). Sad kad imas praznu karticu u klavijaturi, potrebno je da ides na opciju Save All, kako bi celu postavku klavijature i semplove snimio na karticu.
Kad to odradis na kartici ces imati i .KSC i .PCG fajl. Kad ucitavas novi set u klavijaturu uvek moras da stikliras i .PCG fajl, kako bi se postavke iz seta na kartici prenele na klavijaturu.
riki_korg
Nema harmoniku
Postovi: 7
Pridružio se: 16 Nov 2011, 01:06

Re: triton le problem

Post od riki_korg »

Hvala zex ali mozda imamo malo mimoilazenje. Samo me interesuje kako da trnutmno stanje sa klavijature prenesem na karticu. Znaci da mi ova kartica apamti trenutno stanje da je ne formatiram jer cu u suprotnom da sve izbrisem sto ima na njoj. Kada to uspem onda cu da formatiram novu kartcu i u nju ubacim drugi set cije bi stanje da opet zapamtim i kada hocu da koristim bilo koji set ja samo promenim karticu i to je to. Ovo me muci jer sam probao sa drugim setom ali stanje sa prethodnog seta je nestalo mislim ostali su semplovi i tako to ali boje koja sam ja pravio nestale su pa sam morao ponovo da ih radim. A uveren sam da moze to da se odradi ali ja ne umem. Pozdrav
Korisnikov avatar
zex
120 basova
120 basova
Postovi: 191
Pridružio se: 20 Nov 2011, 14:21
Lokacija: Beograd

Re: triton le problem

Post od zex »

Pre nego sto bilo sta pocnes sa tim, obavezno sacuvaj set na svom kompjuteru, da ne ostao bez istog ukoliko nesto podje naopako. To mozes uraditi preko bilo kog Card Reader-a koji cita Smart Media (pretpostavljam da ga imas).
Sad jedno pitanje... Kad ceo set sa kartice ucitas u klavijaturu, tu postavku ti hoces da zapamtis, sa sve tvojim bojama koje si pravio na klavijaturi?
Ne znam sta te buni, nece ti se nigde izgubiti semplovi i ostalo, jer kad ucitas sa kartice sve je u klavijaturi, posle ih samo vratis na karticu ali onda snimis i PCG fajl u kome su ti sve te postavke i boje koje si pravio. Ja pretpostavljam da ti nisi snimio taj PCG fajl iz klavijature, pa ti se zato sve i izbrisalo tj. nije ga ni bilo, jer je taj PCG bio u klavijaturi a ne na kartici.
Odgovori