problem sa tonovima

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
nenad todosijevic
Nema harmoniku
Postovi: 10
Pridružio se: 16 Apr 2013, 00:06

problem sa tonovima

Post od nenad todosijevic »

imam harmoniku guerrini 120 basova,troglasnu.kada sam je otvorio video sam da mi na najvisim tonovima(znaci najmanji tonovi po izgledu) ne postoje nalepljene kozice.do pola fasena imaju,a od pola nemaju.dali je to normalno ili moraju da se zalepe kozice na te tonove.inace harmonika mi i u kabini ima piskav ton na najvisim tonovima.hvala unapred
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: problem sa tonovima

Post od dugmetarac78 »

Na visokim tonovima se nestavljaju kožice, tako da to netreba da te brine, a što se tiče piskave kabine, trebaš malo detaljnije opisati problem, pa da znamo šta je u pitanju. :depkvk:
nenad todosijevic
Nema harmoniku
Postovi: 10
Pridružio se: 16 Apr 2013, 00:06

Re: problem sa tonovima

Post od nenad todosijevic »

pa nekako mi bas deluje previse piskavo u svim registrima kad sviram u najvisoj oktavi..majstor kaze da je ravnjao fasene i da tonovi dihtuju.ali sumnjam da je tu sta radio.a i basna strana mi je slaba,nema ostar zvuk.a vidjao sam manje harmonike koje su bas u extra stanju prema ovoj
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: problem sa tonovima

Post od dugmetarac78 »

Neznam koji model je u pitanju, ali može biti da jednostavno su takvi tonovi ubačeni u nju, jer zato i postoji razlika u zvuku između harmonika, naravno pored same konstrukcije harmonike, od vrsta drveta preko xy drugih stvari, tu je naravno i jako velik tj. ako ne i najveći činilac sam ton, tj. pločica sa percima. Moguće jednostavno da su takvi tonovi u njoj, piskavi ali bez neke expanzije zvuka, ukratko manje kvalitetni.
nenad todosijevic
Nema harmoniku
Postovi: 10
Pridružio se: 16 Apr 2013, 00:06

Re: problem sa tonovima

Post od nenad todosijevic »

otprilike je najbolje da ja nadjem Dallapu 140 basova rucni rad,jer sam jos uvek pocetnik,koji ni trilere ne poznaje najboje.da li biste vi mogli,posto svirate dugmetaru,da mi napisete 10-tak trilera sa prstoredom,bio bih zahvalan?
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: problem sa tonovima

Post od dugmetarac78 »

pPoslao sam vam PP. :depkvk:
Korisnikov avatar
magicyzy
48 basova
48 basova
Postovi: 61
Pridružio se: 30 Apr 2013, 23:30
Lokacija: Duisburg, Deutschland

Re: problem sa tonovima

Post od magicyzy »

Dugmetarac, jel mozes i meni poslati prstored trilira?
bio bih ti jako zahvalan :depkvk:
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: problem sa tonovima

Post od Koca »

Posajli sliku te Guerrini da vidimo da li je prvo original ili rucni rad. Za kupovinu Dallape rucnog rada ne bih ti savetovao jer mozes naleteti na svasta a ti kazes da si pocetnik !
nenad todosijevic
Nema harmoniku
Postovi: 10
Pridružio se: 16 Apr 2013, 00:06

Re: problem sa tonovima

Post od nenad todosijevic »

kako da ubacim slike,posto su mi na kompu u folderu?ne mogu nikako
nenad todosijevic
Nema harmoniku
Postovi: 10
Pridružio se: 16 Apr 2013, 00:06

Re: problem sa tonovima

Post od nenad todosijevic »

moze li mi neko pomoci da ubacim slike?? :)
Odgovori