Svetosavski sabor harmonikasa

O takmičenjima, smotrama, festivalima i ostalim manifestacijama kod nas i u svetu.
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Svetosavski sabor harmonikasa

Post od micha56 »

Pa ne mogu da verujem da ovaj muzički događaj nije niko snimio i da na net-u ne postoji ni jedan snimak osim ove pesme koju je snimio naš član arezina, a isto to je snimio i neko drugi i izbacio na YouTube.
Pa kako to nije snimila bar neka lokalna TV ili tako nešto.

Znači - ne mogu da verujem da ni posle 8 dana od ovakvog kulturnog događaja - nema ništa, osim iste pesme, koju smo već videli.

A da je boki 13 prdnuo - svi mediji bi izbacili snimak sa lica mesta, a pustili bi i eksluzivnu vest na dnevniku RTS-a.

Sramota. Nemam reči.
MladenIsakovic
120 basova
120 basova
Postovi: 212
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Šabac
Kontakt:

Re: Svetosavski sabor harmonikasa

Post od MladenIsakovic »

micha56 napisao:...A da je boki 13 prdnuo - svi mediji bi izbacili snimak sa lica mesta, a pustili bi i eksluzivnu vest na dnevniku RTS-a.

Sramota. Nemam reči.
Vala baš :cry:
Ovi naši mediji, ne d'o ih Bog nikom, sve najveći šljam favorizuju - Bokija 13, Karleušu, nevladine kuje, homo-parade,.... više i ne gledam TV, niti čitam novine. Na netu se informišem o svemu što me zanima, i miran sam. Strašno .... da snime finalno takmičenje iz Soko Banje?? Ma kakvi, to im ni na kraj pameti nije, a svaka silikonska šmizla i šljamura dobija primarne termine. Ehhhhh, na niske smo grane pali..... :?
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Svetosavski sabor harmonikasa

Post od Bata Kanda 73 »

Apsolutno se slazem sa vama! Nemam reci, gde ode ova nasa zemlja i na sta je spala,da pederi,fukse,sljam i propaliteti diktiraju,kulturu,modu i da su svi,ama bas svi mediji okupirani samo takvim djubretom! Bio sam na Svetosavskom saboru i znam da je neka ekipa snimala ceo dogadjaj.Potrudicu se da nabavim bar deo materijala (a dogovorio sam se sa drugom da ga postavi posto ja neumem).
Samo vas molim za strpljenje,posto imam milion obaveza pocevsi od posla pa do spremanje svadbe (sopstvene :) ). Veliki pozdrav!
Korisnikov avatar
kamikazars
16 basova
16 basova
Postovi: 36
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Svetosavski sabor harmonikasa

Post od kamikazars »

MladenIsakovic napisao:
micha56 napisao:...A da je boki 13 prdnuo - svi mediji bi izbacili snimak sa lica mesta, a pustili bi i eksluzivnu vest na dnevniku RTS-a.

Sramota. Nemam reči.
Vala baš :cry:
Ovi naši mediji, ne d'o ih Bog nikom, sve najveći šljam favorizuju - Bokija 13, Karleušu, nevladine kuje, homo-parade,.... više i ne gledam TV, niti čitam novine. Na netu se informišem o svemu što me zanima, i miran sam. Strašno .... da snime finalno takmičenje iz Soko Banje?? Ma kakvi, to im ni na kraj pameti nije, a svaka silikonska šmizla i šljamura dobija primarne termine. Ehhhhh, na niske smo grane pali..... :?
Da samo znas koliko se slazem s tobom...
arezina
Nema harmoniku
Postovi: 14
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Niš

Re: Svetosavski sabor harmonikasa

Post od arezina »

Na zalost ljudi tako je, samo nas nekolicina koja je ostala verna narodnoj muzici i ovom divnom instrumentu, nikog vise nije briga...
Korisnikov avatar
boki80
48 basova
48 basova
Postovi: 86
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Svetosavski sabor harmonikasa

Post od boki80 »

Kolege u potpunosti se slazem sa Vasim misljenjima o ovome sto se desava na muzickoj sceni. Bruka i sramota. Od svega najvise me nervira sto se narod stidi svoje narodne muzike i uopste svog porekla a prihvata sve sto je tudje. Evo recimo onaj kviz "Ja volim Srbiju" je interesantan ali me nervira sto sve narodne pesme "Igrale se delije" itd. sviraju u nekom rock fazonu. Kao, to je sad "In", da se izrazim u "modernom" zargonu. Jos samo tu i tamo poneka radio stanica malo cuva od zaborava nasu vrednu muziku ali na televiziji je vrlo slabo zastupljena, ovo sto rade sa Grandom to i ne racunam, to je sve uglavnom kic, cast izuzecima. Nadam se da ce biti bolje, ali se plasim da ne ostane tako, jer nove generacije ne shvataju i ne znaju da cene prave vrednosti, nazalost. Klavijature i DJ zurke su plafon njihovog interesovanja i znanja o muzici. Hvala Bogu pa i ovaj forum postoji da mozemo bar da na jednom mestu koliko toliko odrzimo svoju ljubav prema harmonici pre svega u ovoj poplavi svega i svacega sto se muzike tice.
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Svetosavski sabor harmonikasa

Post od micha56 »

E, evo konacno, posle mnogo muka naseg uvazenog clana Bata Kande 73 uspeli smo on i ja (mnogo vise on nego ja) da nekako postavimo ovaj snimak sa njegovog mobilnog telefona na YouTube da svi mogu da ga vide:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=UXxangxCPZ8[/youtube]

Posebna zahvalnost Bata Kandi 73 za snimak i pozdrav. :D

Uzivajte.
Korisnikov avatar
boki80
48 basova
48 basova
Postovi: 86
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Svetosavski sabor harmonikasa

Post od boki80 »

Hvala puno na postavljenom snimku od Petra Ralchev-a, veliki umetnik.
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Svetosavski sabor harmonikasa

Post od micha56 »

boki80 napisao:Hvala puno na postavljenom snimku od Petra Ralchev-a, veliki umetnik.
Hvala Bata Kandi 73 za snimak, ja sam samo odradio tehniku postavljanja na net-u.

Pozzz.
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Svetosavski sabor harmonikasa

Post od Bata Kanda 73 »

Moree,da nije miche sto bi ga ja "odradio" :lol: Sat vremena mi je trebalo dok sam povezao dva i dva pa i to bi bilo neuspesno da nebese miche.Kako god,veliko hvala michi! A ja cu se potruditi,kao sto sam vec reko,da nadjem ceo materijal Veliki pozdrav! ;)
Odgovori