zamjena tonova

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
Odgovori
t1o2n3i4
Nema harmoniku
Postovi: 2
Pridružio se: 06 Nov 2012, 01:17

zamjena tonova

Post od t1o2n3i4 »

pozdrav ekipa iako sam dugo pregledavao ovaj forum i odličan je novi sam tek i, ako netko zna zanima me jeli moguće na harmonici zamijeniti registre tj boju tonova, ne mislim na samo štimanje nego da harmonika dobije narodnjački zvuk, balkanski za sevdah
imam harmoniku melodija toscu 96 basova troglasnu, bezkabinsku dosta je glasna i očuvana ali bi htio u nju ubacit npr ili basoon, obou, clarinet, picollo, ona ima picollo al ne zvuči kao od neke talijanske marke , sad jel to moguće ubacit neke tonove što se koriste za balkanski stil glazbe i koliko dođe npr cijena bar jednog tog registra nanovo ubačenog. bio bih stvarno zahvalan kad bi netko znao.
Ako je već to preskupo može li se bar smanjit tremolo tako da se dobije prigušeniji ton npr sličan kabinskim harmonikama, u biti bilo kakav savjet je dobrodošao.
šokac
120 basova
120 basova
Postovi: 189
Pridružio se: 20 Sep 2011, 17:07

Re: zamjena tonova

Post od šokac »

Ništa od toga svega,čak i ako metneš druge tonove!
Ne svira samo ton i o tome je dosta pisano.
Ona krešti i niko nikad neće dobit na njoj ton talijanki.
To je harmonika koja lagano svira i glasna je ali za to što spominješ nije.
t1o2n3i4
Nema harmoniku
Postovi: 2
Pridružio se: 06 Nov 2012, 01:17

Re: zamjena tonova

Post od t1o2n3i4 »

aha a šteta , jel se bar taj tremolo može smanjit da ne krešti puno da se dobije malo prigušeniji sumorniji zvuk bilo kojeg registra
šokac
120 basova
120 basova
Postovi: 189
Pridružio se: 20 Sep 2011, 17:07

Re: zamjena tonova

Post od šokac »

Ne,harmonika kakva je takva je.
Prigušenost ovisi o marki i tipu harmonike,nikakim tonovima ni štimanjem se neda dobit ono što ti želiš.
Da se to može svi bi kupovali jeftine harmonike,nabavili negdje neke bolje tonove,malo poštimali i imali zvuk koji liči kabinskom.
Nema toga!
Brkaš pojmove,tremolo se sreće samo kod violina i punog museta,to ta toska nema.
Ako imaš pikolo mjesto soprana tu su još bason i klarinet,svi su ravni i ako čuješ još šta drugo to je raštimanost i ništa više.
Odgovori