Varenje aluminijskih dijelova

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Varenje aluminijskih dijelova

Post od alibaba40 »

Slika[/url]]
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Varenje aluminijskih dijelova

Post od alibaba40 »

Slika
[imghttp://imageshack.us/a/img560/7430/imag0123vf.jpg][/img]
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Varenje aluminijskih dijelova

Post od alibaba40 »

Slika



Etoga tu je pukla na samoj krivini!
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Varenje aluminijskih dijelova

Post od alibaba40 »

Slika
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Varenje aluminijskih dijelova

Post od alibaba40 »

Slika

Slika

Slika
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Varenje aluminijskih dijelova

Post od alibaba40 »

Evo ljuidi malo sam se namucio oko slika zaboravio sam kako to ide.
Ali ovo ja nemam pojma kako skinuti ovu polugu.Evo na jednoj se vidi kako sam probao skinuti dugme ma nema sanse i tu mi je pukla kaktastrofa!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :asdfnjo: :asdfnjo: :hmmm: :hmmm: :pudc8: :pudc8:
mirpa
Nema harmoniku
Postovi: 3
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Varenje aluminijskih dijelova

Post od mirpa »

dugmetarac78 napisao:Prijatelju jel ima šanse da to uslikaš da vidimo konkretno o čemu se radi, dugmetara je u pitanju jel??? Ili makar malo više detalja, a što se tiče varenja aluminijuma, neki majstori imaju aparate za tu vrstu zavarivanja, al neverujem da je moguće tako nešto "sitno" to jest precizno zavariti, jer tu dolazi do deformacije materijala, inače to se ili menja ili nituje. pozz
Ma kakvo varenje ako se radi o onoj aluminiskoj žici što ide od tipke do stope koja je prečnika oko 3mm može uzeti jednu šipku sa stare TV antene i oblikovati je kao što je stara i postaviti je mjesto orginalne, posao jest malo zeznut ja sam to uradio na harmonici Melodija-Otelo bez skidanja tipke.
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Varenje aluminijskih dijelova

Post od alibaba40 »

Ma nekako bi ja dobio dio orginal Itlija je blizu mene ali jproblem kako ovo izvaditi?To su muke Isusove vidis ove tipke ne mozes da ih iscupas jer su kao zanitovane i tako ne mogu da je izvadim i oslobodim a da ne govorim o osovinama obje moram izvuci i to kad uradim opet nista nisam uradio. :pudc8:
restaurator
48 basova
48 basova
Postovi: 81
Pridružio se: 04 Mar 2012, 18:06

Re: Varenje aluminijskih dijelova

Post od restaurator »

Nikakvo varenje tu ne pomaze. Takodje nitovanje nije moguce jer je dirka pukla uz samu osovinu!Jedino rjesenje je da se zamijeni cijela dirka. To uraditi na dugmetari je izuzetno komplikovano. Pogotovo sto je kabinska harmonika! Najcesce se mora izvaditi tastatura napolje. Da bi se izvadila tastatura moraju dugmad da se pocupaju. Takodje moraju federi da se povade, jer inace ako su federi naspanovani gotovo je nemoguce izvaditi osovinu. Mora se paziti da se federi ne pomijesaju, jer su u sva tri osnovna reda razlicito naspanovani. Celoloidni stubic na koji se lijepi dugme se skida sa originalne dirke. (to si vec ucinio koliko vidim:-)Nova dirka mora izuzetno precizno da se oblikuje, da bude indenticna kao original da ne bi poslije strugala i kocila dirka. Sledeci problem, onaj dio dirke koji je zanitovan i vodi do kabinske klapne mora takodje da se odnituje sa originalne dirke, i zanituje na novu dirku. To mora da se odradi izuzetno precizno, inace nece vankabinska i kabinska klapna padati na patos istovremeno, pa nece vise dihtovati kako treba. Takodje se originalne klapne skidaju sa stare dirke. Da bi se kabinska klapna adekvatno zalijepila, mora da se skine poklopac kabine. Itd. itd. Dakle dosta koplikovana stvar da se to odradi na dugmetari. Ja ti ne bih savjetovao da to sam pokusavas. Takodje nikakve antene tu ne pomazu kako je kolega u gornjem postu to radio na Svojoj Melodiji. Mozda to moze proci na bezkabinskoj klavirnoj Melodiji, ali na ovoj Guerrinci nema sanse, jer citava tastatura pod vecim spanungom, jer su dirke duze i federi vise naspanovani!
Ja sam to vec radio i mislim da ti mogu pomoci. Ako se ne varam ti si kolega Alibaba u Austriji, jel ono Insbruck bjese???
Ako hoces jave se na tel. 0650-3732922 . Ako je tel. iskljucen - znaci spavam.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Varenje aluminijskih dijelova

Post od dugmetarac78 »

Restaurator je skroz u pravu, to je jako zeznuto, i bez nekog predznanja i potrebnog alata, neide baš tako lako, ako ste blizu, i ako čovek to zna, onda bolje da vam to reši, jer to nije mali zahvat, i ovako preko poruka, uz najbolju volju, nemoguće je pomoći. Dakle jedino konkretan zahvat na harmonici.
Odgovori