presvlacenje mjeha

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: presvlacenje mjeha

Post od Bata Kanda 73 »

Ovako,cinjenica je da su originalni mehovi bolji nego "nasi" tj.pravljeni.Ali,ako je postojeci-originalni meh toliko "urnisan" onda nema svrhe reparirati ga-jel sta se ustvari tu reparira...nista!Novo platno,nove kozice i...sta? Dodje se do toga da je to opet nanovo pravljen meh.E,ako je delimicno propao,onda je bolje reparirati originalni meh nego stavljati nas-nov.Znam da nisam nista posebno reko ali ostaje da to iskljucivo zavisi od korektnosti majstora,dal ce hteti da se zauzme da popravi originalni meh il mu je lakse ( a i isplativije-mani,mani :D ) da ugradi nov (citajte:nas pravljeni).
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: presvlacenje mjeha

Post od Dallape 1960 »

hvala na savetima drugari..evo za 10-ak 15 dana osim harmoniku na generalni servis pa eto neki savet uvek dobro dodje bez obzira koliko god da smo i sami dobro upuceni u tajne harmonike.. :depkvk:
Korisnikov avatar
kamikazars
16 basova
16 basova
Postovi: 36
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: presvlacenje mjeha

Post od kamikazars »

Ljudi imam weltmeister harmoniku 120 basova troglasna... svi tonovi ispravni i sva mehanika radi savrseno ali mi je mijeh skroooz produvao. Nako dva-tri sata svirke gola sam voda. Raspitivao sam se po Banjaluci da kupim novi i ovdje mi jedan majstor trazi 400 KM (cca 200 eura) sto je previse. Pa mogu drugu takvu harmoniku da kupim za te pare. Znate li otprilike kako se krecu cijene mijeha u vasem kraju?
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: presvlacenje mjeha

Post od Dallape 1960 »

Za cetvoroglasnu harmoniku ti je 150 eura meh domace proizvodnje, 250 eura italijqanski da narucis NOV! za tvoju bi verovatno trebao biti za nijansu jeftiniji..
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: presvlacenje mjeha

Post od Bata Kanda 73 »

Dallape 1960 malkice kasnim sa odgovorom.Kazes:savet,nema bas sta tolko pametno da se kaze osim...bices laksi :D ....za 400-500 evrica :lol: .Nego (ovo bi moglo da bude i savet),sto neodes da vidis da ti servis odradi Bata isto ovde u Nisu,covek je extra majstor,extra covek a povoljniji (u svakom pogledu) od cika Dragija.Na kraju krajeva (vec sam o tome govorio) on je tako da kazem,njegov ucenik.Radio je kod cika Dragija godinama.Nemoj da se varate da cika Dragi servisira svaku harm.koju "primi"!Bezveze je ocekivati da covek u svojih 80god.moze sve da odradi-uglavnom (da nekazem 90 %),poso odradjuje njegov radnik.Eto Dallape,to ti je moj savet,dobices kvalitetno odradjenu harm.a izgubices manje...na tezini :lol:
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: presvlacenje mjeha

Post od Dallape 1960 »

Kando pa da nisi ti taj Bata? :pudc8: :D :lol: salim se malo.. kako da saznam adresu ili br. tog coveka? a pare za harmoniku nisu problem, ona ih sve zaradjuje, tako da nosim hiljadarku, pa sta ostane.. :depkvk: znaci malo je i jeftiniji Bata od Gadzihanca?
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: presvlacenje mjeha

Post od Bata Kanda 73 »

Cucemo se sutra,sad imam neke majstore oko kuce i po kuci,pa cu ti javiti njegov broj.A sto se tice zamene Dallape za Guerrini prof.4...jbga :pudc8: .Sto kaze alibaba stoji da su Dallape cvrsce harm u odnosu na Guerr.e sad koju ces-stvar je ukusa,afiniteta,Koja vise (tonski) odgovara tvom uhu.Vide sta cea,mada :hmmm: (moje licno misljenje) ako je tvoja dallapa iz '60g.nebi je menjao za Guerrini!POZDRAV!
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: presvlacenje mjeha

Post od Dallape 1960 »

Kando aj javni mi za ovu adresu ili broj molim te kad budes imao vremena..hvala unapred :depkvk:
Nemanja
Nema harmoniku
Postovi: 11
Pridružio se: 24 Mar 2011, 15:21

Re: presvlacenje mjeha

Post od Nemanja »

Jel neko zna koliko je ciscenje i stimanje kod ciga Dragog u Nis?
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: presvlacenje mjeha

Post od Dallape 1960 »

stimanje je druze 120 e a ciscenje 300 e ima minimalnih odstupanja..tako je makar bilo..
Odgovori