Omeksavanje dirki

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
Odgovori
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Omeksavanje dirki

Post od dugmetarac78 »

Upravo tako, vas sam i pitao u vezi tih stvari, i očigledno se slažemo oko gramaže, ja sam napisao 60-70gr, a vi 60-80. To je od prilike to, ja samo smatram da je 50gr.premalo, baš zbog toga kako ste i rekli da se gubi osećaj klavijature, a ja sam rekao da "kvari ruku" nisam našao bolji izraz.:depkvk:
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: Omeksavanje dirki

Post od petar3petar »

Ja najčešće radim na 60 grama, a tu se podkradu i one sa 55 a i koji gram više, ili 70 grama a i tu ima tolerancije, pa se sve kreće negdje u diapazonu od oko 60 do 80 grama.
CROharmonika
16 basova
16 basova
Postovi: 37
Pridružio se: 04 Apr 2012, 17:26

Re: Omeksavanje dirki

Post od CROharmonika »

Hvala vam obojici sto ste mi pomogli, ja se ne razumijem u servisiranje pa pitam, jer ne zelim ni slucajno sam po tome dirati.
waxi
16 basova
16 basova
Postovi: 31
Pridružio se: 29 Jul 2012, 18:11

Re: Omeksavanje dirki

Post od waxi »

Pozdrav svima :depkvk:

Možda tko zna koji proizvođač bi izradio tipke kao u ovom linku -> http://shrani.si/f/36/le/1Qa7XN99/fotonoexif.jpg ili gdje da se ovak material dobije. Izgleda kao slonova kost (sa onim crticama). Slične tipke ima i Morino M.

Pa i općenito... koji proizvođači su najpoznatiji?

Svaka informacija je vrlo dobrodošla. Pozdrav. ;)
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: Omeksavanje dirki

Post od petar3petar »

waxi napisao:Možda tko zna koji proizvođač bi izradio tipke kao u ovom linku -> http://shrani.si/f/36/le/1Qa7XN99/fotonoexif.jpg ili gdje da se ovak material dobije. Izgleda kao slonova kost (sa onim crticama). Slične tipke ima i Morino M.
Koliko ste spremni platiti za takovu taststuru?
waxi
16 basova
16 basova
Postovi: 31
Pridružio se: 29 Jul 2012, 18:11

Re: Omeksavanje dirki

Post od waxi »

petar3petar napisao:
waxi napisao:Možda tko zna koji proizvođač bi izradio tipke kao u ovom linku -> http://shrani.si/f/36/le/1Qa7XN99/fotonoexif.jpg ili gdje da se ovak material dobije. Izgleda kao slonova kost (sa onim crticama). Slične tipke ima i Morino M.
Koliko ste spremni platiti za takovu taststuru?
Pa naravno zavisi... :hmmm: Siguran sem, da to nije prava slonova kost već neki sintetički material. Ako su ovake tipke montirali na Morino M, pretpostavljam, da ovaka tastatura nije puno skuplja. Ili sam u krivu? :pudc8:
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: Omeksavanje dirki

Post od petar3petar »

waxi napisao:Pa naravno zavisi... :hmmm: Siguran sem, da to nije prava slonova kost već neki sintetički material. Ako su ovake tipke montirali na Morino M, pretpostavljam, da ovaka tastatura nije puno skuplja. Ili sam u krivu?
Ovo nisam razumio!
Naravno nije prava slonova kost, radi se o pleksiglasu pogmentiranom na svojstven način.
Pa koliko je to koštala montaža takvih dirki na Morino serije M?
waxi
16 basova
16 basova
Postovi: 31
Pridružio se: 29 Jul 2012, 18:11

Re: Omeksavanje dirki

Post od waxi »

petar3petar napisao:Ovo nisam razumio!
Naravno nije prava slonova kost, radi se o pleksiglasu pogmentiranom na svojstven način.
Pa koliko je to koštala montaža takvih dirki na Morino serije M?
Neznam, zato pitam. Dirke na slici na gornjem linku nisu na Morinki. Kažem samo da Morinka po mom mišljenju ima slične. Sad me zanima ili tko još radi ovaku tastaturu (gornji dio dirke) i gdje da se dobije. :pudc8:

Evo još slika M-ke:

Slika
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: Omeksavanje dirki

Post od petar3petar »

Takva tastatura je jednaka kao i kod većin današnjih profesionalnih harmonika samo su plastike kod ostalih drugačije.
Plastike svih vrsat isporučuje jedna firma u italiji.
waxi
16 basova
16 basova
Postovi: 31
Pridružio se: 29 Jul 2012, 18:11

Re: Omeksavanje dirki

Post od waxi »

Koja firma ako nije tajna?
I sad ne razumjem zašto ste me pitali koliko bi platio za ovako tastaturo ako je samo drugačija plastika? Mislio sam da je to neka specialna, skuplja rječ...
Odgovori