DEKL

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
zeljko secer
Nema harmoniku
Postovi: 1
Pridružio se: 30 Jul 2013, 22:02

Re: DEKL

Post od zeljko secer »

TREBAMI DEKLE GUERINI KRISTAL JEL IMA NEKO DA PRODAJE ILI DA ME UPUTU GDE DA KUPIM JER DECKU JE PALA HARMONIKA TA KRISTAL U MOJU KAFANU SVE SE RAZBILA I ZATO MI TREBA
Motif
96 basova
96 basova
Postovi: 117
Pridružio se: 22 Dec 2011, 16:40

Re: DEKL

Post od Motif »

Ako je guerrini kristal orginal,tesko ces naci deklo,samo orginal,ili probaj da ti majstor u Srbiji napravi po staroj,jer orginal je sigurno 400,500€,a i tesko da ga se nadje,posto fabrika vise ne radi
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: DEKL

Post od dugmetarac78 »

Motif napisao:Ako je guerrini kristal orginal,tesko ces naci deklo,samo orginal,ili probaj da ti majstor u Srbiji napravi po staroj,jer orginal je sigurno 400,500€,a i tesko da ga se nadje,posto fabrika vise ne radi
Može se još uvek naći, al upravu si Motif, skupi su originalni, Tj. rađeni od aluminijuma pa presvlačeni, nisu ispod 600eura a ovi što su rađeni od celuloida so 400 +- eura.
Korisnikov avatar
Goran-prcin
16 basova
16 basova
Postovi: 46
Pridružio se: 07 Apr 2011, 19:29

Re: DEKL

Post od Goran-prcin »

Motif napisao:Ako je guerrini kristal orginal,tesko ces naci deklo,samo orginal,ili probaj da ti majstor u Srbiji napravi po staroj,jer orginal je sigurno 400,500€,a i tesko da ga se nadje,posto fabrika vise ne radi
novi original deklo za guerrini elegant crystal kosta 1000€ kod dragana radosavljevic u bg za normalni elegant trazi covek 850 evra zato sto na elegant metalni deklo
poz..
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: DEKL

Post od Koca »

Ne bih dao 1000e za dekl pa za te pare ima jedna lepa Cantus 4 i to sredjena u fulu. LJudi malo izgube smisao za vrednost. :cry:
Korisnikov avatar
Goran-prcin
16 basova
16 basova
Postovi: 46
Pridružio se: 07 Apr 2011, 19:29

Re: DEKL

Post od Goran-prcin »

Koca napisao:Ne bih dao 1000e za dekl pa za te pare ima jedna lepa Cantus 4 i to sredjena u fulu. LJudi malo izgube smisao za vrednost. :cry:
Verujem ti ali nema nista bez originalna poz... ;) ;) ;) ;)
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: DEKL

Post od Koca »

Guerrini je mislio da ce sa skupljom deklom da nadomesti sve losiji kvalitet instrumenata ali mu nije uspelo, tako da ako mislis nema nista bez originala Prezident oro kristala ja se sa tim ne slazem. U velikom broju slucejeva ljudi nisu zadovoljni sa njima. Veci status ima dekla Presidenta iz 80-ih i tu dekla otkriva godiste kada su bile najbolje President.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: DEKL

Post od dugmetarac78 »

Koca napisao:Guerrini je mislio da ce sa skupljom deklom da nadomesti sve losiji kvalitet instrumenata ali mu nije uspelo, tako da ako mislis nema nista bez originala Prezident oro kristala ja se sa tim ne slazem. U velikom broju slucejeva ljudi nisu zadovoljni sa njima. Veci status ima dekla Presidenta iz 80-ih i tu dekla otkriva godiste kada su bile najbolje President.


Potpisujem.

Čak pored slabijeg kvaliteta same harmonike, počeli su pametovati i sa štimungom, tako da većini muzičara koji vole stari Guerrinski zvuk, ne odgovara ni po tom pitanju. A dekla je relativna stvar, nabacili nekoliko cirkona i digli cenu u nebo.
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: DEKL

Post od petar3petar »

Da se uključim!

Guerrini standardno harmonike štima na 442 Hz pa mi nije jasno što si htio reći time da je Guerrini kemijao i s štimungom.

Što se tiče dekla!
Sve proizvođače dekl košta jednako.
Cijena lima je 50.tak eura a izrada dizajna na tom istom limu je 25 eura. Dodavanje cirkona ili obojenih crtica košta isto tako, 20-30 eura maks.
Dakle maksimalna cijena bekla je negdje 100. tinjak eura.
Pojedine firme imaju zaštićene svoje dizajne i kopiranje nije dozvoljeno (Guerrini, Settimio Soprani, Scandalli ...) stoga ih možete dobiti samo kod njih i to ako su vam ih oni raspoloženi dati.
Naravno cijene su nekoliko puta veće od cijene koštanja.
No bilo koji dekl ne možete samo postaviti na harmoniku kao npr. zamijeniti gumu na autu.
Dekl se mora pripasati kućištu a k tome svemu moraju biti pripasani i registri harmonike tako da taj posao traje i po par sati a i to ima svoju cijenu.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: DEKL

Post od dugmetarac78 »

U pravu ste da sve ima svoju cenu, al ako je dekla kako ste rekli 100-tinjak eura + nazovimo ih "autorska prava" 500eura i neka je potrebno 4 sata da se upasuje na harmoniku, znači da je radni sat 100 eura. A što se tiče štimunga znam da rade na 442 to ste mi i vi objašnjavali, al švebung nije isti, sigurno, nisam merio, al se čuje da je previše za "razšvebovana" ili šta god da je u pitanju. konkretno dva moja prijatelja imaju prezidente sa početka 80ih, a jedan ima Crystal i jednostavno, ne zvuči isto, ili mi nismo navikli na taj zvuk neznam.
Odgovori