Ugradjivanje MIDI u harmoniku

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
guerini
120 basova
120 basova
Postovi: 276
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Ugradjivanje MIDI u harmoniku

Post od guerini »

MIKIMAKSA napisao: Jesi mozda mislio na nesto ovako:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=JDcFMeQihBM[/youtube]
Negdje sam na netu video da kosta oko 1500 eura

Jeste druze bas tako sam mislio da vucem boje sa neke klavijature za desnu ruku s tim sto bih sa basovima na harmonici kontrolisao i aranzer.Ali ako to kosta toliko kolko kazes 1500 evra onda mi se to nikako ne isplati, bolje cu da se pomucim sa klavijaturom da pohvatam levu ruku nekako :roll: Kad pogledam za 1500 evra mogu da uzmem neki ekstra aranger kao sto je pa800
MIKIMAKSA
Nema harmoniku
Postovi: 12
Pridružio se: 04 Jun 2011, 02:08

Re: Ugradjivanje MIDI u harmoniku

Post od MIKIMAKSA »

guerini napisao:
Jeste druze bas tako sam mislio da vucem boje sa neke klavijature za desnu ruku s tim sto bih sa basovima na harmonici kontrolisao i aranzer.Ali ako to kosta toliko kolko kazes 1500 evra onda mi se to nikako ne isplati, bolje cu da se pomucim sa klavijaturom da pohvatam levu ruku nekako :roll: Kad pogledam za 1500 evra mogu da uzmem neki ekstra aranger kao sto je pa800
Pa vidi na netu po zapadnim prodavnicama (da ne reklamiram ovde) koliko kosta set za ugradnju plus ugradnja. Neznam odakle si ali vidi sa ovima sto prepravljaju na dugmetarske za bas master mislim da te nece kostati mozda neki 300 eura. A moj ti je savjet da se pomucis i savladas sam aranzer, ako se dobro snalazis na harmonici, mislim na bas strani, neces imati problema. To su samo akordi i njihovi obrtaji koje samo treba uvijezbati.
Korisnikov avatar
TBjole
16 basova
16 basova
Postovi: 19
Pridružio se: 08 Dec 2011, 15:25
Lokacija: Trossingen Njemacka

Re: Ugradjivanje MIDI u harmoniku

Post od TBjole »

Moj gazda stavlja Midi na harmonikama sa cipom od prilike dodje 1500 Eura ako imas Interesa mogu ga pitati koliko bi od prilike trajalo da se postavi mi smo u Trossingenu u Njemackoj ako ti se isplati da postavis Midi, javi mi se pp i dati cu ti Adresu pa se mozemo dogovoriti.

poz TBjole
šokac
120 basova
120 basova
Postovi: 189
Pridružio se: 20 Sep 2011, 17:07

Re: Ugradjivanje MIDI u harmoniku

Post od šokac »

Iako je to njemu odviše dobro je znati gdje se to može ugraditi i za koliko pa preporučiti ako je napravljeno kako treba. :jdishddf:
Korisnikov avatar
TBjole
16 basova
16 basova
Postovi: 19
Pridružio se: 08 Dec 2011, 15:25
Lokacija: Trossingen Njemacka

Re: Ugradjivanje MIDI u harmoniku

Post od TBjole »

TBjole napisao:Moj gazda stavlja Midi na harmonikama sa cipom od prilike dodje 1500 Eura ako imas Interesa mogu ga pitati koliko bi od prilike trajalo da se postavi mi smo u Trossingenu u Njemackoj ako ti se isplati da postavis Midi, javi mi se pp i dati cu ti Adresu pa se mozemo dogovoriti.

poz TBjole

Moram jos dodati da za taj novac vam se postavi sa cip midi ima i sa federima midi ali nije toliko za preporuciti posto federici znaju posle nekog vremena da popuste ovaj na ferdercice je malo jeftiniji uglavnom ako nema interesa mozem se raspitati koliko bi u tome slucaju doslo odprilike uskupno

poz Tbjole
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: Ugradjivanje MIDI u harmoniku

Post od Ukika »

ako je ta leva ruka bas problem, vidi sa ovima sto preradjuju na dugmetarce, da urade na pola bas + klavijatura, kao sto rade bas+dugmetarska klavijatura... jednostavno urade samo bas, ili onaj sistem sa dugmicima od dugmetare postave samo tri reda (prva tri reda basova - osnovni, durska i molska terca) pa da tako hvatas akorde ;) raspitaj se malo o tome
Darko.
Nema harmoniku
Postovi: 1
Pridružio se: 24 Sep 2012, 15:34

Re: Ugradjivanje MIDI u harmoniku

Post od Darko. »

Zdravo, video sam ovu temu i odmah mi je pao na pamet čovek kod kog sam išao na časove, za klavijaturu. On je nešto nabudžio u harmoniku i iz nje ide kabl do neke male kutijice i onda do pojačala. Zvučalo je strašno dobro. To je on sam budžio, nzm kako i koliko ga je koštala, on sada nije više sa nama, neka mu je laka zemlja.
pempa
16 basova
16 basova
Postovi: 25
Pridružio se: 08 Apr 2011, 14:18

Re: Ugradjivanje MIDI u harmoniku

Post od pempa »

https://www.youtube.com/watch?v=MywfS0j ... e=youtu.be

Evo da vidite sta sam napravio :-)
guerini
120 basova
120 basova
Postovi: 276
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Ugradjivanje MIDI u harmoniku

Post od guerini »

bravo kolega ali nazalost snimak ne moze da se vidi :(
pempa
16 basova
16 basova
Postovi: 25
Pridružio se: 08 Apr 2011, 14:18

Re: Ugradjivanje MIDI u harmoniku

Post od pempa »

https://www.youtube.com/watch?v=S2zNL5qOLug&t=383s

evo link, izgleda da nisam pravilno ubacio video.
Odgovori