Pre-Stimovanje harmonike na tremolo -Musette

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: Pre-Stimovanje harmonike na tremolo -Musette

Post od petar3petar »

Pozdrav i Vama!
Akkordeon Service
Nema harmoniku
Postovi: 14
Pridružio se: 01 Feb 2014, 09:02

Re: Pre-Stimovanje harmonike na tremolo -Musette

Post od Akkordeon Service »

Harmonika bez tremolla je isto kao i juha bez soli.Cemu ce sluziti onda taj fasen da imas u principu 2 ista tona samo sto jedan dolazi iz Casotta,a jedan je vani.Naravno da je i stvar muzike koja se svira,ali bez obzira tremollo mora biti prisutan inace nema nikakvog smisla.Posebno je interesantan za violin registar i za nusette.Na koju razliku ce biti nastiman stvar je samog muzicara.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Pre-Stimovanje harmonike na tremolo -Musette

Post od dugmetarac78 »

Teoretski je tako kako ste napisali, al u praksi baš i nije, jer itekako ima smisla kad rade sopran i klarinet zajedno iako su na istoj frekvenciji daju super kombinaciju, tremolo nikako nije neophodan, stvar je ukusa i stila svirke. :depkvk:
Korisnikov avatar
magicyzy
48 basova
48 basova
Postovi: 61
Pridružio se: 30 Apr 2013, 23:30
Lokacija: Duisburg, Deutschland

Re: Pre-Stimovanje harmonike na tremolo -Musette

Post od magicyzy »

Evo mog citata s druge teme koji sam trebao ovdje napisati: :D

Danas sam bio kod jednog vrhunskog majstora i kada je odsvirao prvih nekoliko tonova rekao je da harmonika ima super tonove. Nakon toga je otvorio harmoniku i rekao da su po kvaliteti tonovi u rangu hohner gola a mozda jos i bolji. Moram priznati da mi je to izmamilo veliki smjesak na lice. Inace, odlucio sam da tonove prestima tako da dobiju malo tremola, tako da ce se harmonika bolje uklopiti u orkestar ali tremolo nece biti previse izrazen.sad tjedan dana cekanja i neizvjesnosti

p.s. majstor se zove rolf donner
Odgovori