Mikrofon za harmoniku

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
Odgovori
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: Mikrofon za harmoniku

Post od Ukika »

da, otisli smo od teme... a sta znam, tesko da mozes menjati mehaniku komplet..
BaneVasic
16 basova
16 basova
Postovi: 46
Pridružio se: 16 Jan 2012, 18:48

Re: Mikrofon za harmoniku

Post od BaneVasic »

Ja imam AKG c1000 i prezadovoljan sam nikad nisam koristio bubice i ostala sranja najvise volim da sviram na stalku.upravo to sto rece micha bitan je meh ;) :svirac:
sercole
Nema harmoniku
Postovi: 3
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Mikrofon za harmoniku

Post od sercole »

Pozdrav svim forumašima!
Da li je neko imao prilike isprobati SAMSON AirLine 77 HM40 daljinski sistem i kakvi su utisci?
To bi bilo ovo:
Slika
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Mikrofon za harmoniku

Post od dugmetarac78 »

Iskreno ja ga nisam imao, imao ga je kolega, i kaže da je mikrofon 10 od 10, inače samson radi studijske mikrofone, šta više reći.
Bokic
96 basova
96 basova
Postovi: 108
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Mikrofon za harmoniku

Post od Bokic »

Da, radi i studijske mikrofone.
Ali kakve ?
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Mikrofon za harmoniku

Post od dugmetarac78 »

Bokic napisao:Da, radi i studijske mikrofone.
Ali kakve ?
Neznam konkretno na šta ste mislili, ali radi veoma kvalitetne mikrofone u globalu. al kod nas je uvreženo mišljenje samo dallape i guerrini, i isto tako samo shure i akg.
sercole
Nema harmoniku
Postovi: 3
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Mikrofon za harmoniku

Post od sercole »

E hvala na odgovoru,najvjerovatnije ga kupujem jer u cijeno oko 250€ (500KM) cini mi se najbolje rjesenje.
Bokic
96 basova
96 basova
Postovi: 108
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Mikrofon za harmoniku

Post od Bokic »

dugmetarac78 napisao: Neznam konkretno na šta ste mislili, ali radi veoma kvalitetne mikrofone u globalu. al kod nas je uvreženo mišljenje samo dallape i guerrini, i isto tako samo shure i akg.
Nadam se da se ne ljutite, ovo nije licno, ali porediti Samson sa Shure i AKG-om zaista nema smisla. A tek sa ozbiljnim mikrofonima koji se nalaze u ozbiljnim studijima...
Jedino ako su u medjuvremenu poceli da proizvode neke ezoterije a nema ih u standardnoj ponudi ili na njihovom sajtu.
Ili ih neko mnoogo ozbiljno modifikovao.
A sto se tice Dallape i Guerrini,voleo bih da danas ima neko ko pravi bolje za nasu muziku, ali cak ni oni vise nisu pravili standardno (serijski) dobre harmonike. Ne kazem da nisu umeli. Znaju i svi skoro ostali, ali to mnogo kosta. A te dve firme su izbacili realno zaista mnoogo dobrih primeraka.
Naravno, izuzetak su stare Settimio i Scandalli.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Mikrofon za harmoniku

Post od dugmetarac78 »

Ma nema ljutnje, taman posla. niti sam ja upoređivao šurca i akg sa samsonom, niti dallape i guerrini sa nekim drugim markama. To sam naveo samo kao primer. Kao što sam i naveo prije, ja ga nisam imao, imao ga je kolega, i stvarno za naše svirke extra radi još kad se uzme u obzir da je i cena relativno pristupačna. A viđao sam i neki muzičari više klase da ga koriste, recimo Dejan Živković Gaja ga je imao, pa Borkov saxofonista, itd. Pa mislim ako njima valja što rade pun gas, a i sigurno ne oskudevaju za lovu da kupe nešto "JAČE" što nebi valjalo i nama. Al uvek od boljeg ima bolje naravno.
sercole
Nema harmoniku
Postovi: 3
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Mikrofon za harmoniku

Post od sercole »

dugmetarac78 napisao:Ma nema ljutnje, taman posla. niti sam ja upoređivao šurca i akg sa samsonom, niti dallape i guerrini sa nekim drugim markama. To sam naveo samo kao primer. Kao što sam i naveo prije, ja ga nisam imao, imao ga je kolega, i stvarno za naše svirke extra radi još kad se uzme u obzir da je i cena relativno pristupačna. A viđao sam i neki muzičari više klase da ga koriste, recimo Dejan Živković Gaja ga je imao, pa Borkov saxofonista, itd. Pa mislim ako njima valja što rade pun gas, a i sigurno ne oskudevaju za lovu da kupe nešto "JAČE" što nebi valjalo i nama. Al uvek od boljeg ima bolje naravno.

U potpunosti se slazem....
Odgovori