dugmici za hohner dugmetaru

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
mladen-marija1
96 basova
96 basova
Postovi: 115
Pridružio se: 15 Jul 2012, 13:31

dugmici za hohner dugmetaru

Post od mladen-marija1 »

pozdrav,kupio sam harmoniku hohner riviera III,96 basova,9+2 registra,petoredna,c-grif,ovo mi je prva dugmetara u zivotu uopste se ne razumijem u njih,ova harmonika ima 72 dugmica na prim strani,od toga 40 bijelih i 32 crna dugmica,dugmici su sedefasti,problem je u tome sto na harmonici nedostaje 17 crnih i 25 bijelih dugmica,izmjerio sam precnik dugmica i on iznosi 12,8 mm,zanima me da li se ti dugmici kupuju na komad pojedinacno ili se kupuje cijela garnitura i koliko bi to kostalo,ne znam gdje bi mogao da ih nabavim,imam prijatelja koji je majstor za harmonike on ce mi ih montirati na harmoniku samo mi je dao u zadatak da ih nabavim,da li ti dugmici moraju biti original hohnerovi ili postoje neki univerzalni....i jos jedno pitanje sta to znaci "c-grif" volio bi da znam..ako mi neko moze pomoci u rjesenju ovog problema,bio bih veoma zahvalan...pozdrav svima..mladen...p.s...imam zelju da malo vjezbam da naucim svirati na nju inace sviram na klavirnu
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: dugmici za hohner dugmetaru

Post od alibaba40 »

Au prijatelju pa sto namaza ruke tovatnom masti a lizes kao da je med! Oprosti malo na sali nego ne znam ko te nagovori da kupujes c-grif.Za dugmice nije problem Ebay za Hohner ima sta hoces, moze i na komad ali najvjerovatnije ces morati mjenjati sve.E sad C-grif zavisi sta hoces svirati,ikako ces uciti to je samo drugi raspored prstiju kako sam ja informisan.Puno srece :svirac:
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: dugmici za hohner dugmetaru

Post od dugmetarac78 »

Prijatelju neznam odakle si, al to nebi bilo loše da kontaktiraš nekog majstora što prerađuje klavijature na dugmetarske, on bi ti verovatno to prodao. A smatram da nebi bilo ni nešto preskupo. :depkvk:
mladen-marija1
96 basova
96 basova
Postovi: 115
Pridružio se: 15 Jul 2012, 13:31

Re: dugmici za hohner dugmetaru

Post od mladen-marija1 »

pozdrav,ja zivim malo u splitu u hrvatskoj a vise sam u novom sadu u srbiji nebitno...volim harmoniku kao instrument poneku i prodam nesto se i zaradi..na ovu harmoniku naletio sam sasvim slucajno neki ljudi doneli je iz svajcarske nisu ni znali sta prodaju oni mislili da je to neka kutija za alat kad sam je ja otvorio srce mi stalo harmonika sjaji kao nova iz radnje ja je malo razvukao kad sam cuo ton odusevio sam se uglavnom pazario sam je jako povoljno i zelio bi da je sredim imam prijatelja ovde u novom sadu ima servis za harmonike on mi je rekao da moze da mi sredi samo da bi ubrzao stvar rekao mi da ja pokusam da nabavim dugmice volio bi da budu original hohnerovi ako neko ima da mi ih proda ja bi ih kupio..a ne znam ama bas nikog u nemackoj preko koga bi ih narucio..opet kazem nemam pojma sta je to c-grif vidim sviraju se po nemackoj pa mic po mic naucicu je valjda i ja :svirac:
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: dugmici za hohner dugmetaru

Post od dugmetarac78 »

mladen-marija1
96 basova
96 basova
Postovi: 115
Pridružio se: 15 Jul 2012, 13:31

Re: dugmici za hohner dugmetaru

Post od mladen-marija1 »

hvala na informaciji,posjetio sam taj sajt sto ste mi naveli,imaju sedefaste bijele i sedefaste crne dugmice isto izgledaju kao na mojoj harmonici jedino sto nisu navedene dimenzije ,ne bih da narucim pa da ne odgovara,moja harmonika ima nesto uze dugmice od standardnih ja sam mjerio sa sublerom i tacno iznosi 12,8 mm precnik,moracu naci nekog ko parla njemacki da ih nazove da mi provjeri taj podatak,moj najveci problem sto puno volim harmonike pa bi ja zelio to sto prije rijesiti a nekad covjek mora biti i strpljiv...ako bude srece da ih nabavim onda krecem u potragu za malo literature da naucim prstored ,skale,pa onda polako,naucicu...u svakom slucaju veliko hvala na pomoci :depkvk:
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: dugmici za hohner dugmetaru

Post od dugmetarac78 »

Najbolje parla njemački Google translater, ukucaš text i uneseš jezik na kiji hoćeš da ti to prevede i iskopiraš i završen posao. :depkvk:
Korisnikov avatar
bixic
16 basova
16 basova
Postovi: 32
Pridružio se: 31 Dec 2013, 13:24

Re: dugmici za hohner dugmetaru

Post od bixic »

hm, neće nijemac razumijet taj prevod translatera, nije to baš tako lako. Koliko sam skužio ima tu na forumu dosta ljudi koji žive u Njemačkoj, naći ćeš nekog da ti prevede što te zanima.
mladen-marija1
96 basova
96 basova
Postovi: 115
Pridružio se: 15 Jul 2012, 13:31

Re: dugmici za hohner dugmetaru

Post od mladen-marija1 »

ja bih najvise volio da to kupim negdje negdje na podrucju ex-yuge taman i vise platio..njemacka mi je blizu,a opet daleko..to mi moze nabaviti samo neko ko se razumije u harmonike..hvala najljepse svima
Akkordeon Service
Nema harmoniku
Postovi: 14
Pridružio se: 01 Feb 2014, 09:02

Re: dugmici za hohner dugmetaru

Post od Akkordeon Service »

Postovanje Mladene

Posalji mi na slijedecu adresu slike i dimenzije dugmadi,znaci precno i debljinu posto je i debljina bitna.Imam svoj servis u Becu i radim dosta sa Hohnerom pa cu ti to nabaviti sigurno.Javi mi se na mail [email protected] pa cemo se sve dogovorit.

Poz
Odgovori